Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pirmdien daudzviet gaidāms lietus

Pirmdien Latvijā dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 11-16 metriem sekundē, piekrastē - līdz pat 20 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Tiesiskums partiju programmās: Daudz saukļu, maz satura(8)

Partiju programmās tiesiskuma jautājumos aiz skaļajiem saukļiem ir diezgan maz konkrēta satura, tā secina Latvijas Televīzijas raidījums de facto, turpinot analizēt politiķu solījumus pirms Saeimas vēlēšanām. Noziedzība, korupcija, ēnu ekonomika, problēmas tiesu sistēmā un maksātnespējas jomā - lai gan partiju programmās var atrast apņēmību visas šīs lietas risināt, solījumi galvenokārt ir vispārīgi. Tomēr pat gadījumos, kad partija ir nospraudusi kādu konkrētu mērķi, bieži vien ir grūti saprast, kā tieši tā iecerējusi rezultātu sasniegt.

Ziņojums: Šogad no ES fondiem neatbilstoši iztērēti 765 600 eiro(1)

Šā gada pirmajā pusgadā no Eiropas Savienības (ES) fondiem neatbilstoši iztērēti 765 600 eiro, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais ziņojums par ES fondiem. FM norādīja, ka 2018. gada pirmajā pusgadā ES fondu līdzfinansētos projektos kopumā konstatētas 77 neatbilstības par 765 600 eiro, kas ir par 11% vairāk, nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Lielāko daļu jeb 95% no neatbilstībām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) konstatējusi iesniegto maksājuma pieprasījumu un to pamatojošo dokumentu pārbaudēs.

Karstums Latvijā gaidāms no trešdienas līdz piektdienai(1)

Karstuma vilnis, kas jaunnedēļ gaidāms Eiropā, Latviju skars no trešdienas līdz piektdienai, liecina jaunākās laika prognozes. Gaisa temperatūras paaugstināšanās sāksies otrdien, kad pēcpusdienā Kurzemē un Zemgalē gaiss sasils līdz +19..+22 grādiem. Trešdien Latvijā saule gaisu sakarsēs līdz +24..+27 grādiem, vietām Zemgalē, iespējams, līdz pat +28 grādiem.

Divās bāriņtiesās konstatēti būtiski trūkumi

Periodā no šā gada marta līdz augustam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) divu bāriņtiesu darbā konstatējusi būtiskus trūkumus, aģentūra LETA uzzināja inspekcijā. Par konstatēto informētas pašvaldības, kurās darbojas šīs bāriņtiesas un kas lēmušas par bāriņtiesas priekšsēdētāja piemērotību amatam.

Svētdien nebūs siltāks par +19 grādiem

Svētdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem un gaiss iesils līdz +15..+19 grādiem, prognozē sinoptiķi. Vietām Vidzemē un Ziemeļlatgalē nedaudz īslaicīgi līs.

Gada spēcīgākā vētra Mangkhut nes postu Filipīnās © DIENA

Taifūns Mangkhut, kas ir 2018. gadā līdz šim spēcīgākā vētra, pamatīgi izpostījis daudzus apgabalus Filipīnās. Stihijā bojā gājuši vismaz 14 cilvēki, vēsta BBC. Vētra šķērsojusi Filipīnu galveno salu un nu virzās rietumu virzienā uz Ķīnas pusi.

Vēsture Dienā: Varbūt atombumbu? © DIENA(11)

Spļaudoties un lādoties par tādu procesu kā vēlēšanas, kurās labticīgi idioti un pārējie alternatīvi apdāvinātie vienmēr ievēl zagļus un blēžus, nevajadzētu aizmirst, ka alternatīva ir cīņa par varu ar ieročiem rokās – pilsoņu karš vai līdzīga asiņu nolaišana. Tā kā vienkāršam interneta komentāru lasītājam nav pieejamas rakstītāju adreses, ir grūti spriest, vai visi tie ieraksti, kas aicina kārt un šaut patiesībā jau visus politiķus pēc kārtas, nāk tikai no slēgta tipa galvas ārstniecības iestādēm. Tomēr visās tajās vēstures situācijās, kad sabiedrība ir nonākusi līdz attiecību noskaidrošanai ar ieroču palīdzību, ir izrādījies, ka šāvēju netrūkst, vismaz pa neapbruņotiem cilvēkiem.

UZ VID vadītāja krēslu 23 pretendenti(7)

Valsts kancelejā iesniegti 23 pretendentu pieteikumi atklātam konkursam uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu. Pieteikumus iesniegt varēja līdz piektdienai, 14. septembrim, portālu Diena.lv informēja Valsts kancelejā.

Latvijā oficiāli beidzas peldsezona

Sestdien, 15. septembrī, visā Latvijā oficiāli noslēdzas peldsezona, aģentūra LETA uzzināja Veselības inspekcijā (VI). Nākamā peldsezona tiks atklāta 2019. gada 15. maijā. Tiesa, daudzviet peldvietās ūdens aizvien ir samērā silts - jūrā, kā arī lielā daļā upju un ezeru tā ir no +14 līdz +18 grādiem.

Oficiāli sadalīts Maligina mantojums(2)

Zāļu ražotāja Olainfarm bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Irina Maligina, Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina saņēmušas mantojuma apliecības, tādējādi mantojums ir oficiāli sadalīts, aģentūrai LETA sacīja Olainfarm padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.