Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Modes muzejā tiks atklāta Itālijas modei veltīta izstāde

Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem sākot ar 17. jūliju, kad tiks atklāta izstāde No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, informēja muzeja pārstāvji.

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas jūras tematikai veltītas izstādes

1. jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) tiks atklāta vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalācija Pie jūras un Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles Marīna starpgada izstāde - Madara Neikenas gleznas, Janas Šandibinas pasteļi, informēja muzeja pārstāvji.

Māksla aizplūst, sadalās, tiek aizpūsta. Jāņa Gutāna-Graša un Sandas Zemes lendārta mākslas darbi © DIENA

"Mēs esam ļoti cieši saauguši ar dabu, ko varbūt pat nemanām. Brīvajā laikā latvieši iet uz savu mazdārziņu, makšķerēt, sēņot vai ogot, savukārt mūsu abu versija par to ir šāda – rotaļāties un spēlēties Dieva dārzos, kas mums ir visapkārt," sarunā ar laikrakstu Diena stāsta mākslinieks Jānis Gutāns-Grasis, kurš kopā ar mākslinieci Sandu Zemi piedāvā zemes mākslas virziena izstādi ar nosaukumu Spēles Dieva dārzos – tā kultūras pilī Ziemeļblāzma aplūkojama līdz 31. jūlijam.

RIBOCA2 šogad norisināsies augustā un septembrī Andrejsalā

Otrās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied šogad norisināsies no 20. augusta līdz 13. septembrim Tarkovska filmām raksturīgās gaisotnes caurstrāvotajā Andrejsalā, kur pārtaps par pilnmetrāžas filmas uzņemšanas laukumu, informēja izstādes rīkotāji.

Būs arvien labāk. Saruna ar mākslinieku Jāni Kraukli © DIENA(2)

"Nav problēmu atrast vispārīgus ideju aizmetņus, bet ir grūti nonākt pie kaut kā tāda, kas tiešām aizķer. Es ļoti daudz laika veltu domāšanai," uzsver mākslinieks Jānis Krauklis. Laikmetīgās mākslas centrā Kim? ir atklāta viņa pirmā personālizstāde.

Smiļģa teātra muzejā būs skatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu scenogrāfijas maketu izstāde Melnā kaste

Ap 350 dažādās pasaulēs šovasar varēs ielūkoties Eduarda Smiļģa teātra muzejā, kur no 19. jūnija līdz 15. augustam būs skatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu scenogrāfijas maketu izstāde Melnā kaste. Valsts konkursam radītos darbus izvērtēja scenogrāfijas profesionāļi Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo, kā arī jaunākās paaudzes scenogrāfs un mākslinieks Krišjānis Elviks informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.

Šonedēļ izstādē 1:1 notiks Lindas Boļšakovas performance Svešinieku tuvība

Līdz 4. jūlijam ISSP galerijā turpinās performatīva izstāde 1:1, kurā piedalās četri latviešu autori, katram galerijā uzturoties vienu nedēļu. Apmeklētāji ir aicināti ne tikai satikt un aprunāties ar māksliniekiem, bet arī līdzdarboties radošajā procesā. No 16. līdz 20. jūnijam galerijā māksliniece Linda Boļšakova veidos performanci Svešinieku tuvība, informēja izstādes rīkotāji.

Ķīnas abstraktā māksla Daugavpilī © DIENA

Jau nedēļu un līdz pat 25. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa retrospektīva izstāde Mans sākums ir manas beigas. Kā norāda centrā, tā ir tikšanās ar ģēniju, kurš, pateicoties dzīvei un radošam darbam Eiropas kultūras telpā, spējis iezīmēt sevi mākslas notikumu kartē ar kompozīcijām, kas sakausē Austrumu un Rietumu kultūras segmentus.

Cilvēki atver atkritumu konteineru vākus(1)

Piektdien, 12. jūnijā, plkst. 19 pie Tallinas ielas kvartāla miskastēm notiks lietuviešu fotogrāfa Elijus Kņiežauska izstādes Krāmu sabiedrība/Trash Society atklāšana. Ekspozīcija ir iekļauta festivāla Rīgas Fotomēnesis programmā