Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

Senāts iztaujās nominēto tiesnesi © DIENA(1)

ASV politiķi šonedēļ uzsāk prezidenta Donalda Trampa izvirzītās tiesneses Eimijas Konijas-Baretas iztaujāšanu, lai jau oktobrī varētu viņu apstiprināt darbam Augstākajā tiesā.

ASV vēlēšanās jau nobalsojuši 6,6 miljoni vēlētāju(1)

Vairāk nekā 6,6 miljoni amerikāņu jau ir nobalsojuši ASV prezidenta vēlēšanās, un tā varētu būt indikācija, ka vēlētāju aktivitāte šogad sasniegs rekordu, pavēstīja Savienoto Valstu Vēlēšanu projekts, kas apkopo datus par iepriekšējo balsošanu.

Baltajā namā konstatēti desmitiem vīrusa inficēto © DIENA

Aizvadītajās dienās saslimšana ar jauno koronavīrusu konstatēta virknei Baltā nama darbinieku. Kritiķi uzskata, ka prezidenta Donalda Trampa, kuram saslimšana tika atklāta aizvadītajā nedēļā, nevērība varētu būt vainojama pie vīrusa uzliesmojuma.

ASV viceprezidenta amata kandidātus debatēs nošķirs organiskais stikls(1)

Trešdien gaidāmajās ASV viceprezidenta amata kandidātu debatēs uz debašu skatuves starp republikāni patlabanējo viceprezidentu Maiku Pensu un demokrāti senatori Kamalu Harisu būs organiskā stikla norobežojums, lai sāncenšus labāk pasargātu no koronavīrusa izplatības riskiem, pavēstīja kampaņas asistents.

Kritizē ASV prezidenta bezatbildību © DIENA(14)

Ar koronavīrusu inficētā ASV prezidenta Donalda Trampa politiskie pretinieki ir skarbi kritizējuši amerikāņu līdera lēmumu pamest slimnīcas palātu, lai caur automašīnas logu pamātu ar roku atbalstītājiem. Mediķi uzskata, ka prezidenta rīcība riskam pakļāvusi par viņa drošību atbildīgos Slepenā dienesta darbiniekus.

Pandēmijas ēnā izziņos Nobela balvas laureātus © DIENA(1)

Lai gan jau šonedēļ tiks paziņoti prestižās Nobela prēmijas laureāti, intriga par uzvarētājiem ir saglabājusies un eksperti apgalvo, ka šogad ir īpaši grūti censties tos uzminēt. Savukārt jaunā koronavīrusa pandēmija ir piespiedusi veikt pārmaiņas ilggadējās balvas pasniegšanas tradīcijās.