Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LNMM aicina uz diskusiju par Latvijas mākslu 21. gadsimtā un nacionālo krājumu

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 18 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls norisināsies diskusija Latvijas māksla 21. gadsimtā. Nacionālais krājums, kuras mērķis ir rosināt domu apmaiņu par aktuālā laikmeta mākslas liecību iekļaušanu Nacionālajā muzeju krājumā, informēja muzeja preses dienesta pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Diskusija notiks izstādes LNMM jaunieguvumi. 21. gadsimts ietvaros.

N. Sujunšalijeva pastāstīja, ka Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) rīko šo tikšanos, lai vērstu uzmanību uz mākslas institūciju iespējām nodrošināt mērķtiecīgu, stratēģisku un savstarpēji koordinētu jaunākās mākslas kolekcionēšanu un arhivēšanu atbilstoši pašreizējām valsts kultūrpolitikas vadlīnijām. 

Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: Vai valstī ir kopīgs redzējums par Nacionālā muzeju krājuma attīstību, it īpaši attiecībā uz 21. gadsimta liecībām? Kas un pēc kādiem principiem šodien raksta aktuālo Latvijas mākslas vēsturi, veidojot valsts mākslas kolekciju? 

Sarunā piedalīsies LR Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, kā arī Jauno mediju kultūras centra RIXC līdzdibinātāja, māksliniece Rasa Šmite. Diskusiju ievadīs sociālās atmiņas pētnieka Mārtiņa Kaprāna vadmotīvs par nacionālā jēdziena izpratni un mākslas zinātnieces Ievas Astahovskas stāstījums par tendencēm 21. gadsimta Latvijas mākslā.

Pasākuma moderators – mākslas teorētiķis un kurators Kaspars Vanags.

Laikmeta aktuālās mākslas kolekcionēšana ir viena no LNMM darbības prioritātēm, taču sistemātiskai kolekciju papildināšanai nepieciešams stabils finansēšanas mehānisms. “Muzejs pēdējās desmitgadēs ir izmantojis visas finansējuma piesaistes iespējas,” norāda direktore Māra Lāce. “Šo gadu pieredze apliecina nepieciešamību skaidrāk un prognozējamāk iezīmēt valsts finansējumu nacionālās mākslas kolekcijas veidošanai.” Ierobežota finansējuma apstākļos, blakus iepirkumiem, lielu daļu kolekcijas sastāda mecenātu, mākslinieku un muzeja atbalstītāju ierosināti dāvinājumi. Diskusijā Māra Lāce sniegs ieskatu LNMM krājuma komplektēšanas politikā, kā arī pastāstīs par kritērijiem jaunieguvumu izvēlē, iepazīstinot ar muzeja ekspertiem, kuriem uzticēts šis atbildīgais uzdevums.

Uz diskusiju tiek aicināti nozares profesionāļi un visi interesenti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Dzīve krēslos

Krēsli ir ļoti svarīgi. Svarīgi ir ne tikai tas, vai tie atrodas vairāk pa labi vai vairāk pa kreisi un cik to ir. Svarīgi ir, kāpēc tu tur sēdi.