Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Mūzika

Eurosonic mūziķu skatē uzstāsies dziedātāja ANNNA(2)

No 15. līdz 18. janvārim Nīderlandes pilsētā Groningenā norisinās ikgadējais Eurosonic Noorderslag festivāls (ESNS). 17. janvāra vakarā festivālā uzstāsies arī dziedātāja ANNNA, kuru prestižajam mūzikas dzīves notikumam šogad nominēja Latvijas Radio 5 - pieci.lv komanda, informēja Latvijas Radio pārstāvji.

Dzelzs vilks aicina uz Jura Kaukuļa jubilejas koncertiem(1)

Ziemas nogalē un pavasarī latviešu rokgrupa Dzelzs vilks aicina uz grupas solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas koncertiem, kas no 8. februāra līdz 18. aprīlim notiks Liepājā, Skrīveros, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, un Rīgā, informēja grupas pārstāvji.

Lielajā ģildē notiks tradicionālais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts

Sestdien, 25. janvārī, Lielajā ģildē notiks ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Tajā spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālās operas orķestris un Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Skanēs šī gada jubilāru Jāņa Mediņa un Marģera Zariņa, kā arī Artura Maskata un Platona Buravicka skaņdarbi. Koncertprogrammas intriga būs Rolanda Kronlaka jaundarbs Plūsma. Uz skatuves kāps izcilie latviešu pianisti – Vestards Šimkus un Reinis Zariņš, kā arī uzlecošā saksofonspēles zvaigzne - Aigars Raumanis, kurš nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 kategorijā Gada jaunais mākslinieks, informēja Latvijas koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Orķestris Rīga koncertos Cēsīs un Ventspilī atskaņos mūziku no kinofilmām Nameja gredzens un Rīgas sargi

Šajā pavasarī Orķestra Rīga koncertdzīvē iecerēti divi koncerti Latvijas reģionālajās koncertzālēs. Tie būs pirmie Orķestra Rīga koncerti Vidzemes koncertzālē Cēsis un Ventspils koncertzālē Latvija. Savukārt ar astronomiskā pavasara atnākšanu 20. martā Rīgā sāksies jau tradicionālais Orķestra Rīga rīkotais Pavasara festivāls Windstream, informēja Orķestra Rīga mārketinga speciāliste Baiba Tilhena.

Februārī norisināsies festivāls Vīnes klasika

Festivāla Vīnes klasika koncertos, kas notiks no 14. līdz 22. februārim, klausītāji varēs dzirdēt ģeniālo Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Jozefa Haidna, kā arī romantiķa Franča Šūberta skaņdarbus. Uz skatuves kāps izcilie mūziķi - franču trompetists Romāns Lelē, vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane, pianisti - Reinis Zariņš un Arta Arnicāne, soprāns Elīna Šimkus, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, informēja Latvijas koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Noskaties Saucēju un sicīliešu etnomūziķu radītās dziesmas animācijas filmu

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas un Sicīlijas etnomūzikas trio Oi Dipnoi kopīgi radītai dziesmai Maģa, maģa ābelēna ir izveidota animācijas filma, kuras autore ir sicīliešu māksliniece Kiara Čekarella (Chiara Ciccarella), informēja grupas Saucējas vadītāja Iveta Tāle.

Hanzas peronā uzstāsies LNSO, Latvijas Radio bigbends un Linda Leen

Ceturtdien, 16. janvārī plkst. 19 uz Hanzas perona skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Radio bigbenda mūziķi, kā arī dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs, lai iepriecinātu ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu. Koncertā Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen tiks atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti šedevri, Lindas Leen skaņdarbi, Bjorkas un Maikla Bublē dziedāti hiti, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga opuss, kas tapis speciāli šai programmai.

Lūznavas muižā koncertēs stīgu oktets Oberton String Octet no Austrijas

Sestdien, 25. janvārī, Lūznavas muižas Sarkanajā zālē ar koncertprogrammu, kurā skanēs Šostakoviča, Gliera un Pjacollas skaņdarbi, viesosies Austrijā bāzētais stīgu oktets Oberton String Octet. Tā dibinātājs ir jaunais un talantīgais vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš ar šo koncertu piepildīs arī savu sapni – atvest ansambli uz dzimto Latviju, informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.

Skanīgā 44. telpa kļuvusi starptautiska. Koncertos Saulkrastos un Rīgā sevi piesaka Ansamblis 44 © DIENA

Uz savu pirmo koncertu aicina kameransamblis Ansamblis 44, kurā sapulcējušies jauni, atraktīvi latviešu mūziķi, kuri pašlaik studē un strādā ārzemēs. Ansambļa debijas programma, kurā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Kloda Debisī, Bēlas Bartoka un Pētera Vaska kamermūzika, būs dzirdama divos koncertos: jau šovakar, 10. janvārī, Saulkrastu Kultūras centrā plkst. 19 un koncertzālē Artissimo (Vaļņu ielā 9 Rīgā) 11. janvārī plkst. 15.

Janvārī Rīgas Domā skanēs divi jubilejas koncerti

Janvārī Rīgas Domā izskanēs divi jubilejas koncerti: 17. janvārī ar koncertprogrammu Benedictus savu septiņdesmito gadadienu svinēs ilggadīgā Rīgas Doma ērģelniece, soliste un Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Larisa Bulava, savukārt nedēļu vēlāk - 24. janvārī - uz saviem piecdesmitgades svētkiem aicina arī viņas bijusī studente, patlaban nu jau ilggadīgā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, Lutera akadēmijas un Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzēja Ilze Reine.

Visā visumā balvas ir viss © DIENA

Vakar pēcpusdienā Latvijas 1. Rokkafejnīcā tika paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nominanti. Šogad izvērtēšanai tika iesniegti 116 albumi, 55 dziesmas, 61 videoklips, 22 debijas albumi un astoņi koncertieraksti video formātā – kopskaitā 262 pieteikumi, kas ir par deviņiem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tos noklausījās žūrija 44 nozares profesionāļu sastāvā.

Savā dzimšanas dienā Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu pirmatskaņos programmu Dienvidu akvareļi

Jau par tradīciju kļuvuši maestro Raimonda Paula koncerti atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē, 12. janvārī, maestro dzimšanas dienā. Šogad, savā 84. jubilejā, kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu un Latvijas Radio bigbendu, Raimonds Pauls pirmatskaņos savu jaunāko programmu Dienvidu akvareļi, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Rīgas Domā notiks 1991. gada barikāžu atcerei veltīts koncerts Piesaukšana(1)

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts Piesaukšana Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19. Ieeja koncertā ir bez maksas, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.