Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Koncerts Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 15. februārī aicina uz kamermūzikas koncertu Sarkisjans. Bēthovens. Pārskaitļa sonātes, kurā Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vairāku starptautisku konkursu laureāts japāņu pianists Keigo Mukava atskaņos Ludviga van Bēthovena Otro, Ceturto, Sesto un Astoto sonāti vijolei un klavierēm. Abi mūziķi iepriekš saspēlējušies koncertos Japānā un snieguši Bēthovena nepārskaitļu vijolsonāšu koncertu festivālā LNSO vasarnīca 2017.

Georgs Sarkisjans saka: “Latvijas klasiskās mūzikas dzīvē man dažbrīd trūkst ikdienišķas mazo ansambļu muzicēšanas, trūkst parastu koncertu ar tradicionālu klasisku vai romantisku repertuāru un pieņemamām biļešu cenām, lai varētu atnākt ģimene. Katrā afišā mēs redzam vārdus – izcils, pasaulslavens, zvaigzne. Bet nevajag vienmēr kaut ko speciālu un izcilu. Vajag koncertus, kas publikai dod izpratni par pamatlietām – repertuāru, laikmetiem, atskaņošanas standartu. Es ļoti vēlos nospēlēt normālus sonāšu vakarus. Un, lai nebūtu vinegreta, izvēlos vienu komponistu.”

Vijolnieks Georgs Sarkisjans kopš 2015. gada rudens ir LNSO koncertmeistars. Viņš savā mūziķa ikdienā apvieno koncertēšanu Vācijas orķestros, dažādos kameransambļos un LNSO, kur spēlē kopš 2013. gada. 2016. gada maijā Georgs Sarkisjans sniedza spožu solokoncertu ar Baha, Hindemita, Onegēra mūziku un par šo koncertu tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016. gadā, kategorijā Par izcilu sniegumu kamermūzikā. Nozīmīga dzīves daļa Georgam ir darbs paša un domubiedru izveidotajā Diseldorfas mūzikas skolā Akademie für Musik am Rhein.

Par sadarbību ar Keigo Mukavu Georgs saka: “Ar pianistu pirmoreiz tikos Japānā, spēlējām Vivaldi un Kreisleru. Kā iepriekš nepazīstamiem mūziķiem parasti sākas kopīgs darbs – satiekas, sasveicinās, izspēlē skaņdarbu no sākuma līdz beigām un tad izrunā visu, kas sakāms. Kad mēs ar Keigo izspēlējām savu Vivaldi, es sapratu, ka man nav ko teikt. Visu, ko es gribēju, viņš saprata tāpat. Un otrādi. Ar šo pianistu es vēlētos muzicēt vienmēr. Viņa rokās neviena nots netiek spēlēta tāpat vien un mums nekad nav ne par ko jārunā. Bet ir arī interesants cits aspekts. Mums katram ir savs priekšstats par konkrēto skaņdarbu, un mēs neesam gatavi mainīt šo priekšstatu. Bet mums jāspēlē kopā. Tas vienmēr ir aizraujoši – skatīties, kā vairāki mūziķi saliek vienkop katrs savu personisko priekšstatu un saved tos kopā, nepazaudējo personīgo viedokli. Tā ir kamermūzikas būtība.”

Pianists Keigo Mukava ir starptautisku konkursu laureāts. Viņš uzstājas ar Tokijas filharmonisko orķestri, Tokijas pilsētas filharmonisko orķestri, Lorēnas Nacionālo orķestri u.c. Līdzās aktīvai solista karjerai Mukava piedalās arī kamermūzikas projektos ar vijolnieku Fuminori Maro Sjinozaki un čellistu Jo Kigosji. 2014. gadā Keigo Mukava iestājās Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā, kur mācās pie Franka Bralē u.c.

Jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms koncerta ir iespēja iegādāties neizpirktās biļetes par 5 EUR.

 

Kur?

Lielā Ģilde, Amatu 6

Kad?

15. februāris

19.00

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Grāmatu leiputrija Ķīpsalā

Pirms laika, turoties pretī izklaides industrijas spiedienam un rūpējoties, lai "atraktivitātes" teju apsēstā sabiedrība nepadomātu, ka lasīt ir nūģīgi un garlaicīgi, radās sauklis, ka la...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja