Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kā sačakarēt suni

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Taisnība
T
ir, ka Vācijā elektriskās dzīvnieku disciplinēšanas ierīces ir aizliegtas. Arī Anglijā vismaz nesen aktualizēts tika jautājums par to aizliegšanu, nezinu, kā beidzās. Taču citādi Vācijā noteikumi ir visai līdzīgi kā Latvijā. Cita lieta, ka suņus tur prot audzināt un garāmgājēji piever acis uz to, ka suns nav saitītē (kaut pēc likuma būtu jābūt). Saimnieki tur ir kārtīgi un apzinīgi, pēc suņa visu rūpīgi satīra un apzinās, ka dzīvnieks nav puķe, tas ne tikai jābaro un jāčurina, bet arī jāmāca un jānodrošina tam labvēlīga dzīves vide.
sana
s
Kapec teksta autors nav parunajis ar suņa saimnieku?Iespejams tikai ar parunašanu butu iespejams palidzet suņukam.Varbut ari tagad vel nav par velu.Es nevaretu but tik vienaldziga.Katru dienu noskatities,ka šo brinišķigo šķirni saboja arvien vairak.
kamēr
k
ir tikai šaiteres senilie, emocionālie murgi, var jau teikt, ka var nelasīt, bet nupat jau laikraksts publicē nepārbaudītu, patiesībai neatbilstošu informāciju jeb, kā tagad modē teikt, fake news. Diena, vai tiešām jūs nevēlaties pārskatīt savu sadarbību ar šo autori? ne pirmo reizi nekvalitatīva, tendencioza vai pat klaji melīga (kā šai rakstā) informācija. Par
Hm
H
Vai paskaidrosi, kas tieši no teksta ir fake news? Emocionāli - jā. Bet neko melīgu nudien nevaru ieraudzīt.
  • 3
  • 2
jāpiebilst, ka
j
šādai patiesībai neatbilstošas informācijas publicēšanai par to, kā "ir ārzemēs", var būt ļoti nepatīkamas sekas gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, ja, tādus melus salasījušies ļautiņi emigrē uz kādu citu valsti kopā ar suni, kur patiesībā 2 metri ir nevis īsa saite, bet maksimālais atļautais garums, un kur impulsu kaklasiksnas ne vien nav aizliegtas, bet pat var nozīmēt vienīgo iespēju palikt kopā ar savu suni, jo tad, ja viņš dzīvoklī ries, kamēr pārējie darbā, no viņa nāksies šķirties.
  • 9
  • 5
nu
n
Vācijā veikalos suņus līdzi ņemt nav atļauts. Izņēmums ir vienīgi suņi-pavadoņi, visi citi, ieskaitot žurkulēna izmēra suņus, paliek ārā piesieti pie speciāla stieņa un gaida saimnieku ārā. Ēdināšanas iestādēs, kā kurā federālajā zemē, bet lielākoties iekštelpās nevar, drīkst ar suni uz āra terases.
Re
R
Vai viņam ar likumu to suni nevar atsavināt?
Inga
I
Ko var muldet par to Vaciju....
no Jūrmalas
n
Vācijā u.c. valstīs suņi prot uzvesties, tiem atļauts pat ieiet smalkos veikalos. Šveicē daudzās kafejnīcās klēpja sunītim pienes ūdens trauciņu. Te tatāru - mongoļu pēcteči tādas lietas nesaprot. Kliedz uz suņiem un bērniem.
  • 18
  • 5
nu
n
vecuma marazmā ieslīgusī Šaitere mums te cenšas pastāstīt, kā ir Vācijā. Tad nu es pastāstu. Un es zinu. Diemžēl. Ir nācies pestīt tautiešus, kam liekas, ka suņus tur var turēt tādā pašā bezpreģelā kā Rīgā: ļaut kvankšķēt dzīvoklī, laist garā pavadā (kaut atļauti ir 2 metri!!! 2, DIVI METRI!! sabiedriskā vietā), ka var nereģistrēt suni un nemaksāt nodokli (neviens jau nepārbaudot). Pietiek ar kaimiņu liecībām, cik ilgi suns tur jau ir, un ir jāsamaksā ar atpakaļejošu datumu. Ja negrib maksāt, dzīvnieku konfiscē.
  • 10
  • 7
autoram
a
No kuras planētas tad tu nokriti? Te vēl jāpriecājas, ka saimnieks savu suni ved ārā pastaigāties un rūpējas par to. Šeit ir arī tādi saimnieki, kuri kucēnu piesien pie ķēdes, un tā tas visu savu mūžu arī tur nosēž. Ir tādi, kuri suni aizved kautkur tālāk un pamet. Nevajag pārspīlēt ar tām apkalēm nekādu nāvējošo impulsu tās nedod. Protams, lai normāli suni ar tām izdresētu, vajadzīgas zināšanas. Un visticamāk, ka nekas viņam nesanāks un būs pat sliktāk. Jāsaprot, ka ne visiem ir iespējas, zināšanas un līdzekļi suni regulāri vest pie treneriem un mācīt. Nav ko cerēt, ka visi būs perfekti suņu īpašnieki. Šim sunim noteikti nav tā sliktākā dzīve.
suņu valoda
s
Parasti suni sačakarē viņa uzrunāšana krieviski ...
balss no citām Eiropas valstīm
b
Vācijā, piemēram, teorētiski ir vajadzīga suņa turētāja apliecība, lai varētu suni normāli izvest ārā. To iegūt ir apmēram tikpat viegli/grūti vai dārgi/lēti kā autovadītāja apliecību - ir kursi, ir nodarbības, ir eksāmeni, ir instrukcijas par krimināllikuma pantiem, ja suni tur bezatbildīgi vai suns kādu apdraud. Ja šādas apliecības nav, sunim jābūt 2m pavadā. Arī parkā, arī mežā, izņēmums ir nožogoti suņu rotaļu laukumi. Vācijā agresīvu šķirņu suņiem sabiedrībā jābūt ar uzpurni. Nevienu neinteresē, cik konkrētais eksemplārs miermīlīgs. Visi dogi, roti, stafi tikai ar uzpurņiem. Minētas siksnas ar impulsiem ir brīvi nopērkamas zooveikalos.
balss no citām Eiropas valstīm
b
Vācijā, Skandināvijā un citās Eiropas valstīs ir ļoti bargi sodi par ekskrementu nesavākšanu aiz suņa, par to, ka suns rej un traucē līdzcilvēkus, ja uzbrūk cilvēkiem vai citiem dzīvniekiem suni konfiscē un visbiežāk iznīcina + saimnieks praktiski visu mūžu maksā cietušajam + aizliegums turēt suni. Nelegālu, nereģistrētu suņu turēšana vispār nav iespējama. Nodokļi nav pāris eiro. Piemēram, Berlīnē par vienu suni 120 eiro, ja vairāki, par katru nākamo 180. Nodokļu nenomaksāšana nav iespējama.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko