Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievija

Aptauja: Putinam piecos gados zemākais reitings © DIENA(4)

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pašlaik ir piecos gados zemākā tautas uzticība. Atbalsts Putinam nu ir aptuveni tajā līmenī, kāds tas bija pirms Krimas aneksijas 2014. gadā, atklāj neatkarīgā Levada centra jaunākā pētījuma rezultāti.

Putins paraksta likumu par pensiju reformu(3)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstījis likumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, kuru tikai dažas stundas iepriekš apstiprināja parlamenta augšpalāta.

Krievija gatava rakt bedres Maķedonijas ceļā uz NATO(11)

Krievija piedraudējusi izmantot savas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu Maķedonijas nosaukuma maiņu saskaņā ar vienošanos, ko šī valsts noslēgusi ar Grieķiju. Jāatgādina, ka valsts nosaukuma maiņa uz Ziemeļmaķedoniju būtu kompromiss ar Grieķiju, kura līdz šim traucējusi Maķedonijas uzņemšanu Eiropas Savienībā un NATO. Tā kā Krievija ir ieinteresēta spriedzes saglabāšanā Balkānu reģionā un nevēlas pieļaut tālāku NATO paplašināšanos, tā brīdinājusi, ka var izmantot savas veto tiesības un bloķēt procesu par Maķedonijas nosaukuma maiņu.

Parlamentārieši atbalsta "Putina labvēlību" pensiju reformas plānā © DIENA(5)

Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāti atbalstījuši prezidenta Vladimira Putina ierosinājumu mīkstināt plānotās pensiju reformas nosacījumus, raksta The Moscow Times. Arī Putina, kura popularitāte pieauga pēc Krimas aneksijas, reitingu negatīvi ietekmēja sabiedrībā nepopulārā pensiju reforma. Plašu protestu gaisotnē Putins nāca klajā ar ierosinājumu atvieglot nosacījumus attiecībā pret sievietēm.

Navaļnijam piespriež 20 dienu arestu

Maskavas Simonovskas rajona tiesa pirmdienas vakarā Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam tūlīt pēc atbrīvošanas no iepriekš piespriestā administratīvā aresta piespriedusi 20 dienu administratīvo arestu.

Krievijas Antidopinga aģentūra vēl nav izpildījusi pamatprasības © DIENA(4)

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien ar deviņi balsīm "par", divām balsīm "pret", bet vienam no 12 izpildkomitejas locekļiem atturoties, lēma atjaunot Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību. WADA lēmums jau izpelnījies asu kritiku, tostarp no vairāku citu valstu nacionālajām antidopinga aģentūrām, turklāt Krievija pagaidām vēl praksē nav ieviesusi vienu no pamata prasībām diskvalifikācijas atcelšanai, proti, nav nodrošinājusi piekļuvi Krievijas Antidopinga aģentūras Maskavas laboratorijā uzglabātajiem atlētu urīna paraugiem, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Aģentūra: Par Skripaļu indēšanu aizdomās turētajiem dāvinās zīmolu ķimikāliju ražošanai © DIENA(18)

Kompānija Golden Brand vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, grasās uzdāvināt tiesības uz pašiem savu zīmolu. Vīrieši, kurus britu izmeklētāji identificējuši pēc viņu segvārdiem - Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs - tiks pie sava zīmola Petroff & Boshiroff, kuru viņi varēšot izmantot biznesam, specifiski - ķimikāliju un smaržu ražošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra Moskva.