Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Norisināsies tiešsaistes sarunu sērija Publiskās mākslas mainīgā seja

Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies uz sarunu pieaicināts vieslektors no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Diskusiju programmu varēs vērot vietnē Zoom.

Jaunā izglītojošā raidījumā kopā ar Mulu bērni varēs iepazīt mākslu

Ceturtdien, 21. janvārī, pirmizrādi piedzīvo jaunā pašmāju bērnu raidījuma Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē pilotepizode. Laikā, kad bērni izglītojas mājas apstākļos, kad ar draugiem satikties nav iespējams un muzeju durvis mazajiem skatītājiem ir aizvērtas, Tet studio sadarbībā ar izdevniecību Droši un Koši piedāvā iespēju – kopā ar jauko un atraktīvo meitenīti Mulu aizceļot lielajā mākslas pasaulē. Jau no šodienas jebkurā sev ērtā laikā pilotepizode Karijas melnais kaķis vērojama Shortcut Films lietotnē.

Kim? Rezidences balvu 2021 saņem mākslinieks Krišs Salmanis

Kim? Rezidences balvu šogad saņem mākslinieks Krišs Salmanis - viņš ir aicināts 2021. gada vasarā pavadīt divus mēnešus Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā ISCP (International Studio & Curatorial Program ) Ņujorkā, kļūstot par trešo rezidentu no Latvijas, kas Kim? un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz prestižo rezidenču programmu, informēja Kim? pārstāvji.

Aicina pieteikt darbus biennāles Marīna 2021 glezniecības konkursizstādei

No 9. jūlija līdz 29. augustam Jūrmalā notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021, kas ar daudzveidīgām vizuālās mākslas izstādēm piepildīs Jūrmalas mākslas telpas, darbos atspoguļojot cilvēka mijiedarbību ar jūru. Mākslinieki, attīstot tēmu Es un jūra, aicināti piedalīties biennāles centrālajā notikumā – glezniecības konkursizstādē Jūrmalas pilsētas muzejā, informēja biennāles rīkotāji.

Rīgas Porcelāna muzejs noslēdzis Levona Agadžanjana dizaina mantojuma izpētes projekta pirmo posmu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs 2020. gada nogalē realizēja Rīgas porcelāna rūpnīcas dizainera Levona Agadžanjana (1940, Armēnija – 1999, Latvija) radošā mantojuma izpētes pirmo posmu – rūpnieciski tiražēto un radošo autordarbu apzināšanu un to fotofiksēšanu, informēja Rīgas Porcelāna muzeja pārstāvji.

Purvīša balvai nominēti Ievas Kraules-Kūnas un Elīnas Vītolas, Darjas Meļņikovas, Māra Subača un Gļeba Panteļejeva darbi(3)

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2020. gada 1. oktobra līdz 31. decembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi Ievas Kraules-Kūnas un Elīnas Vītolas, Darjas Meļņikovas, Māra Subača un Gļeba Panteļejeva darbus, informēja balvas rīkotāji.

Cik maksā Ģēnija kāja © DIENA(7)

Latvijas Nacionālās operas skvērā ir skatāms Kristas un Reiņa Dzudzilo mākslas objekts Metamorfozes. Kāpēc operas ēkas oriģinālo skulptūru detaļu kolekcija, kas veido šo instalāciju, rēgojas zem klajas debess, agresīvā vidē?

2020. gads vizuālajā mākslā. Lai būtu kā agrāk? © DIENA

Koronavīrusa pandēmija ir izjaukusi ierasto lietu kārtību visās dzīves jomās. Kāds ir bijis 2020. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par svarīgākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā, dizainā un arhitektūrā.

Katrai eglītei savs stāsts. Kāds ir tavai?(1)

Sanācis ne tā, kā bija plānots. Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs savu interjeru šajā svētku gaidīšanas laikā greznoja ar četrām īpaši izrotātām eglēm un bija sagatavojis izstādi Ziemassvētki Rīgā. Bet muzeji un izstādes kādu laiku nu būs ciet. Tomēr ir iespēja apskatīt fotogrāfijas muzeja mājaslapā www.jugendstils. riga.lv. Iespējams, tas rosinās pārcilāt pašam savu eglīšu rotājumu kasti – gan tajā atradīsies kāda mantiņa ar īpašu stāstu.

Tapis pirmais dzīvnieku aizstāvībai veltītais mākslas objekts Rīgā – milzu lapsa(2)

Milzu publicitāti un pozitīvas atsauksmes ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmas 3. kursa studenta Aleksandra Marinoha veidotā milzu lapsa, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra tēvu Oļegu Marinohu – ar LMA Facebook ierakstu ir dalījušies 3,2 tūkstoši cilvēki, četri tūkstoši cilvēku spieduši "like", savukārt ziņu pamanījuši ap 300 000 cilvēku, saņemti arī vairāki simti pozitīvu atsauksmju un komentāru.