Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Imanta Ziedoņa bibliotēka aicina uz sarunu ciklu Nobela ēnā

Iepazīstinot ar Latvijā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos bijuši soļa attālumā no nominācijas Nobela prēmijai literatūrā, Imanta Ziedoņa bibliotēkā šovasar notiks sarunu cikls Nobela ēnā, informēja sarunu cikla rīkotāji.

Jūnijā un jūlijā piecās lekcijās literatūras nozares speciālisti un zinātnieki stāstīs par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks.

Sarunu cikls Nobela ēnā Ziedoņa bibliotēkā dos ieskatu Latvijas kultūras un literatūras vēsturē ikvienam interesentam, taču tajā piedalīties īpaši aicināti seniori, tādējādi veicinot dažādu paaudžu savstarpēju  integrāciju mūsdienu sabiedrībā. “Seniori, visticamāk, ir tie, kuru jaunības dienu laiks sakritis ar kāda literatūras dižgara aktīvāko darbības posmu. Tāpēc īpaši vēlamies aicināt un lekcijās aktīvi piedalīties tieši seniorus, lai, iepazīstot Latvijas kultūrtelpu no dažādām perspektīvām, rosinātu paaudžu viedokļu apmaiņu,” skaidro Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Sarunu ciklā lekcijas vadīs literatūras jomas profesionāļi: Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Jānis Zālītis iepazīstinās ar Raiņa daiļrades analīzi, literatūrzinātnieks Arnis Koroševskis stāstīs par Knutu Skujenieku, literatūrzinātniece, literatūras kritiķe Anda Kubuliņa runās par Vizmu Belševicu, literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis analizēs Edvarta Virzas dzīvi un daiļradi, savukārt literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone vadīs lekciju par Imantu Ziedoni. Katras sarunas noslēgumā paredzēta diskusija un iespēja veikt attiecīgā rakstnieka daiļrades lasījumu audio ierakstus, tādējādi popularizējot viņa darbus, kā arī veicinot sabiedrības interesi par lasīšanu.

Lekcijas norisināsies Ziedoņa bibliotēkas telpās Sporta ielā 2, Rīgā: 4. jūnijā plkst.16 lekcija par Raini; 11. jūnijā plkst. 16 lekcija par Knutu Skujenieku; 18. jūnijā plkst. 16 lekcija par Vizmu Belševicu; 2. jūlijā plkst. 16 lekcija par Edvartu Virzu; 9. jūlijā plkst. 16 lekcija par Imantu Ziedoni.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja