Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Izstāžu zālē Arsenāls norisināsies sarunas un performances vakars par Konceptuālās arhitektūras skolas iniciatīvu

10. oktobrī plkst. 18 LNMM izstāžu zālē Arsenāls notiks sarunas un performances vakars, kas veidots, lai informētu par jaunas iniciatīvas uzsākšanu Latvijas Mākslas akadēmijas paspārnē, uzsākot darbu pie jauna arhitektūras studiju virziena izveides. Pasākumā viens no idejas autoriem Austris Mailītis ar saviem domubiedriem apspriedīs konceptuālās arhitektūras skolas ideju, iniciatīvas izcelšanos un nepieciešamību.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma izstāde par Lielbritānijas atbalstu Latvijai 1918.–1920. gadā(1)

16. oktobrī plkst. 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā (1. stāvā) tiks atklāta izstāde Nosargāt brīvību. Lielbritānijas militārais un diplomātiskais atbalsts Latvijai 1918.–1920. gadā. Tā tapusi sadarbībā ar vēsturniekiem un atmiņas institūcijām Latvijā un Lielbritānijā, un sniegs bagātīgu ieskatu agrāk neredzētos foto materiālos par diplomātijas un militāro vēsturi, Latvijas Neatkarības karu, kā arī britu un latviešu karavīru ikdienas gaitām, ziņoja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Satori aicina diskutēt par ziedošanas kultūru Latvijā(2)

Interneta žurnāls Satori sāk kampaņu Bez upura nav uzvaras, kurā aicina diskutēt par ziedošanas kultūru Latvijā kā nepieciešamu pilsoniskās atbildības izpausmi. Kampaņas centrālais notikums ir priekšlasījumi un publiska diskusija Birojnīcā 8. oktobrī plkst. 19.00. Paralēli tam Satori vāc ziedojumus žurnāla darbības uzturēšanai, informēja biedrības Ascendum pārstāvji.

Miris Marks Zaharovs(2)

Pēc ilgstošas slimības 85 gadu vecumā miris izcilais Krievijas teātra un kino režisors Marks Zaharovs.

Glābj Kurmenes baznīcu © DIENA(1)

Pie Latvijas–Lietuvas robežas gleznainās Mēmeles krastos Vecumnieku novada Kurmenē ar pacilājošu koncertu svētdien, 6. oktobrī, plkst. 12 Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Marts Kristiāns Kalniņš, Putnu balle un Jānis Miltiņš aizsāks Kurmenes katoļu baznīcas atjaunotei veltītu labdarības akciju.

Saeima publicē video par godu Jāņa Čakstes dzimšanas dienai(1)

14. septembrī tika atzīmēta Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. jubileja, kurai par godu Latvijas Republikas Saeima izveidojusi video, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienestā.

Gatavi pirmajai Kultūrdevai? © DIENA(1)

Latvijas Televīzijas 2. studijā 9. septembrī aizvadīta jaunā LTV projekta Kultūrdeva pirmā raidījuma filmēšana. Tas būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par aktualitātēm Latvijā.

Pasaule UNESCO gada plānotājā © DIENA

Ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar starptautiski atzīmējamām dienām, kas vēsta par pasaules daudzveidību un miera kultūru, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sagatavojusi UNESCO starptautisko dienu Gada plānotāju.

Valdība piešķir 300 000 eiro Jēkaba katedrāles torņa restaurēšanai(3)

Lai nodrošinātu avārijas stāvoklī esošā Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrāles torņa saglabāšanu un restaurēšanu, valdība 3. septembrī lēma piešķirt Kultūras ministrijai 300 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.