Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Grāmatu izstādē viesosies lietuviešu rakstniece Kristina Sabaļauskaite

3. martā plkst. 12 Ķīpsalas izstāžu hallē Latvijas Grāmatu izstādē 2012 notiks tikšanās ar lietuviešu rakstnieci Kristinu Sabaļauskaiti, kas izstādē atvērs sava slavenā vēsturisko romānu cikla Silva rerum otro grāmatu.Pērn Latvijā iznāca lietuviešu rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites grāmatas Silva rerum pirmā daļa, kas iepatikās arī latviešu lasītājiem, un tagad tai seko otrā grāmata Silva rerum II.

Jau pirmais cikla darbs Silva rerum izpelnījās lielu ievērību – tas ir neparasts, bagātīgs, kaislību un romantikas elpas apdvests vēsturiskais romāns, kurā stāstīts par Lietuvas bajāru dzīvi septiņpadsmitā gadsimta nogalē. Elpu aizraujošais Uršules Norvaišītes un Jona Kirdējus Bironta mīlasstāsts, kas kalpo par pirmā romāna centrālo asi, otrajā grāmatā ieguvis citu dimensiju, – varoņi ir pieauguši, kļuvuši viedāki, taču ne rāmāki vai mērenāki. Silva rerum II darbība risinās no 1707. līdz 1710. gadam. Karš, mēris, bads, nesamērīga greznība un nāvīgs izsalkums, zviedru un krievu karavīri, jūdu ārsti, turku konkubīnes, franču dāmas, spītīgi žemaiši un ironiski viļņieši, bezvārda mūks, kurš apglabājis vairāk nekā divdesmit tūkstošus mēra upuru, un, protams, vēl viena bajāru Norvaišu dzimtas paaudze. Kā īsts atmiņas detektīvs grāmata ļaus uzzināt, kā tālāk veidojušies iepriekšējās paaudzes likteņi, lai arī daža laba romāna varoņa mūžs beidzas tā, ka gandrīz vai roka nodreb, ierakstot to silva rerum – bajāru ģimenes grāmatā, ko nodod no paaudzes paaudzē.Ievērojamā lietuviešu rakstniece, žurnāliste un mākslas vēstures doktore Kristina Sabaļauskaite Lietuvā kļuva populāra jau ar savu pirmo romānu Silva rerum (2009). Par to viņa ieguva Lietuvas Gada grāmatas titulu, Jurgas Ivanauskaites prēmiju un lasītāju mīlestību. Šajos gados Silva rerum Lietuvā izdota 8 reizes un pārdoti vairāk nekā 22 000 eksemplāru. Romāna turpinājums Silva rerum II, kas Lietuvā iznāca tikai 2011. gada sākumā, arī izdots jau 5 reizes, un pārdoto eksemplāru skaits ir tikpat liels kā pirmajai grāmatai. Arī _Silva rerum II _tikko saņēma titulu Lietuvas Gada grāmata 2011. Šā gada sākumā Kristina Sabaļauskaite saņēma arī Viļņas mērijas piešķirto Šventas Kristoforas balvu par labāko Viļņas atainojumu literatūrā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas pilīs un muižās koncertēs operas zvaigznes

Mazinoties ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem un atsākoties koncertdzīvei, operas mīļotājus gaida atkalredzēšanās ar Aleksandru Antoņenko, Marinu Rebeku, Jāni Apeini, Perīnu Madefu, Sonoru Vaici ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja