Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dažādības redzējumi un metamorfozes. Divu jaunu mākslinieču izstādes Rīgas mākslas telpā

No piektdienas, 7. februāra, izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa Kungu ielā 3 atkal ir atvērta apmeklētājiem, kuri varēs aplūkot divas jaunu mākslinieču veidotas ekspozīcijas (aktuālajai informācijai var sekot Rīga mākslas telpas feisbuka lapā).

Lielajā zālē savu skatītāju līdz 29. martam jau gaida gleznotājas Kristīnes Kutepovas izstāde Redzējumi, kas veido priekšstatu par viņas saredzētām ainām, pieredzētiem notikumiem un viņas mīlestību pret dažādību. "Es esmu tāda māksliniece, kura laužas ārā no ieilgušām sērijām un uzdod sev uzdevumus, lai to izdarītu, piemēram – vai es tikšu galā ar zaļo krāsu un varēšu uzgleznot zāli?" sarunā ar Dienu atklāj Kristīne Kutepova. 

Darbu tapšanu ir iedvesmojuši skrējieni pa Carnikavu, komponista Imanta Zemzara Mazā rokmūzika flautai, čellam un klavierēm, mākslas plenērs Mazajā Mežotnes pilī ar krītošiem liepu ziediem uz audekla un brauciens uz Indiju, kurā viņa ir satikusi jogus un staigājusi pa alām gluži kā Alise Brīnumzemē, ieskicē māksliniece. Viņas mīlestība pret dažādību izpaužas ne tikai saturiskajā, bet arī izpildījuma ziņā: no smalkām otu līnijām līdz slotu vēzieniem, krāsu lējumiem un pēdojumiem, caur ko viņa ir izpēdojusi savā darbā emocionāli sarežģītu brīdi pašas dzīvē; no miniatūrām līdz audeklam 3,3 x 5 metru lielumā, kurš ticis apgleznots Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, rosoties pa tā plašumiem un ik pa laikam uzkāpjot otrā stāva balkoniņā, lai novērtētu kopskatu.

Savukārt Rīgas mākslas telpas Intro zālē līdz 1. martam būs apskatāma mākslinieces Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstāde Metamorfoze. Tā sastāv no skulptūras un masku – seju sērijas, kuras idejas pirmsākumi meklējami apmaiņas programmas laikā Venēcijā. Piedzīvojot piecdesmit gados spēcīgākos plūdus šajā pilsētā, iepazīstot jaunus cilvēkus un iedzīvojoties itāļu kultūrā, māksliniecei radusies vēlme pievērsties savām emocijām un pārdzīvojumiem, un tas rezultējies trijos īpašā autortehnikā veidotos pašportretos no dažādas krāsas stieplēm. Margarita Germane stāsta, ka tās viņai iemācījušas pacietību. Katra no šīm maskām – sejām simbolizē cilvēkā notiekošo pārmaiņu procesu: no jautājumiem par to nepieciešamību cauri bailēm no nezināmā līdz priekam, ka tu esi spēris šo soli un iekāpis jaunā savas dzīves posmā. Jau pēc tam ir tapusi šajā izstādē redzamā skulptūra, kurā Margarita Germane ir strādājusi ar cilvēka ķermeņa formu un turpinājusi savus eksperimentus ar materiāliem un dažādām faktūrām – noslīpētām, raupjām u. tml., gluži kā epizodēm no mūsu dzīves, kuru kopsumma padara mūs par to, kas mēs esam šodien.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja