Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Galerijā Noass notiks Orbītas izstāde No kā rodas dzeja?

16. maijā plkst. 19 peldošajā galerijā Noass (AB dambis 2, Rīga) tiks atklāta dzejnieku un mākslinieku grupas Orbīta multimediāla izstāde No kā rodas dzeja?, informēja mākslinieki pārstāve Zane Volkinšteine.

Orbītas dalībnieki (Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs) nolēmuši sameklēt saturīgas atbildes uz triviālo, dzejniekiem bieži uzdoto jautājumu – kā un no kurienes rodas poētiskie teksti. 

Vai tā ir mehāniska konstruēšana vai drīzāk savdabīga atklāsmju ķēde? Radīšanas entropija vai izjukšanas ritms? Kaut kas gaisā vai īpašs stāvoklis, kurā var ieiet un vēlāk to pamest? Četri dzejnieki devās patiesības meklējumos un nu atgriežas ar savām atbilžu versijām, kas iemantojušas četru instalāciju formu četrās peldošās galerijas Noass zālēs.

Mākslinieks un galerijas Noass vadītājs Dzintars Zilgalvis uzsver, ka Noass jau daudzus gadus uzmanīgi seko līdzi Orbītas aktivitātēm – multimediāliem darbiem, kas pārstāv neapdzīvoto zonu starp vārda un vizuālo mākslu: “Viņu instalācijas ir spēcīgi vizuālās mākslas darbi, bet autorus mēdz uztvert kā dzejniekus, kā tekstgrupu. Viņi ir piedalījušies Venēcijas biennāles satelītprogrammā, Cēsu mākslas festivālā, izstādījušies Kumu muzejā Igaunijā un dažādās grupu izstādēs Latvijā, un tomēr viņus vairāk novērtē neformālās kultūras pārstāvji, nevis institūcijas, kas, piemēram, veido muzeju kolekcijas...”

Orbīta ir dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku apvienība, kas Latvijas kultūras dzīvē aktīvi piedalās jau kopš 1999. gada, veidojot performances un mākslas instalācijas, izdodot bilingvālu literatūru, rakstu krājumus, fotogrāmatas un arī pētniecisko literatūru. Līdz šim Orbīta uzstājusies ASV, kā arī daudzās Eiropas valstīs: Lielbritānijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Somijā, ASV, Itālijā, Krievijā, Horvātijā, Slovākijā, Ukrainā, Serbijā u.c.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Brīvās telpas mazās lietas

Atmiņā paliks kuratoru Ivonnas Farelas un Šellijas Maknamaras veiktās izmaiņas biennāles izstāžu telpu arhitektūrā, nevis viņu kūrētās izstādes idejas. Venēcijas biennāles 16. Starptautiskā arh...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja