Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Mūzika

Divi Mārči Auziņi un audiovizuāls portāls. Zinātnieka un ģitārista lekciju cikls Flirts ar citādo © DIENA

Viņiem ir vienāds vārds un uzvārds – Mārcis Auziņš. Zinātnieks un mūziķis. Ģitārists Mārcis Auziņš atzīstas, kas viņš bijis tas, kurš pārvarējis kautrīgumu un uzrunājis profesoru: "No rītiem, kad staigāju ar suni, klausījos Mārča Auziņa podkāstu, lekcijas YouTube. Nu ļoti interesanti, neparasti par nezināmo. Bija nojausma, ka jābūt saskares punktiem, kas varētu būt interesanti ne tikai man."

Izdota ģitārista Matīsa Čudara trio skaņuplate Take Your Time

Latvijas džeza mūzikas izdevniecības Jersika Records paspārnē izdota ģitārista un komponista Matīsa Čudara trio plate Take Your Time – trio bez Matīsa piedalās arī kontrabasists Edvīns Ozols un bundzinieks Ivars Arutjunjans, informēja mūzikas izdevniecībā.

Daudzpusīga un spilgta. Ilona Bagele svin 50 gadu jubileju

Viena no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, mecosoprāns Ilona Bagele 22. septembrī atzīmē piecdesmit gadu jubileju. Šogad arī aprit divdesmit gadu, kopš māksliniece kļuvusi par Latvijas Nacionālās operas solisti. Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves mākslinieces jubileja tiks atzīmēta 6. oktobrī ar koncertu Tāda ir dzīve…, informēja operas pārstāve Irbe Treile.

Operas albumam ar Marinu Rebeku galvenajā lomā piešķirta Itālijas Nacionālās mūzikas kritiķu asociācijas balva © DIENA

Itāļu komponista Gaspāres Spontīni operas Vestāliete ierakstam, kurā galveno lomu dzied latviešu operdziedātāja Marina Rebeka, piešķirta Abiati ierakstu balva (Abbiati Record Award 2023), izziņojusi Itālijas Nacionālā mūzikas kritiķu asociācija, kura šīs balvas piešķir. Abiati balvas tiks pasniegtas apbalvošanas ceremonijā Kremonā svētdien, 24. septembrī, starptautiskās izstādes Cremona Musica ietvaros.

XXIII Tautas mūzikas svētki Preiļu novadā pulcēs teju 30 kolektīvu

Sestdien, 23. septembrī, Preiļu novadā notiks XXIII Tautas mūzikas svētki, kas pulcēs teju 30 tautas mūzikas kolektīvu no Latvijas novadiem. Pēcpusdienā svētku ieskaņas koncertos skanēs kapelu programmas, savukārt vakarā Preiļu kultūras centrā notiks XXIII Tautas mūzikas svētku lielkoncerts, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane.

Rīgas ritmu džeza koncertsērijā uzstāsies ASV, Itālijas un Francijas mākslinieki

No 13. oktobra līdz 3. novembrim festivāla Rīgas ritmi rudens koncertsērijā Art of Riga Jazz Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies daudzpusīgais amerikāņu džeza pianists Emmet Cohen ar savu trio, izcilais itāļu pianists Lorenzo De Finti ar savu kvintetu, četru muzikāli zinātkāru itāļu grupa Satoyama un franču-togo dziedātāja Laura Prince kopā ar pianistu Grégory Privat no Martinikas.