Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

ISSP galerijā būs apskatāma izstāde Wow, kāds lielisks skats

No šī gada 16. janvāra līdz 4. aprīlim ISSP galerijā Berga bazārā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi Wow, kāds lielisks skats. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi.

“Katra mākslinieka ierašanās rezidencē ir jauns sākums – Murkšķa diena, kas atkārtojas ik pēc mēneša. Fotogrāfs ierodas dzīvoklī, noauj apavus, viņam tiek ierādīta istaba, kur nolikt somas, un viņš dodas uz virtuvi. "Kāds lielisks skats!" saka rezidents, pa logu raugoties uz pamestu būvlaukumu, kurā daba gadu gaitā sākusi ieviest savu kārtību. Uzturoties rezidencē, nākas mēnesi pavadīt kopā ar diviem svešiniekiem. Saskriešanās virtuvē ļauj ātri vien saprast, vai izdosies nodibināt draudzīgas attiecības. Wow, kāds lielisks skats ir veltījums ISSP Rīgas rezidences visu laiku populārākajam sarunas uzsākšanas ieganstam un pārdomas par mākslinieka ikdienu rezidencē, veidojot jaunus darbus svešā pilsētā," atklāj māksliniece Demelza Vatsa (Demelza Watts, Lielbritānija), kuras īpaši ISSP galerijai radītais darbs vienlaikus veido arī ekspozīcijas iekārtojumu. Vatsa ir viena no sešiem izstādes Wow, kāds lielisks skats māksliniekiem – bijušajiem ISSP Rīgas rezidences iemītniekiem.

Jekaterina Anokhina (Ekaterina Anokhina, Krievija) izstādē pārstāvēta ar projektu Akti – juteklisku, atkailinātu vīriešu portretu sēriju, ar kuru māksliniece vēlas apgāzt dzimumu stereotipus. Fotogrāfs Kenets Bambergs (Kenneth Bamberg, Somija/Ālandu salas) Rīgā krēslas stundās tapušajos darbos pievēršas pārdabiskajam un baisajam, savukārt Jusefīnas Malmegordas (Josefina Malmegård, Zviedrija) video Debešķīgie ķermeņi runā par līdzībām starp kaislīgiem fitnesa entuziastiem un reliģiskām kopienām, ko vieno stingra pārliecība un disciplīna. Realitāte un fikcija sastopas Hiro Tanakas (Hiro Tanaka, Japāna) Latvijā  momentuzņēmumu estētikā tapušajos darbos. Savukārt Filipo Zambons (Filippo Zambon, Itālija/Somija) divu gadu garumā dažādās pasaules vietās, tostarp Rīgā, pievērsies fotogrāfijas medija saiknei ar redzi, mēģinot skatītājam parādīt, kā pasauli varētu uzlūkot cilvēks ar šīs maņas traucējumiem.

Izstādes Wow, kāds lielisks skats kuratores ir Evita Goze un Iveta Gabaliņa.

ISSP Rīgas rezidence ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra atbalstu pirmos māksliniekus sāka uzņemt 2018. gadā, sniedzot viņiem iespēju no viena līdz diviem mēnešiem uzturēties Latvijas galvaspilsētā un radīt darbus ārpus ierastajiem apstākļiem. Divu gadu laikā rezidencē dzīvojuši un strādājuši 30 mākslinieki gan no Baltijas un Ziemeļu reģiona, gan citām Eiropas un pasaules valstīm, tostarp Japānas, Peru, Krievijas, Francijas, Lielbritānijas, Polijas.

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar galerijas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi pieteikusi kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā. 2018. gadā ISSP Biedrība uzsāka rezidenču programmu, kuras mērķis ir popularizēt Rīgu un Latviju starptautiskā mākslas kontekstā, veicināt kultūras apmaiņu, kā arī paplašināt vietējo izpratni par laikmetīgās fotogrāfijas iespējām un praksi.

 Ieeja - bez maksas.

Vairāk informācijas: www.issp.lv

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja