Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Egona Līva piemiņas balvai Krasta ļaudis izvirzītas 12 grāmatas

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde izsludinātajam konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis nominācijā Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā izvirzīti 12 literārie darbi, informēja balvas pārstāve Daira Bērtule.

Savukārt nominācijai Labākais skolu jaunatnes literārais darbs „Ietin Latviju pasaku villainē” saņemti 19 darbi.

Nominācijai Labākā grāmata grāmatas izvirzījušas četras izdevniecības – apgāds Dienas Grāmata (Māra Zālīte Mamma un tētis kūrortā; Inga Ābele Duna; Laima Kota Istaba; Andra Manfelde Virsnieku sievas; Jānis Einfelds Dunduri un dēmoni; Māris Bērziņš Gūtenmorgens. Otrreiz; Nora Ikstena Trīs; Kristīne Ulberga Tur; Lilija Berzinska Lamzaks meklē lamzaku),  apgāds Zvaigzne ABC (Rimants Ziedonis Pastaiga), izdevniecība Lauku Avīze (Jana Egle Gaismā) un  izdevniecība Sava grāmata (Aina Pāvulīte Biju savā latviešu mētelītī tā pārsalusi…:Atmiņu stāsti. Vēstis no 20.gadu simteņa).

Iesniegtos darbus izvērtēs Arno Jundze, rakstnieks un Latvijas Rakstnieku savienības Valdes priekšsēdētājs; Anda Kuduma, Dr. philol., Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes docente; Linda Zulmane, Mg. philol., Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja un Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore; Edgars Lāms, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesors un Nauris Lazdāns, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde vadītāja vietnieks.

Savukārt, iesniegtos skolēnu darbus vērtēs Normunds Dzintars, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, Baiba Lāma un Valda More – latviešu valodas un literatūras skolotājas, kā arī Linda Zulmane un Sandra Okuņeva – Liepājas Universitātes lektores.

Svinīga Egona Līva piemiņas balvas Krasta ļaudis pasniegšana  notiks Liepājā 2017. gada 16. septembrī.

Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Iepriekšējā gadā E. Līva balvu saņēma rakstniece Inese Zandere.

Egona Līva vārds ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Rakstnieks aicināja savos darbos būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Rakstnieka devums vēl joprojām ir spilgta lappuse latviešu rakstniecībā.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 535

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja