Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

ASV

Pēc Doriana Bahamās aizvien 2500 bez vēsts pazudušo

Bahamu salās, kur septembra sākumā plosījās viesuļvētra Dorians, apmēram 2500 cilvēku vēl skaitās pazuduši bez vēsts, trešdien paziņoja Nacionālā ārkārtas situāciju pārvaldības aģentūra (NEMA).

Ņujorkā piemin 2001. gada teroraktu upurus(5)

Ņujorkā trešdien notika piemiņas ceremonija, godinot teju 3000 cilvēku, kas tika nogalināti 2001.gada 11.septembra teroraktos, kad Al Qaeda teroristu nolaupītās pasažieru lidmašīnas ietriecās Ņujorkā Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjos.

Auto brīdinās par tajos atstātiem bērniem © DIENA

No automašīnu izmantošanas ikdienā ļoti atkarīgie ASV iedzīvotāji pēdējos gados arvien vairāk saskārušies ar ziņām par daudziem gadījumiem, kad dzīvību zaudē karstumā un saulē automašīnā atstāti mazgadīgi bērni. Detroit Free Press augustā vēstīja, ka 20 dienu laikā dzīvību šādi zaudēja 10 bērnu.

Dorians ASV krastu sasniedz kā pirmās kategorijas viesuļvētra

Viesuļvētra Dorians piektdien kā pirmās kategorijas vētra sasniedza ASV krastu. Tas noticis Ziemeļkarolīnā Haterasa zemesraga apvidū. Vēl šonedēļ vētras centrs vairākas dienas atradās virs Bahamu salām, nodarot smagus postījumus, tomēr tagad vētra kļuvusi stipri vājāka.

Postošā vētra Dorians atkal pieņemas spēkā(1)

Viesuļvētra Dorians, kas jau prasījusi vismaz 20 cilvēku dzīvības Bahamās un sākusi plosīt ASV dienvidaustrumu piekrasti, trešdienas vakarā atkal pieņēmusies spēkā, kļūstot par trešās kategorijas orkānu, ziņo meteorologi.

VIDEO: No helikoptera uzņemti kadri atklāj postažu pēc Doriana © DIENA(1)

Vētra Dorians, uz ziemeļiem virzoties ārkārtīgi lēnām, Bahamas posta jau trešo dienu. Apgabalos, kur to ļauj laika apstākļi, noris cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, bet visaptveroša mēroga glābšanas darbus vēl nav iespējams veikt. No helikoptera uzņemti kadri atklāj postažas apmērus Abako salās, kuras vētra skāra pirmās.

Dorians "aizķēries" virs Bahamām - postījumi ir milzīgi © DIENA

Viesuļvētra Dorians, kurš Bahamas skāra kā ārkārtīgi spēcīga piektās kategorijas vētra, bet nu pazemināta līdz trešajai kategorijai, turpina postīt salu valsti netālu no Floridas krastiem. Vētra virzās ļoti gausā tempā, tāpēc Lielā Bahama vēl vismaz dienu piedzīvos spēcīgus vējus, lietusgāzes un vētras nestus plūdus piekrastes apgabalos, prognozē meteorologi.

Vētra Dorians sēj postu Bahamās un apdraud ASV © DIENA(1)

Spēcīgākā viesuļvētra, kas skārusi Bahamu salas viesuļvētru novērojumu vēsturē, nodarījusi "bezprecedenta postījumus", informē Bahamu premjers Huberts Miniss. Piektās kategorijas viesuļvētra Dorians salu valstī plosās jau stundām ilgi, un pamats bažām ir arī ASV dienvidaustrumu piekrastes iedzīvotājiem.

ASV pastiprina militārās aktivitātes kosmosā © DIENA(7)

Amerikas Savienotās Valstis pēc 17 gadiem ir atjaunojušas bruņoto spēku Kosmosa pavēlniecības darbību, kas ir solis ceļā uz prezidenta Donalda Trampa deklarēto ambiciozo mērķi izveidot ASV Kosmosa spēkus, lai neatpaliktu no sīvo sāncenšu – Krievijas un Ķīnas – aktivitātēm kosmisko ieroču un aizsardzības sistēmu izveidē.

ASV nosaka sankcijas pret Irānas naftas tankkuģi Adrian Darya 1(1)

ASV piektdien noteica sankcijas pret Irānas naftas tankkuģi Adrian Darya 1, kas pusotru mēnesi bija arestēts Lielbritānijas aizjūras teritorijā Gibraltārā saistībā ar aizdomām par Sīrijai noteikto Eiropas Savienības (ES) sankciju pārkāpšanu, bet šomēnes tika atbrīvots par spīti Vašingtonas centieniem panākt aresta turpināšanu.