Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Par Kim? Rezidence 2019 ieguvēju kļūst māksliniece Maija Kurševa

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs izvirzījis mākslinieci Maiju Kurševu rezidencei Ņujorkā, informēja centra pārstāve Megija Mīlberga.

Maija Kurševa šā gada vasarā ir aicināta pavadīt trīs mēnešus Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā - International Studio & Curatorial Program (ISCP) un būs jau otrā rezidente no Latvijas, kas Kim? un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz prestižo rezidenču programmu. 

Saglabājot mērķi veicināt Latvijas mākslinieku attīstību, profesionālo izaugsmi un starptautisko atpazīstamību, ikgadējā Kim? Rezidence ļauj daudzsološam Latvijas māksliniekam piedalīties rezidences programmā vienā no Kim? partnerorganizācijām ārvalstīs. Šogad Kim? Rezidencē dosies māksliniece Maija Kurševa, kura trīs mēnešus pavadīs Ņujorkā, starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā ISCP. 

Pirmā Kim? Rezidence laureāte bija Darja Meļņikova, kura 2015. gada vasarā pavadīja divus mēnešus KW Laikmetīgās mākslas institūtā Berlīnē, otrā – šī gada Purvīša balvas ieguvēja Ieva Epnere – 2016. gada rudenī divu mēnešu garumā piedalījās ISCP Starptautiskā darbnīcu un kuratoru programmā Ņujorkā, 2017. gadā Ieva Kraule atradās trīs mēnešu rezidencē Gasworks Londonā, bet 2018. gadā Diāna Tamane divus mēnešus piedalījās rezidencē ArtPort Telavivā. Atsakoties no iepriekšējā balvas formāta, Kim? saglabā iestrādātos rezidences kritērijus. Cītīgi strādājot ar sadarbības partneriem, Kim? Ir izdevies nodrošināt arī turpmāku latviešu mākslinieku attīstības iespēju, iekšējā atlasē ISCP piedāvājot māksliniekus, kurus tālāk izvērtēja starptautiska žūrija. 

Komentējot Maijas Kurševas izvēli ISCP vadītāja Kari Konte, min: “ISCP rezidencei izvēlējās mākslinieci Maiju Kurševu, novērtējot viņas spēcīgo māksliniecisko darbību, kā arī viņas nozīmīgo ieguldījumu Latvijas mākslas vides attīstībā. Maija darbojas kā māksliniece, izdevēja un pasniedzēja, tāpēc ticam, ka laiks, ko viņa pavadīs Ņujorkā, ietekmēs viņas darbību un pilnīgi noteikti atstās viļņveidīgu iespaidu arī uz Latvijas mākslas vidi." 

ISCP ir kļuvusi par visaptverošāko starptautisko vizuālo mākslu rezidenču programmu. Jau vairākus gadus tā atrodas Īstviljamsburgā, Bruklinas – rajonā, kurā šobrīd dzīvo un strādā visvairāk mākslinieku Ņujorkā.Līdz šim vairāk nekā 1240 mākslinieku un kuratoru no vairāk nekā 70 valstīm, tostarp Amerikas Savienotajām Valstīm, ir pabeiguši rezidences ISCP, tostarp šī gada Šveices paviljona Venēcijas Biennālē mākslinieces Renāte Lorenza un Paulīne Būdrīa. ISCP mājvieta ir agrākā rūpnīcas ēkā Maija Kurševa būs viena no 35 māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm un viņu regulāri apciemos starptautiski atpazīstami kuratori un mākslas profesionāļi, veicinot būtisku domu apmaiņu, mākslinieces starptautisku ievērošanu un māksliniciskā tīkla attīstību.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja