Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievija

Navaļnijam jāpaliek Krievijā(7)

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs otrdien paziņoja, ka viņam liegts izlidot no Maskavas, lai dotos uz Franciju un apmeklētu Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT).

Protestu aktivitātes pieauguma gads Krievijā © DIENA(4)

Gada pēdējais mēnesis vēl nav pienācis, taču pētnieku apkopotie dati rāda, ka 2018. gads ieies Krievijas vēsturē strauji pieaugušā protestu skaita dēļ. Pagājušajā nedēļā publicētajā pētījumā uzskaitīts, ka pēdējos 12 mēnešos Krievijā jau notikuši vairāk nekā 2500 masu protesti – salīdzinājumā ar pēc šīs pašas metodes uzskaitītajiem 1500 gadā pirms tam. Galvenokārt protestētājus vienojusi neapmierinātība ar pensiju reformu.

Roskosmos: Sojuz avarēja nepareizi nostrādājuša sensora dēļ(4)

Raķetes Sojuz avāriju 11.oktobrī pēc pacelšanās no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā izraisīja nepareizi nostrādājis sensors, kurš signalizē par raķetes pirmās pakāpes atdalīšanos no otrās, trešdien paziņoja Krievijas kosmosa aģentūras Roskosmos pilotējamo programmu izpilddirektors Sergejs Krikaļevs.

Sanktpēterburgā pabeigta Eiropā augstākā celtne © DIENA(25)

Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā nule kā pabeigta Eiropā augstākās celtnes - 462 metrus augstā Lahta debesskrāpja celtniecība. Augstceltne tapusi Krievijas gāzes monopolista Gazprom un tās meitas kompānijas Gazprom Neft vajadzībām, vēsta Krievijas mediji.

Plūdos Krievijā seši bojāgājušie

Plūdos Krievijā Krasnodaras novadā dzīvību zaudējuši seši cilvēki, ziņu aģentūrai Interfax apliecināja avots novada operatīvajos dienestos.