Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Satversmes sapulces deputāta mazmazdēls uzdāvina muzejam vēsturisku fotogrāfiju(6)

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienā saņēmis nozīmīgu dāvinājumu – Satversmes sapulces deputāta un tās sekretāra Roberta Ivanova (1883-1954) ģimene uzdāvinājusi Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam oriģinālu lielformāta fotogrāfiju ar Satversmes sapulces sēdes kopskatu, kas uzņemta 1921. gada 28. janvārī, informēja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Toms Ķikuts.

Dace Melbārde aicina kultūras darbiniekus piedalīties bezmaksas mācību semināros tiešsaistē

Ar mērķi veicināt kultūras darbinieku tālākizglītību, motivēt pārmaiņu laikā turpināt īstenot iesāktos projektus un uzsākt jaunus, izmantojot digitālās vides piedāvātās iespējas, kā arī uzturēt aktīvu dialogu, labas prakses apmaiņu un saziņu profesionāļu starpā Covid-19 krīzes laikā, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde (NA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru piedāvā kultūras darbiniekiem bezmaksas tiešsaistes semināru ciklu, informēja deputātes biroja pārstāve Linda Bērziņa.

Ar mazā pirkstiņa ārmalu. Tiek atjaunots Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles gailis © DIENA(4)

Rīga, Rīga, daudzināta,/ Kāda tāda Rīga bija?/ Valnis valnī, tornis tornī,/ Pašā galā zelta gailis – Raiņa dramatiskajā poēmā Daugava (1919) Vecmāmiņai pierakstītie vārdi atgādina par šo pilsētas panorāmas neatņemamo sastāvdaļu. Jau 1612. gadā tipogrāfa Nikolaja Mollīna iespiestajā gravīrā ir redzams Rīgas Doma gailis, Svētā Pētera baznīcas gailis un Svētā Jēkaba katedrāles gailis, kurš pēdējo reizi ir ticis atjaunots 1982. gadā. Šī gada aprīļa beigās tas ir nolaidies no 91,64 metrus augstās torņa smailes uz zemes, lai uzpucētu savas spalvas. To šajās dienās veic a/s Būvuzņēmums Restaurators speciālisti.

Vairāk nekā 130 kultūras ministru apliecina nepieciešamību atbalstīt kultūras nozari krīzes laikā

Lai dalītos līdzšinējā pieredzē par Covid-19 ietekmi dažādās kultūras jomās, tostarp, kultūras mantojuma saglabāšanā un radošajās industrijās, un formulētu kopīgus risinājumus īstermiņā un ilgtermiņā nacionālā, reģionālā un globālā līmenī, vairāk nekā 130 valstu kultūras ministru 23. aprīlī tikās UNESCO rīkotā virtuālā sanāksmē. Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Valdība paplašina pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu

Lai nodrošinātu pabalsta saņemšanas iespējas arī tām pašnodarbinātajām personām, kurām pēdējā laikā ir bijuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veikti nodokļu nomaksas uzrēķini, t.sk. nokavējuma naudas un soda naudas, un kuras uz iesnieguma iesniegšanas brīdi savas saistības ar VID ir nokārtojušas, valdība 28. aprīļa sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu paplašināt pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Radītas jaunas latgaliešu uzlīmes aplikācijām WhatsApp un Telegram

Latgaliešu portāls lakuga.lv papildinājis aplikāciju WhatsApp un Telegram latgalisko uzlīmju klāstu, iekļaujot jaunus ikdienas saziņā lietotus vārdus un frāzes. Digitālās uzlīmes radītas ar mērķi celt latgaliešu valodas prestižu un veicināt tās lietojumu, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

4. maijā aicina virtuāli piedalīties gājienā Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai, kura tradīciju kopš 2016. gada iedzīvina Tautas tērpu centrs Senā klēts, informēja LNKC pārstāvji.

Kultūras atbalstam tapis jauns pop-up vakara šovs

Iniciatīvas Dots devējam atdodas ietvaros šodien, 24. aprīlī plkst. 18, portālā lsm.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā REplay.lv tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanos un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, informēja iniciatīvas radošā direktore Una Rozenbauma.

Apgāds Jumava izsludina bērnu grāmatu manuskriptu konkursu(2)

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tiek svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām informēja izdevniecības pārstāve Līga Sproģe.