Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mākslinieks Juris Pudāns dāvinās gleznu muzejam

Piektdien, 8.februārī, mākslinieks Juris Pudāns Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja mākslas darbu kolekcijas papildināšanai dāvinās savu gleznu, informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.Pasākums notiks plkst.15, un tā laikā mākslinieks tiksies arī ar muzeja apmeklētājiem un glezniecības interesentiem.

Patlaban muzeja Izstāžu zālē skatāma Pudāna personālizstādes Lietu kārtība. Tā ir mākslinieka pirmā personālizstāde, un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā tā būs aplūkojama līdz 10.februārim. Jura Pudāna personālizstādē Lietu kārtība eksponētas gleznas, kā arī vēsturiski dokumentālas detaļas.Juris Pudāns mācījies Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā no 1952.gada līdz 1959.gadam. 1959.gadā viņš iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā. Viņa gleznieciskā metode laikabiedru un arī paša mākslinieka atmiņās tiek raksturota kā ļoti patstāvīga ceļa meklējumi. Tas bija iemesls tam, līdzīgi kā Maijai Tabakai, ka radās nesaskaņas ar Mākslas akadēmijas pasniedzējiem, kā rezultātā netika ieskaitīti prakses darbi, kurus mākslinieks gleznoja, abstrahējoties no citu ietekmēm, pats savā stilā.Rezultātā, aizbildinoties ar disciplīnas graušanu, J.Pudāns 5.kursā tika izslēgts no Latvijas Mākslas akadēmijas. Pēc aiziešanas no akadēmijas mākslinieks no glezniecības pilnībā novērsās.Impulsu atsākt gleznot Jurim Pudānam raisīja izstāde Franču grupa. 1960.gadi, kuru 2007.gadā organizēja Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas studenti. Franču grupā, šajā Pudāna jaunības dienu draugu pulkā, bija Maija Tabaka, Ieva Šmite, Imants Lancmanis, Bruno Vasiļevskis un Jānis Krievs. Izstādē tika eksponēts tikai viens Pudāna darbs no privātkolekcijas Skice - latviešu strēlnieks, kuram pozējis viņa kursabiedrs Imants Lancmanis. Pārējo Jura Pudāna sešdesmitajos gados tapušo darbu atrašanās vieta nav zināma.Daļa darbu pēc nesaskaņām ar Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējiem tika atstāti akadēmijā un ar laiku pazuda. Ir zināms, ka, pēc Mākslas akadēmijas skatēm Jura Pudāna darbus un skices ir iegādājies glezniecības profesors Konrāds Ubāns, stāstīja I.Lukašēviča.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dimanta bruņinieki(1)

Ogļu čupiņa vai Melnais dimants – no kuras puses skatās – pašlaik nopietni karsē cilvēku prātus. Interesanti, ka katram argumentam par koncertzāli pretī stāv tikpat intensīvs "pret".

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja