Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Dzejas dienu balvai izvirza 17 krājumus

Dzejas dienas šogad pienāks ar atjaunoto Dzejas dienu balvas tradīciju, kuras iniciatore gan tās pirmsākumos, gan arī tagad bija un ir Latvijas Rakstnieku savienība – informē Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.

Atsaucība no grāmatu izdevēju puses bija negaidīti liela. Dzejas dienu balvai kopumā tika pieteikti 17 oriģināldzejas un atdzejas krājumi. "Balvas nolikums ir bargs. Dzejas dienu padome no nominētajiem darbiem apbalvošanai drīkst izvēlēties tikai vienu krājumu," uzsver Arno Jundze. Kā informēja izdevuma konTeksts galvenā redaktore literatūrzinātniece Sandra Ratniece, pēc neatkarības atgūšanas Dzejas dienu balva atdzima 1996. gadā, un tā kļuva par ikgadējo Dzejas dienu daļu līdz pat 2009. gadam, no 2003. gada oriģināldzejas vētīšanai piepulcējot arī atdzejas krājumus. Krīzes laikā ar balvas pasniegšanu radās problēmas, tāpēc balvas stafeti no 2010. līdz 2015. gadam pārņēma žurnāls Latvju Teksti. Pēc tā apstāšanās Dzejas dienu balvas vēsturē iestājās pārtraukums, kas neapmierināja dzejas cienītājus, tāpēc 2018. gada pavasarī Latvijas Rakstnieku savienības jaunizveidotā Dzejas dienu padome nolēma atjaunot būtisko Dzejas dienu tradīciju – balvas par labāko oriģināldzejas vai atdzejas krājuma piešķiršanu. Par periodu tika izvēlēts dzejas gads, – tiks vērtēti tie krājumi, kas izdoti no Dzejas dienām līdz Dzejas dienām, un tika meklēti un atrasti līdzekļi balvas fondam 1000 eiro.

Oriģināldzejā Dzejas dienu balvai pieteiktie krājumi: Liāna Langa. Velēnu kleita (Neputns, 2018), Inga Gaile. Lieldienas (Neputns, 2018), Madara Gruntmane. Dzērājmeitiņa (Neputns, 2018), Jānis Peters. Rudenskura spogulī (Jumava, 2018), Iveta Ratinīka. tikko & tikai (Zvaigzne ABC, 2018), Krista Anna Belševica. Medījot dzīvi (Zvaigzne ABC, 2017), Gunta Šnipke. Ceļi (Mansards, 2018), Elīna Līce. Redzu (NT Klasika, 2018), Andris Ogriņš. Debesu punkti (Pētergailis, 2017), Voldemārs Zariņš. Jāizdomā brīvība (Pētergailis, 2018), Daina Sirmā. Dievaines (Pētergailis, 2017), Blockx. Atklāts neatklātais (autorizdevums, 2018).

Atdzeja: Emīlija Dikinsone. Āboliņš un bite. Atdzejojis Kārlis Vērdiņš (Neputns, 2017), Semjons Haņins. Но не тем /Bet ne ar to. Atdzejotāji: Ronalds Briedis, Inga Gaile, Pēteris Draguns, Aivars Eipurs, Jānis Elsbergs, Valts Ernštreits, Liāna Langa, Marts Pujāts, Edvīns Raups, Jānis Rokpelnis, Māris Salējs, Kārlis Vērdiņš un Arvis Viguls (Neputns, 2017), Konstantīns Kavafis. Dzeja. Atdzejojis Dens Dimiņš (Neputns, 2018), Džidi Madzja. Mana ciema dievi. Atdzejojis Uldis Bērziņš (Jāņa Rozes apgāds, 2017), Sergejs Timofejevs. Replika. Atdzejotāji: Arvis Viguls, Toms Treibergs, Andris Akmentiņš (Orbīta, 2018).

Balvas pasniegšana – Dzeja dienu pasākuma Klasiķu dzejas vakars laikā – 14. septembrī plkst. 19 centrā Koka Rīga

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja