Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Rīgas svētkos būs pieejama daudzveidīga koncertu programma

Šogad Rīgas svētkos līdztekus citām norisēm, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus, kas klausītājiem būs pieejami kultūras centros, pagalmos, parkos, ielās un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Vairākos koncertos ieeja ar bezmaksas ielūgumiem vai iepriekšēju pieteikšanos, informācija par to pieejama mājaslapā www.rigassvetki.lv, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Brīvdabas muzeja gadatirgus šogad norisināsies tiešsaistē

50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus šogad notiks tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv. Brīvdabas muzeja gadatirgus dalībnieki – amatnieki un mājražotāji – publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Plānots, ka portāls darbību sāks augusta vidū, informēja projekta koordinatore Arnita Beinaroviča.

Šogad Emmy balvu ceremonija notiks virtuāli

Ikgadējā Emmy balvu pasniegšanas ceremonija Losandželosā, kurā tiek godināti labākie televīzijas seriāli un to aktieri, jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ šogad notiks virtuāli, paziņojuši organizētāji.

Cēsu Mākslas festivāls turpinās ar Latvijas Radio kora koncertu un kino programmas atklāšanu

Mākslas festivāls Cēsis 2020 šajā nedēļas nogalē piedāvās koncertu Cēsu Sv. Jāņa baznīcā, kurā skanēs Antona Bruknera, Tālivalda Ķeniņa, Maijas Einfeldes un Santas Ratnieces emocionāli piesātinātie sakrālie darbi Radio kora, ērģeļu un arfas interpretācijā, un Kino programmas Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam atklāšanu, kurai programmas kurators - filozofs Uldis Tīrons izvēlējies divas spilgtas īsfilmas, informēja festivāla rīkotāji.

Žurnāls Punctum uzsāks video stāstu sēriju Sarežģītās vēstures

Interneta žurnāls Punctum video stāstu ciklā Sarežģītās vēstures pievērsīsies Latvijas vēsturē nepelnīti aizmirstām un marginalizētām personībām, par kurām izvēlējušās stāstīt pētnieces Sanita Reinsone, Kristīne Zaļuma, Lolita Tomsone, Šelda Puķīte, Zita Kārkla un Santa Remere. Video stāstu cikls veidots ar mērķi atklāt tādu personību dzīves stāstus, kas vēstures procesus ļauj ieraudzīt no jauna skatpunkta, uzsverot pagātnes notikumu daudzbalsību. Video intervijas žurnālā Punctum būs skatāmas no augusta. Projekts top sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, iesildot izstādi Izzināt sarežģīto pagātni, kas rudenī būs skatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Kuldīgā notiks LLMC vasaras skola Sarunas par dzimti Baltijā un Austrumeiropā

No 31. jūlija līdz 5. augustam Kuldīgā notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola Sarunas par dzimti Baltijā un Austrumeiropā, kurā piedalīsies jaunie mākslinieki, pētnieki, kuratori un aktīvisti no Baltijas valstīm. Vasaras skola pievērsīsies ne vien reģionāliem kontekstiem un sadarbībām, bet arī meklēs saikni starp mākslas praksēm un teorētiskām pozīcijām, domājot par feminisma un dzimtes jautājumiem vēsturiskā atskatā un šodien.

Kultūras ministrija aicina Liepājas teātra vadību veikt detalizētus aprēķinus par Covid-19 radītajiem zaudējumiem

Lai pārrunātu iespējas Liepājas teātra finanšu situācijas stabilizēšanai, 24. jūlijā Kultūras ministrija (KM) uz sarunu aicināja Finanšu ministrijas pārstāvjus, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku kultūras un sporta jautājumos Ati Deksni un Liepājas teātra vadītāju Herbertu Laukšteinu, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Pepijai būs pagaidu mājas © DIENA

Covid–19 izraisītā krīze skārusi visus Latvijas teātrus, tostarp arī Latvijas Leļļu teātri, kura darbinieki trīs mēnešus bijuši dīkstāvē, jūnija vidū devušies atvaļinājumā, bet kopš 14. jūlija uzsākuši jauno sezonu. Gan teātra kolektīvam, gan skatītājiem būs jāpierod pie zināmām izmaiņām, jo 1911. gadā celto ēku, kur gadu gaitā atradies gan kino, gan aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas, bet kopš 1944. gada – Leļļu teātris, drīzumā gaida remonts.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis Viļņā pārrunās Baltijas valstu sadarbību kultūras jomā

Piektdien, 24. jūlijā, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL) dosies darba vizītē uz Lietuvu, lai noslēgtu Saprašanās Memorandu par godalgoto Baltijas Asamblejas balvas literatūrā darbu tulkošanu un publicēšanu, tādējādi veicinot kaimiņvalstu literatūras vērtību iepazīšanu. Vizītes laikā plānota trīs Baltijas valstu kultūras ministru saruna par aktualitātēm un turpmāko sadarbību, kā arī dalība Baltijas valstu simtgadei veltītās izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā atklāšanā, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.