Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Mūzika

Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks Pētera Vaska fonda rīkotais konkurss

Ceturtdien, 15.oktobrī, plkst. 18 Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas profesores Selgas Mences vadīto Kompozīcijas katedru un profesora Jura Kalnciema vadīto Klavieru katedru rīko tradicionālo konkursu jaunajiem latviešu komponistiem, informēja Pētera Vaska fonda menedžere Agnese Geka.

Klajā nāk īpaši pasaules mūzikas forumam WOMEX veidotā izlase Native Music

Jau 15. reizi klajā nāk Latvijas Mūzikas informācijas centra (LMIC) etniskās mūzikas izlase Native Music. Traditional / Folk / World-music Latvia. Tā tiek sagatavota katru gadu īpaši pasaules mūzikas forumam WOMEX, bet šogad pirmo reizi sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju Skani būs pieejama arī mūzikas veikalos Latvijā, gan arī no 2. oktobra visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs pasaulē, informēja LMIC projektu vadītāja Vineta Romāne.

Orķestra Rīga sezonas atklāšanas koncertu diriģēs Duglass Bostoks

Latvijā pirmo reizi viesojas britu diriģents Duglass Bostoks (Douglas Bostock), lai pie orķestra Rīga diriģenta pults piektdien, 2. oktobrī, plkst. 19 Lielajā ģildē atklātu no pavasara pārcelto festivālu Windstream un orķestra jauno koncertsezonu, informēja orķestra mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Tilhena.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina uz trešo diskusiju ar Māri Zanderu ciklā Revīzija 1990–2020

Otrdien, 6. oktobrī, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, ikviens interesents aicināts uz tematisku sarunu Māra Zandera vadībā Izaugsme, pārmaiņas vai krahs? Ekonomiskā modeļa maiņa Latvijā 1990–2020. Tajā piedalīsies 90. gadu Latvijas ekonomiskā kursa veidotāji un analītiķi: ekonomikas vēstures pētnieks, bijušais valsts īpašumu un finanšu ministrs Edmunds Krastiņš; finansists, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis; pirmais atjaunotās Latvijas Republikas premjers Ivars Godmanis; Saeimas deputāts, Budžeta un finanšu komisijas loceklis Igors Pimenovs.

20. reizi notiks pasaules mūzikas festivāls Porta

Mūzikas namā Daile 24. oktobrī plkst. 18 notiks festivāla Porta vienīgais koncerts, kurā kopā ar Latvijas mūziķiem uz skatuves kāps Igaunijas kulta duets Puuluup un somu multiinstrumentāliste un dziedātāja Maija Kauhanena, informēja festivāla rīkotāji.

FOTO: Sinfonietta Rīga atklāj jubilejas sezonu

Ar Ludviga van Bēthovena 4. simfoniju 15. jubilejas sezonu 25. septembra vakarā Lielajā ģildē aizsāka diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Koncerta viesis, godalgotais beļģu vijolnieks Marks Buškovs kopā ar orķestri atskaņoja Leonarda Bernsteina Serenādi, pēc Platona Dzīru motīviem. Orķestra sniegumā bija iespēja noklausīties arī koncertzālēs reti atskaņoto Bēthovena uvertīru dziesmuspēlei Karalis Stefans. Savukārt Lielās ģildes foajē sezonas atklāšanas programmas ietvaros bija skatāma Franča Beltes mākslas darbu izstāde.

Marinas Rebekas koncerta pasaules pirmizrāde

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 25. septembrī no plkst. 19.00 baudīt pasaulslavenās operdziedātājas Marinas Rebekas šīs vasaras koncerta ierakstu no Rundāles pils Baltās zāles koncertu cikla Kopā ietvaros. Koncerta ieraksts ekskluzīvi Latvijas skatītājiem būs pieejams internetā līdz 27. septembrim.

LMT viedtelevīzijā un interneta vietnē OperaVision būs skatāms Marinas Rebekas koncerts

Piektdien, 25. septembrī, LMT viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume būs skatāms pasaulslavenās operdziedātājas Marinas Rebekas koncerts Rundāles pils Baltajā zālē, kas notika koncertu ciklā Kopā. 25. septembrī plkst. 20 koncertu varēs arī vērot LMT Facebook profilā facebook.com/LatvijasMobilaisTelefons, un tas vienlaikus būs pieejams starptautiskajā operas straumēšanas vietnē operavision.eu.

Latvijas Nacionālajā operā atgriežas Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums(1)

Oktobra sākumā Latvijas Nacionālajā operā atgriezīsies Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums. Trīs izrādēs oktobrī Toskas lomu dziedās Liene Kinča, Skarpijas lomu – Samsons Izjumovs. 4. un 15. oktobrī Kavaradosi lomu interpretēs Andris Ludvigs, savukārt 6. oktobrī – pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko. Pie diriģenta pults - Mārtiņš Ozoliņš.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala izziņo 2021.gada festivāla programmu

Simfonisko orķestru festivāls Rīga Jūrmala, kas sevi jau pieteicis kā vienu no vasaras klasiskās mūzikas galamērķiem Eiropā, 2021. gada vasarā izskanēs četrās nedēļas nogalēs no 16.jūlija līdz 29.augustam, piedaloties tādiem pasaules līmeņa simfoniskajiem orķestriem un diriģentiem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Džons Eliots Gārdiners, Čikāgas simfoniskais orķestris un Rikardo Muti, Karaliskais Concertgebouw orķestris un Daniels Hārdings, kā arī Sanktpēterburgas filharmonijas orķestris un diriģents Jurijs Temirkanovs, portālu Diena.lv informēja festivāla pārstāvji.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse

Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 19.30 ciklā Jūrmala Jazz ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu viņa atskaņos skaņdarbus no jaunākajiem albumiem Hidden Stones un Invitation, kuros māksliniece apvieno labāko no ritmiskās latīņu, klasiskās un džeza mūzikām, pārkāpjot robežas un izmantojot instrumentus, kas nav tipiski džeza mūzikai.