Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Telavivā skatāma Kim? laikmetīgās mākslas centra veidota izstāde

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, sadarbībā ar CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centru 13. jūlijā, Telavivā atklāja grupas izstādi Baismu ielejas līkločos: skulptūra un cilvēks datorģenerētās tēlainības laikmetā (Stumbling Through the Uncanny Valley: Sculpture and Self in the Age of Computer Generated Imagery), informēja Kim? pārstāve Elīna Drāke.

Izstādes kuratore ir Hena Tamira (Chen Tamir). Izstāde Latvijā ar nosaukumu Nervozajam garam uz deju grīdas (Faktūra pēcoptiskajā laikmetā) tiks atklāta 2020.gadā Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, un tās kuratore būs Zane Onckule.

Izstādes pamatā ir fakts, ka mūsdienās mēs pārāk daudz laika pavadām, skatoties ekrānos uz datoru, nevis īstu kameru un cilvēku radītiem attēliem. Šī jaunā estētika filtrē mūsu ikdienu un ir izveidojusi jaunu vizuālā attēlojuma veidu. Ņemot vērā minēto, šajā izstādē 30 jaunie mākslinieki no visas pasaules pēta šī fenomena robežas. Izstādes nosaukumā izmantotā frāze “baismu ieleja” ir atsauce uz 70. gadiem, kad šo frāzi sāka izmantot, lai aprakstītu nepatīkamās sajūtas, androīdu (humanoīdo robotu) vai cilvēku audio/video attēlojumam šķietami atgādinot īstus cilvēkus, bet kas tomēr nav īsti reālistisks vai pārliecinošs. Mūsdienās šī disonanse ir datoru radītie attēli (CGI jeb computer-generated imagery), kas veido mūsu vizuālo pasauli, un mūsdienu mākslinieki reaģē un preparē attiecīgo vizuālo ainavu.

Izstāde izgaismo mediju maiņu, iedvesmojot pēcinterneta mākslas kustību. Ar terminu “pēcinternets” netiek saprasta pasaule pēc interneta, bet gan ārkārtīgi tīklotajā pasaulē radīti darbi par vizuālo kultūru un tās blakusproduktiem; tā ir arvien globālāka un ciešāk saistīta vide, kas vieno māksliniekus no dažādiem pasaules reģioniem – no Āzijas līdz Centrāleiropai, no Vidējiem Austrumiem līdz Baltijas valstīm. Šie mākslinieki ne tikai rada mākslu ar jauniem instrumentiem, bet ielūkojas dziļāk jaunā pasaules kārtībā, kur sintētiski attēli veido lielu daļu no tā, ko patērējam. Šajā tehnoloģiju starpniecības pasaulē fiziskais un virtuālais saplūst, bet internets apgrūtina indivīda un visa pārējā satikšanos.

Izstādes dalībnieki: Korija Ārkendžela (Cory Arcangel), Aleksandra Domanoviča (Aleksandra Domanović), Karmi Drora (Carmi Dror), Adi Flūmana (Adi Fluman), Santa France, Nimroda Geršuni (Nimrod Gershuni), Nira Harela (Nir Harel), Jakuba Jansa (Jakub Jansa), Karolīna Jurikova (Karolína Juříková), Haviva Kapcona (Haviv Kaptzon), Ronija Karfiola (Ronnie Karfiol), Kristofers Kulendrans Tomass (Christopher Kulendran Thomas), Daniela Landau (Daniel Landau) darbus, kas veidoti sadarbībā ar Maju Magnatu (Maya Magnat), Olivers Laričs (Oliver Laric), Alīsija Mersija (Alicia Mersy), nabbteeri, Katja Novickova (Katja Novitskova), Pakui Hardware, Eva Papamargariti (Eva Papamargariti), Rūta Patira (Ruth Patir), Andrea Pekarkova(Andrea Pekárková), Heteri Filipsoni (Heather Phillipson), Sets Praiss (Seth Price), Džons Rafmans (Jon Rafman), Elinora Salomona (Elinor Salomon), Jakolbijs Setervaits(Jacolby Satterwhite), Miri Segala (Miri Segal), Timurs Sikvins (Timur Si-Qin), Jasmīna Vardi (Jasmin Vardi), Endrū Normans Vilsons (Andrew Norman Wilson) un Lū Janga (Lu Yang). 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja