Laika ziņas
Šodien
Migla

ASV

Varētu finišēt Trampam neērtā izmeklēšana © DIENA(4)

Īpašais prokurors Roberts Millers šonedēļ varētu iesniegt ASV Tieslietu departamentam ziņojumu par gandrīz divus gadus ilgušo izmeklēšanu, kurā šķetināja ASV prezidenta Donalda Trampa iespējamās saites ar Krievijas valdību un Kremļa iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

ASV dienests "ķēris" imigrantus, radot viltus universitāti © DIENA(5)

Klajā nākuši tiesas dokumenti, kas, kā ziņo The Guardian, apliecina, ka ASV imigrācijas dienests (ICE), izmantojot neeksistējošu universitāti, centies "izķert" valstī esošos imigrantus un cilvēkus, kas bija gatavi pārkāpt īslaicībās uzturēšanas vīzas noteikumus. Mičiganas štata medijs WXYZ ziņo, ka, visticamāk, ne visi aizturētie ir zinājuši, ka piesakās viltus universitātē.

Millera ziņojums ne tikai uz ģenerālprokurora galda, bet arī Kongresā © DIENA(7)

ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums pēc gandrīz divus gadus ilgušās izmeklēšanas par izmeklēšanu saistībā ar Trampa kampaņas komandas darbinieku iespējamo sadarbību ar Krievijas valdību nolūkā ietekmēt 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanas varētu nonākt ne tikai uz ģenerālprokurora galda, bet arī Kongresā, vēsta CNN.

Tramps draud ES ar jauniem muitas tarifiem(5)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien draudējis piemērot muitas tarifus Eiropas automašīnu importam, ja netiks noslēgts tirdzniecības līgums ar Eiropas Savienību (ES).

Štati tiesājas par Trampa rīkojuma bloķēšanu © DIENA(1)

Sešpadsmit ASV pavalstis vērsušās tiesā pret prezidenta Donalda Trampa administrāciju saistībā ar rīkojumu izsludināt ārkārtas stāvokli uz valsts dienvidu robežas ar Meksiku, lai iegūtu finansējumu viņa iecerētajai robežbarjerai. Prasības iesniedzēji vēlas bloķēt D. Trampa lēmumu, jo uzskata to par nelikumīgu.

ASV tiesā iesniegta pirmā prasība pret Trampa lēmumu par ārkārtas stāvokli(13)

ASV federālajā tiesā Vašingtonā piektdien iesniegta pirmā prasība, apstrīdot prezidenta Donalda Trampa lēmumu par nacionālā ārkārtas stāvokļa izsludināšanu centienos nodrošināt finansējumu nožogojuma būvei uz Savienoto Valstu robežas ar Meksiku, pavēstīja prasības iesniedzēji bezpeļņas organizācija Public Citizen.

Vīrietis Čikāgas piepilsētā nošauj piecus cilvēkus

Kāda ražošanas uzņēmuma darbinieks piektdien atklāja uguni šī uzņēmuma rūpnīcā Čikāgas piepilsētā Ororā, nogalinot piecus cilvēkus un ievainojot piecus policistus, līdz viņu pašu nošāva policija, paziņoja policijas pārstāvji.

Tramps parakstīs rīkojumu par ārkārtas stāvokli(14)

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka, ņemot vērā situāciju uz Meksikas robežas, parakstīs rīkojumu par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu, lai tādējādi iegūtu līdzekļus žoga būvniecībai uz valsts dienvidu robežas.

Penss mudina ES valstis izstāties no Irānas kodolvienošanās(5)

ASV viceprezidents Maiks Penss ceturtdien Varšavā notiekošajā konferencē par mieru un drošību Tuvajos Austrumos pieprasījis, lai Eiropas Savienības (ES) valstis izstājas no kodolvienošanās ar Irānu, un brīdinājis, ka ASV pastiprinās sankcijas pret Teherānu.