Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Rotko oktagona skanējums © DIENA

Šogad 50 gadu jubileju atzīmē Rotko kapela Hjūstonā Teksasā ASV. Tam par godu veidotās, internetā pieejamās mākslas programmas galvenais notikums būs Māra Briežkalna kvinteta koncerts Rothko in Jazz 11. martā.

Venēcijas biennāles 59. Starptautiskajā mākslas izstādē Latviju pārstāvēs Skuja Braden(4)

Kultūras ministrijas (KM) rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē piecu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieču Ingūnas Skujas un Melisas D. Breidenas darba Tirgot ūdeni upes malā metu. Latvijas paviljona veidošanu īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kuratores Andra Silapētere un Solvita Krese, informēja KM pārstāvji.

RIXC imersīvajā galerijā tiks atklāta Martina Vizbuļa izstāde +371 28649002

Piektdien, 26. februārī, tiešsaistē platformā Zoom no plkst. 19 līdz 19.40 tiks atklāta Martina Vizbuļa izstāde +371 28649002. Izstādē mākslinieks atspoguļo savus personiskos novērojumus laikā, kurā dzīvo – pārdomas par komunikāciju, tehnoloģijām, sabiedrību, tverot šī brīža aktualitātes un īpatnības komunikācijā. Mākslinieks radījis viedus mākslas darbus, kuri ir sazvanāmi un ikvienam ir iespēja veidot "interaktīvu" sarunu ar tiem.

Muzejs nav tikai randiņu vieta. Kāda nākotne gaida Latvijas muzejus un mākslas centrus © DIENA

Jau otro reizi pandēmijas laikā Latvijā klātienes apmeklējumam ir slēgtas visas kultūras institūcijas, to vidū arī muzeji. Joprojām nav skaidrs, kad mēs atkal varēsim droši apmeklēt muzeju pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes. Šajā situācijā ir svarīgi izvaicāt muzeju un mākslas centru vadītājus, lai noskaidrotu, kā šis laiks ietekmē muzeju darbību, kuras ir lielākās problēmas, ar ko saskaras nozare, un kādas digitālās stratēģijas tiek īstenotas, lai nezaudētu saikni ar auditoriju.

Jūras vārtu logos eksponēti mākslas darbi no Marka Rotko centra kolekcijas(1)

Pielāgojoties apstākļiem, kas šobrīd nepieļauj izstāžu apmeklējumu klātienē, teātra nams Jūras vārti no 23. februāra nama logos (Karlīnes un Loču ielā) būs skatāma daļa Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sagatavotās starptautiskā glezniecības simpozija Silva Linarte dalībnieku, kā arī gleznotājas Silvas Linartes mākslas darbu ekspozīcijas.

Māksla aiz stikla. Daugavpilī Marka Rotko mākslas centra ekspozīcijas pilsētas skatlogos

Skatlogs ir ne tikai spogulis, kurā apskatīt sevi vai ieraudzīt kādu ziedošu telpaugu. Skatlogi šajā dīvainajā laikā ir vieta, kur satikties mākslai un skatītājam. Šo iespēju mākslas cienītājiem tagad piedāvā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs. Kamēr telpās iekārtotās izstādes gaida atkalatvēršanas svētkus, keramikas kolekcijas darbi no mākslas centra krājumiem līdz marta beigām nu izlikti pilsētas skatlogos.