Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Hanzas perons šogad saņēmis desmit dažādu balvu

Hanzas perons – agrākā dzelzceļa noliktavas ēka, kuru sākotnēji bija plānots nojaukt, ir atdzimusi kā koncertzāle un vieta pasākumiem, un jau nosvinējusi pirmo gadadienu. 2020. gads, neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem, Hanzas perona ēkai bijis panākumiem bagāts. Ir Iegūtas balvas un uzvaras vairākos konkursos gan arhitektūras un būvniecības nozarēs, gan plašākā, kultūras un radošo industriju kontekstā.

Drīzumā datu nesēju nodeva tiks piemērota arī mobilajiem tālruņiem(9)

Noslēguma fāzē ir nonākuši grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.321 „Noteikumi par tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu atlīdzības lielumu un tās iekasēšanas, atmaksāšanas, sadales un izmaksas kārtību”, kuri reglamentē t.s. datu nesēju atlīdzības (DNA) noteikšanu iekārtām un datu nesējiem, ja šie datu nesēji pieļauj ieraksta un kopēšanas funkcijas. Grozījumi paredz mainīt to datu nesēju sarakstu, uz kuriem attiecas DNA. Tostarp grozījumi paredz ar DNA apliekamo datu nesēju sarakstā iekļaut mobilos tālruņus, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Nosaukti šī gada Normunda Naumaņa Gada balvas mākslas kritikā kandidāti

Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā šogad žūrija balvai nominējusi Valdu Čakari, Santu Hiršu un Ivaru Šteinbergu. Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvas ieguvēji tiks paziņoti 11. janvārī, informēja Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Izcilības balvu kultūrā iegūst Latvian Literature, Gundega Laiviņa un Marina Rebeka(3)

Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijā, kas šogad 21. decembrī noritēja video tiešraidē, apbalvoti apbalvojuma 2020. gada laureāti – platforma Latvian Literature, Latvijas jaunā teātra institūta ilggadējā direktore Gundega Laiviņa un operdziedātāja Marina Rebeka. Šogad īpašais apbalvojums par izciliem starptautiskiem sasniegumiem kultūrā pasniegts jau septīto reizi, informēja KM.

No 21. decembra kultūrvietas un kultūras pakalpojumi iedzīvotājiem pieejami tikai attālināti

Lai mērķtiecīgi cīnītos ar Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā un kopīgiem spēkiem radītu apstākļus, kuros vīrusa izplatība sabiedrībā tiek apturēta, valdība lēmusi no 21. decembra visas kultūrvietas klātienes apmeklējumam slēgt un kultūras pakalpojumus iedzīvotājiem nodrošināt tikai attālināti. Apmeklētājiem būs slēgtas arī muzeju telpas, bibliotēkas pārtrauks grāmatu izsniegšanu. Tomēr tāpat kā brīvdabas takas apmeklējumiem aizvien būs atvērtas muzeju ārtelpu ekspozīcijas, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Nacionālā enciklopēdija svin otro gadadienu

Piektdien, 18. decembrī, Nacionālā enciklopēdija un tās interneta vietne enciklopedija.lv atzīmēs otro gadadienu. Aizvadīto divu gadu laikā noticis nepārtraukts enciklopēdijas satura un vienlaikus auditorijas kvantitatīvs pieaugums, ko ietekmējusi arī Covid-19 izraisītā pandēmija. Patlaban enciklopēdijā ir vairāk nekā 2200 rakstu, teju 5800 ilustrāciju, un saturu veido 559 tekstu autori, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Miris britu rakstnieks Džons Lekarē(3)

Mūžībā 89 gadu vecumā devies britu rakstnieks, pazīstamais spiegu romānu autors Džons Lekarē, svētdien pavēstīja rakstnieka ģimene un izdevniecība.

Vācijas valdība piešķir 5,2 miljonus eiro Vāgnera nama atjaunošanai(2)

Piektdien, 11. decembrī, Vācijas Bundestāgs apstiprinājis 5,2 miljonu eiro piešķiršanu Vāgnera nama atjaunošanai Rīgā, kas projektam nodrošinās ilgtermiņa plānošanas drošību. Kopumā bijušā pirmā Rīgas teātra atjaunošanai un atdzīvināšanai nepieciešami 35 miljoni eiro, informēja Rīgas Riharda Vāgnera biedrības pārstāve Vaiva Bauze.

Noslēdzies Anatomijas muzeja izveides projekts

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir noslēdzies jaunā Anatomijas muzeja izveides projekts, kas ilga piecus gadus. Muzeja iecere tapa 2015. gadā, savukārt šogad tika pabeigti būvdarbi un iekārtota ekspozīcija, informēja muzeja pārstāvji.

Brīvdabas muzejā atklās tradicionālo ziemas masku taku(1)

Ziemas saulgriežu gaidās Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no vilku mēneša 11. dienas līdz ziemas mēneša 17. dienai aicina lielus un mazus uz tradicionālo ziemas masku taku. No 11. decembra līdz 17. janvārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt Ziemassvētku laika maskošanās tradīcijas, masku simbolisko nozīmi un izbaudīt ziemas saulgriežu īpašo noskaņu, pavadot laiku brīvā dabā.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāma izstāde Ir Latvija. Ir Latvija brīva(2)

Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas noslēgumā, atzīmējot Latvijas valsts atzīšanas de iure simtgadi, kas gaidāma 2021. gada 26. janvārī, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu piedāvā dokumentāro liecību izstādi Ir Latvija. Ir Latvija brīva, informēja izstādes rīkotāji.