Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

Donalds Tramps soda Vāciju © DIENA(15)

Starptautiskās politikas eksperti izteikuši bažas, ka ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums būtiski samazināt Vācijā izvietoto amerikāņu karavīru skaitu, motivējot to ar Vācijas nepietiekamo ieguldījumu aizsardzībā un pret ASV nedraudzīgo tirdzniecības politiku, apdraud ne tikai ASV turpmākās attiecības ar tās būtiskāko sabiedroto kontinentālajā Eiropā, bet arī attiecības starp sabiedrotajiem Ziemeļatlantijas aliansē.

Tramps paziņo par plānoto ASV karaspēka samazināšanu Vācijā(7)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja par plānoto Savienoto Valstu karavīru skaita samazināšanu Vācijā, par ko Vašingtona jau iepriekš bija informējusi Vācijas valdību. "Mēs samazināsim karavīru skaitu līdz 25 000," Tramps sacīja žurnālistiem Baltajā namā.

Tramps atsāks rīkot savu atbalstītāju mītiņus(2)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka atsāks rīkot savu atbalstītāju mītiņus, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārtraukti martā, un kuru atsākšana viņam ir svarīga pirms novembrī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Amerikāņi meklē kompromisus policijas reformai © DIENA(11)

Līdz ar lielāko rasu nemieru pierimšanu ASV politiķiem nu steigšus jāpilda protestētājiem dotie solījumi un jācenšas uzlabot policijas darbu visā valstī. Lielāko pilsētu mēri izveidojuši darba grupu policijas reformu izstrādei, un Demokrātu partija Kongresā jau ir prezentējusi savu piedāvājumu. Šīs nedēļas laikā to gatavojas darīt arī prezidents Donalds Tramps un Republikāņu partija. Paredzams, ka process nebūs ātrs, jo likumsargu arodbiedrības, kas ir vienas no turīgākajām un spēcīgākajām valstī, solās turēties pretī.