Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Asociācija: Azartspēles ir izklaides veids nevis ienākumu gūšanas avots; IIN rezumējošā kārtība no laimestiem jāatceļ(2)

Uzskatīt laimestu par ienākumu pēc būtības nav pareizi, jo azartspēles ir izklaides veids nevis ienākumu gūšanas avots, tāpēc likumdevējam būtu jāatceļ iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) rezumējošā kārtība no laimestiem, vai arī tā primāri jāattiecina uz konkrētu mērķauditoriju - personām, kuras normatīvo regulējumu cenšas izmantot prettiesiskām darbībām, aģentūrai LETA pauda Latvijas spēļu biznesa asociācijā (LSBA).

Valsts samaksās starpību © DIENA(1)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) par nevienlīdzīgo situāciju, kādā ir pirmsskolas pedagogi, kuri strādā ar pusotra līdz četrus gadus veciem bērniem, runā jau daudzus gadus. Tagad, priekšvēlēšanu periodā, arodbiedrībā cer, ka viņus beidzot sadzirdēs. Valdības līmenī pagaidām gan ir tikai izpratne, ka ieilgusī nevienlīdzība pakāpeniski jānovērš.

Amonija karbonāta mēslojums Latvijā būs aizliegts

Latvijā atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem aizliegs izmantot amonija karbonāta mēslošanas līdzekļus ar mērķi ierobežot amonjaka emisijas, paredz Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie un starpinstitūciju saskaņošanai nodotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskās darbības izraisīta piesārņojuma ar nitrātiem.

LVM klientu centrs Dundagā atzīts par dabai draudzīgāko Eiropā(2)

Eiropas Arhitektu padome, rosinot sabiedrību, arhitektus un lēmumu pieņēmējus attīstīt arhitektūras projektus virzienā, kas palīdzētu kontrolēt klimata pārmaiņas un samazinātu CO2 emisijas, būvējot zemas enerģijas patēriņa ēkas, ir apkopojusi divdesmit labākos piemērus visā Eiropā. AS Latvijas valsts meži (LVM) Ziemeļkurzemes klientu centrs Dundagā ir iekļauts prestižajā pārskatā kā viens no divdesmit energoefektīvas, pārdomātas arhitektūras piemēriem, kas apvieno modernu dizainu, dabas materiālu izmantošanu, zemu enerģijas patēriņu, tajā pašā laikā nodrošinot komfortablu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem, portāls Diena.lv uzzināja no LVM pārstāvjiem.

Par autortiesībām daudz neskaidrību © DIENA(9)

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti mēneša sākumā noraidīja ieceri atbildīgajai EP komitejai ļaut sākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par pretrunīgi vērtēto autortiesību noteikumu atjaunināšanu. Taču tas nenozīmē, ka jautājums ir atlikts pavisam, – septembra plenārsēdē EP diskutēs un balsos par grozījumiem EP pozīcijā.

Briselē turpināsies NATO samits(3)

Šodien Briselē turpināsies NATO samits, kur galvenā uzmanība tiks pievērsta piecām jomām, tostarp NATO attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) un Krieviju.