Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Simtgades ietvaros Vācijā notiks LMA profesora Alekseja Naumova un studentu darbu izstāde

Latvijas valsts 100 gadu jubilejai par godu Gīterslo Mākslas biedrībā no 4. marta līdz 7. aprīlim tiks izstādītas profesora Alekseja Naumova ainavas un piecpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu darbi, informēja Latvijas Mākslas akadēmijā.

Izstādē Latvijas Mākslas akadēmija - Prof. Aleksejs Naumovs, ainavas un studentu aktuālie darbi iekļauti profesora radošā projekta Pasaules Ainavas darbi un studentu darbu ekspozīcija, kuru veido darbi no LMA glezniecības, tēlniecības, grafikas, keramikas, tekstilmākslas un vizuālās komunikācijas apakšnozarēm (Autori: Sandra Strēle, Elīna Apeltiņa, Anna Pommere, Ansis Rozentāls, Reinis Bērziņš, Laura Veļa, Kristīne Kutepova, Ella Mežule, Margarita Ģermane, Maija Arvena Ozoliņa, Zane Innuse, Elīna Brasliņa, Elīza Muzikante, Annija Vītoliņa, Maija Kupča un Tatjana Nežberte).

Izstādes ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi un interpretācijas. Studentu darbi rosina iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam. Autobiogrāfiski iezīmējas asemblāžas un grafikas. Videoieraksti un tekstilmākslas trīsdimensionālas instalācijas pilnveido izstādes plašos mākslinieciskos izteiksmes veidus. Izstādē iekļauti studentu darbi it kā balansē uz netveramas robežas, risina mūžīgus un vienlaikus trauslus jatuājumus par eksistenci un dzīvi.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova glezniecība pārliecinoši apliecina ainavas žanra aktualitāti 21. gadsimtā. Kopš 2011. gada Aleksejs Naumovs īsteno unikālu urbānās glezniecības projektu Pasaules Ainava, kurš sākās kā Eiropas pilsētu plenēru cikls, izvēršoties pasaules nozīmīgāko pilsētu gleznieciskā dokumentācijā. Izvēloties glezniecību kā mediju, ar kura palīdzību mākslinieciski dokumentēt globālo cilvēces transformāciju urbānā civilizācijā, Aleksejs Naumovs vienlaikus aktualizēja klasisko modernistu urbānās ainavas tradīcijas.  

Izstādes atklāšana notiks 4. martā plkst. 11.30

Vairāk informācijas: www.kunstverein-gt.de.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 596

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja