Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Izsludina pieteikšanos konkursam Jaunais kurators!

Latvijas jaunie kuratori aicināti pieteikt projekta koncepciju Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 programmai. Konkursa uzvarētājām būs iespēja realizēt savu projektu Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā Pilot.

Ar konkursa Jaunais kurators! palīdzību kuratoriem tiek dota iespēja mainīt ierasto izstāžu veidošanas politiku lokālā mērogā. Ar šīs platformas palīdzību lokālais kļūst par globālo, piedāvājot starptautiskai mākslas videi projektus, kas būs nozīmīgi jaunpienācēji aktuālo naratīvu stāstījumā. Tāpat ar konkursa starpniecību tiek aktualizēta diskusija – cik liela nozīme mūsdienu mākslas un kultūras procesos ir kuratoram kā radošai personībai un mediatoram, lai veidotu veiksmīgāku dialoga mehānismu ar sabiedrību.

2018. gada septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozarē tika atvērta jauna specializācija - Kuratoru studijas. Šādas specializācijas izveidi noteica mākslas vides procesu attīstība gan lokālā, gan starptautiskā mērogā, jo kuratoram ir nozīmīga loma mākslas ekosistēmā ne tikai kā procesu vadītājam, bet arī to izveidotājam un no jauna radītājam. Tā pat nepieciešamību noteica studentu vēlme apgūt mākslas vēsturi un procesu attīstību ne tikai no ierastā vēsturiskās, monogrāfiskās pētniecības puses, bet arī paplašinot mākslas procesu interpretācijas dimensijas un to sasaisti ar citām  radošajām vidēm, sociālajiem un politiskajiem notikumiem. Jo veidojot studiju saturu, ir svarīgi skatīt kuratora lomu kā mediatoru starp māksliniekiem, mākslas darbiem, skatītāju un sabiedrību, kā arī būt aktīviem sociāli politisko notikumu tulkotājiem.

 

Informācija par pieteikšanos konkursam pieejama šeit:

http://rpbiennial.com/jaunais_kurators.html

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Kur?

Tiešsaistē

Kad?

1. novembris, 2020 – 22. novembris, 2020

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja