Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Albumā Aeternum izdotas Latvijas simtgadei veltītās kordziesmas

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi laidusi klajā kora mūzikas albumu Aeternum, kurā iekļauti un pirmieskaņoti 16 īpaši atlasīti jaundarbi, ko Latvijas simtgadei veltījuši Latvijas komponisti. Albums ir Valsts Akadēmiskā kora Latvija un tā mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā trīs gadu projekta – koncertcikla Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – vainagojums.

VII starptautiskais JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpozijs notiks tiešsaistē

Jau septīto gadu pēc kārtas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA aicina) uz tradicionālo starptautisko JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpoziju, kas šogad norisināsies pavisam netradicionāli – no ierastās rudens sezonas notikums pārcēlies uz pavasari, savukārt līdz šim klātienē esošie atskaņotājmākslinieki ar dalībniekiem komunicēs ar tehnoloģiju starpniecību, informēja JVLMA pārstāvji.

Vienā elpas vilcienā un neatraujot skatu. LNOB tiešsaistes programmu turpina četri spraigi viencēlieni © DIENA

Aprīlī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) izrādes tiešsaistē turpinās četri viencēlieni programmā Vienā elpas vilcienā! Būs iespēja izbaudīt publikas un kritikas augstu novērtētus iestudējumus: Džakomo Pučīni operu Vīlas (no 2. aprīļa), Rudžero Leonkavallo operu Pajaci (no 9. aprīļa), Morisa Ravela un Kšištofa Pastora baletu Bolero (no 16. aprīļa) un Džakomo Pučīni operu Džanni Skiki (no 23. aprīļa). Visi ieraksti būs skatāmi līdz 30. aprīlim, sākot no norādītā datuma plkst. 18.

FOTO: Ar krāšņu koncertierakstu tiks atklāta jaunā kultūrtelpa Auss

Marta vidū norisinājās īpašs koncerts, ar kuru Rīgā tika atklāta jauna kultūrtelpa Auss. Tās atklāšanas koncertā, kura ieraksts būs skatāms 7. aprīlī plkst. 20 LMT Straumē, Viedtelevīzijā un sociālajā tīklā Facebook, piedalījās Maestro Raimonds Pauls, pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, pianisti Reinis Zariņš un Agnese Egliņa, izcilās mūziķes māsas Kristīne (vijole) un Margarita (čells) Balanas, jaunā vijolniece Elza Siliņa, dziedātājas Rūta Dūduma-Ķirse un Beāte Zviedre, Auss trio, kurā muzicē trīs Baltijas muziķi: Rūdolfs Dankfelds, Peedu Kass un Domas Žeromskas un citi mākslinieki, informēja koncertzāles pārstāvji.

Komponista dzimšanas dienā LTV1 un LR3 tiešraidē no koncertzāles Cēsis izskanēs Pētera Vaska 75. jubilejas koncerts

Sestdien, 16. aprīlī, Pētera Vaska dzimšanas dienā, tiešraidē no koncertzāles Cēsis norisināsies komponista 75 gadu jubilejai veltīts koncerts Klātbūtne. Svētku programma ar spilgtākajiem Vaska simfoniskās, kora un kamermūzikas skaņdarbiem plkst. 19 skanēs Latvijas Radio 3 programmā Klasika, savukārt plkst. 21.15 būs skatāma Latvijas Televīzijas 1. kanālā, informēja koncertzāles pārstāvji.

Mūsu un itāļu balsis Lielajā piektdienā. Krusta ceļš koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā © DIENA

"Nu jau četrus gadus turpinās mūsu auglīgā sadarbība ar Sv. Pētera baznīcu, un man ir liels prieks, ka arī šajā visnotaļ grūtajā Covid-19 gadā Sv. Pētera baznīca ir spējusi nosargāt un īstenot savu koncertgrafiku tiešsaistē," saka operdziedātāja Anta Jankovska (soprāns). Viņa kopā ar domubiedriem mūzikā uzstāsies Lielās piektdienas bezmaksas tiešsaistes koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2. aprīlī plkst. 15, kas būs skatāms Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā.

Latvijas Radio bigbends kopā ar Aiju Vītoliņu un Andri Buiķi sāk jauno koncertsērijas Prožektoru gaismā sezonu

Sestdien, 3.aprīlī, plkst. 22 ar koncertu ReTV un retv.lv Latvijas Radio bigbends kopā ar vokālisti Aiju Vītoliņu un sitaminstrumentālistu Andri Buiķi atklās jau trešās koncertsērijas Prožektoru gaismā sezonu ar koncertprogrammu Sajust grūvu. Koncerta ieraksts norisinājās sadarbībā ar ATTA Centre Rīgā un tā moderators ir džeza mūzikas mīļotājs un Rīgas maratona organizators Aigars Nords.

Bukmeikeri Samantai Tīnai prognozē stabilas izredzes iekļūt Eirovīzijas finālā

Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma The Moon Is Rising un tās videoklips jau kopš iznākšanas ir piesaistījis plašu uzmanību – divās nedēļās YouTube platformā to ir apskatījuši vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku. Tas raisījis aktīvas diskusijas sociālajos tīklos un medijos, jo kolorītais priekšnesums netiek vērtēts viennozīmīgi.

Radio Klasika ceturtdien tiešraidē skanēs LNSO un Ievas Salietes baroka mūzikas koncerts

1. aprīlī, Zaļajā ceturtdienā, plkst. 19 Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) izcilie kamermūziķi Latvijas radio 3 Klasika tiešraidē iepriecinās klausītājus ar senās mūzikas programmu Zelta baroks. Koncertā varēs dzirdēt klavesīnisti Ievu Salieti, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu, kontrabasistu Oskaru Bokanovu, kā arī flautisti Maiju Zandbergu. Viņu izpildījumā skanēs baroka mūzikas komponistu Tēlemana, Bodekera, Plati un Eklsa skaņdarbi.