Laika ziņas
Šodien
Migla

ABLV Charitable Foundation novērtēts ar prestižu starptautisko balvu

Romā nosaukti prestižās starptautiskās balvas Corporate Art Awards laureāti, un kategorijā par izcilību mākslas mecenātisma jomā godalga XXI gadsimta mākslas patrons piešķirta ABLV Charitable Foundation no Latvijas.

Kā tika paziņots ceremonijā, ABLV Charitable Foundation balva piešķirta par Latvijas mākslinieku darbu popularizēšanu starptautiskā līmenī, finansiāli atbalstot vairāk nekā 90 laikmetīgās mākslas projektu.

„Esmu gandarīta, ka prestižās Corporate Art Awards balvas žūrija ir novērtējusi ABLV Charitable Foundation lielo ieguldījumu Latvijas laikmetīgās mākslas attīstības veicināšanā. Pēdējos gados fonds ir atbalstījis daudzas nozīmīgas mākslas norises ne tikai Latvijā, bet arī veicinājis mūsu mākslinieku darbu izrādīšanu ārpus valsts robežām. Pateicoties ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbībai šobrīd top īpaša un paliekoša dāvana valsts simtgadē – Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

“Esam pagodināti par starptautisko atzinību un īpaši priecājamies, ka šī balva reizē ir novērtējums arī Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem, to attīstībai gan valsts ietvaros, gan starptautiskajā līmenī. Būsim gandarīti, ja šī balva kļūs par platformu Latvijas un mūsu mākslinieku plašākai atpazīstamībai, pievērsīs uzmanību topošajam laikmetīgās mākslas muzejam,” fonda dibinātāju vārdā stāsta mecenāts Oļegs Fiļs.

Divos gados, kopš tiek piešķirta godalga Corporate Art Awards, uz to pretendējuši vairāk nekā 200 uzņēmumu no 28 valstīm un 4 kontinentiem. Balva kategorijā XXI gadsimta mākslas patrons, ar kuru tiek novērtēts mākslas un mākslinieku atbalsts starptautiskā līmenī, šogad tiek pasniegta pirmoreiz, un bez ABLV Charitable Foundation tā šogad piešķirta tādiem starptautiski pazīstamiem uzņēmumiem kā CSL Group (Kanāda), Davidoff (Šveice), HBC (ASV), International Steels Limited (Pakistāna), Lufthansa (Vācija), Montefiore Medical Center (ASV), PLMJ Foundation (Portugāle), Swiss Mobiliar (Šveice), The Absolut Company (Zviedrija).

ABLV Charitable Foundation, kuru labdarības mērķiem dibinājuši mecenāti Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, veicina sabiedrības interesi par Latvijas laikmetīgo mākslu. Fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju ir apņēmies būt par galveno Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona atbalstītāju. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 40

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Alku un spēļu plūsmā

"Es veicu ceļojumu pasaules dramaturģijā un lasīju to valstu autoru lugas, ar kuru darbiem līdz šim nebiju iepazinies," sarunā ar laikrakstu Diena saka režisors Viesturs Meikšāns, par kura p...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja