Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā 0 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

ASV

Viesuļvētra Dorians tuvojas Floridai

ASV Floridas štatam tuvojas viesuļvētra Dorians, kas, domājams, kļūs par "ārkārtīgi spēcīgu" vētru, ceturtdien brīdinājis ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC).

ASV varētu vienoties ar talibiem tuvākajās dienās © DIENA(4)

Iespējams, ka jau tuvākajās dienās var tikt panākta vienošanās starp ASV un Afganistānas islāmistu kustību Taliban, kas varētu tuvināt ASV spēku izvešanu un politiskā dialoga starp Taliban un Afganistānas starptautiski atzīto valdību uzsākšanu, vēsta Deutsche Welle.

ASV tiesa liek maksāt par opioīdu epidēmiju © DIENA(4)

Tiesa Oklahomā ASV nospriedusi, ka farmācijas gigants Johnson & Johnson ar maldinošu mārketinga kampaņu veicinājis cilvēku atkarību no pretsāpju medikamentiem, kas novedusi pie šo medikamentu lietojošo cilvēku nāves gadījumiem un tuvinājusi opioīdu krīzes iestāšanos Savienotajās Valstīs, vēsta The Guardian. Šis ir pirmais šāda veida spriedums pret kādu no ASV farmācijas lielfirmām.

Pitsburgas sinagogas šāvēju grib sodīt ar nāvi(2)

ASV valdība pieprasīs nāvessodu vīrietim, kurš apsūdzēts par 11 ebreju nošaušanu sinagogā Pitsburgas pilsētā, liecina pirmdien tiesā iesniegtie dokumenti. 46 gadus vecais Roberts Bouerss tiek apsūdzēts par to, ka 2018. gada 27. oktobrī atklājis uguni Dzīvības koka draudzes sinagogā Pitsburgā, kliedzot: "Visiem ebrejiem jāmirst!"

Pētnieki neiesaka viesuļvētras "apturēt" ar kodolieročiem © DIENA

Pēc ziņu vietnē The Axios, kuru 2016. gadā dibinājuši bijušie Politico darbinieki, izskanējušās neoficiālās informācijas, ka ASV prezidents Donalds Tramps esot interesējies par iespēju apturēt viesuļvētras ar kodolieroču palīdzību, pētnieki brīdinājuši, ka šī nekādā gadījumā nav laba ideja. Tramps gan pēc izskanējušās informācijas noliedzis, ka būtu administrācijas darbiniekiem prasījis izskatīt šādu iespēju, taču interesanti, ka šī nebūt nav pirmā reize, kad izskanējusi līdzīga ideja.

ASV veic iepriekš aizliegtas raķetes izmēģinājumu(15)

ASV Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka valsts bruņotie spēki veikuši pirmos lidojumu izmēģinājumus raķetei, kāda vairāk nekā 30 gadus bija aizliegta saskaņā ar Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līgumu, kuru šomēnes pārtrauca ASV un Krievija.

Tramps apstiprina, ka tiešām interesējas par iespēju nopirkt Grenlandi(15)

ASV prezidents Donalds Tramps apstiprinājis, ka viņš interesējies par iespēju no Dānijas iegādāties Grenlandi. "Mēs par to runājām," svētdien sacīja Tramps, atbildot uz žurnālistu jautājumu par mediju ziņoto, ka viņš ar saviem padomniekiem apspriedis iespējas nopirkt pasaules lielāko salu, kas ģeogrāfiski ir tuvāk Ziemeļamerikai nekā Eiropai.

Apšaudē Filadelfijā ievainoti seši policisti(5)

ASV pilsētā Filadelfijā trešdien izcēlās apšaude, kurā tika ievainoti seši policisti, kas bija ieradušies, lai veiktu aizturēšanu ar narkotikām saistītā lietā, paziņoja Filadelfijas policijas departamenta preses sekretārs.