Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Mūzika

Albumā izdota Liepājā ierakstīta azerbaidžāņu simfomugama programma

Ierakstu kompānija Sony Classical laidusi klajā Liepājā tapušo ierakstu, kas 2013. gadā ir veikts azerbaidžāņu diriģenta Jalčina Adigezalova vadībā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri un Karabahas Nacionālo trio, kurā muzicē dziedātājs Mansums Ibrahimovs un autentisko tautas mūzikas instrumentu tāras un kemančas solisti Elčins Hašimovs un Elnurs Ahmedovs

Sadedzini visas nelaimes! © DIENA

Pirms vairākiem gadiem festivālā Opener Polijā reiz piedzīvoto nevarētu dēvēt citādi kā par kultūršoku. Uz dekorācijām un kā no vecas kinofilmas demonstrētajām putekļu, skrāpējumu, žilbinošu gaismas uzplaiksnījumu nosētām projekcijām gaumīgi izraibinātās skatuves aizrautīgi darbojās vairākas dāmas, spēlējot un mainot dažādus – gan mūsdienu, gan antīkos – instrumentus un stilistiski dažādus muzikālās izpausmes veidus no klasikas līdz repam, akadēmiski izsmalcināti vai folkmūzikas manierē dziedot, panciski izkliedzot vai teatrāli deklamējot tekstus dažādās valodās, mainot grimu un tērpus no aristokrātiskām kleitām līdz ubadžu skrandām un mūsdienu minimālismam. Viņas bija kā īstas raganas! Izaicinošas un apbrīnojamas.

Starptautisks mākslinieku ansamblis Liepājā uzburs Parīzes bohēmas garu

Franču džeza mūziķa, komponista un saksofonista Pjēra Bertrāna, Latvijas Radio bigbenda un starptautisku mūziķu komandas radošā sadarbība ir vainagojusies ar mūzikas albuma Paris 19–29 izdošanu. Parīzē tapušā albuma pirmatskaņojums notiks Liepājas koncertzālē Lielais dzintars sestdien, 21. augustā, plkst. 19

Kamermūzika kā roka festivālā © DIENA

Neskatoties uz to, ka pasaulē turpinās pandēmijas radītie ierobežojumi, arī šogad laikmetīgās kamermūzikas festivāls Sansusī, nu jau astotais, notiks klātienē. Tas norisināsies no 13. līdz 15. augustam Aknīstē un būs piejams arī tiešsaistē.

Aizkustinoši un pārpasaulīgi © DIENA

Rīgas Domā diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā šodien, 10. augustā, izskanēs pirmā no divām orķestra Rīga šīsvasaras klasiskās mūzikas programmām Bahs, Brukners, Britens. Piedalīsies arī ērģelnieks Aigars Reinis un obojiste Elīna Kuduma. Otru vasaras klasikas koncertu Bahs, Dvoržāks, Debisī diriģēs orķestra mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns 24. augustā.

FOTO: Spožākie foto mirkļi no aizvadītās Rīga Jūrmala festivāla nedēļas nogales

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 6. līdz 8. augustam, norisinājās otrā no četrām klasiskās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala nedēļas nogalēm. Festivāla apmeklētāji varēja baudīt piecus kamermūzikas koncertus pasaules izcilāko interpretu vadībā un piedalīties Muzikālajā vakarā ar Ekselenci ar nesteidzīgu muzikālo pikniku Rīgā, Kronvalda parkā. Savukārt Miša Maiska vadībā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju notika čella meistarklase jaunajiem talantiem.

Viņi viens otru sauca tikai par brāli © DIENA(1)

Katram simts, bet kopā divsimt! Tieši pirms 100 gadiem pasaulē nāca leģendārie koru diriģenti Imants (16.08.1921–24.11.2011) un Gido (17.08.1921–09.03.2017) Kokari – dvīņubrāļi, kuri katrs dzimis savā dienā, tāpēc augusts visā Latvijā un Gulbenes novadā tiks aizvadīts Kokaru zīmē.