Laika ziņas
Šodien
Apmācies

DJ Monsta un kokles simfoniskais faktors

Neparastu un aizraujošu koncertprogrammu DJ Monsta un kokles simfoniskais faktors Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kamermūzikas ciklā šonedēļ 15. martā Lielajā ģildē piedāvā orķestra mūziķi kopā ar DJ Monsta un koklētāju Laimu Jansoni.

LNSO stīgu kvarteta mūziķiem Ilzei Kirsanovai (I vijole), Raimondam Melderim (II vijole), Lienei Beitānei (alts) un Diānai Ozoliņai (čells) šajā programmā piebiedrosies LNSO solisti, instrumentu grupu koncertmeistari – Egils Upatnieks (pirmā oboja) un Raivis Māgurs (pirmā tuba). Savukārt koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta šajā koncertā piedalīsies īpašo viesu statusā. 

Jaunajā kamermūzikas programmā Raimonda Meldera iedvesmotais LNSO mūziķu ansamblis iekļāvis libāniešu ūda virtuoza un komponista Rabiha Abū Halila Arābu valsi stīgu kvartetam un dīdžejam, latviešu intelektuāļa Rolanda Kronlaka Sarunas obojai un stīgu kvartetam un Alfrēda Šnitkes Trešo stīgu kvartetu, kurā atbalsojas renesanses laika profesionālās daudzbalsības stils (Orlando di Laso sakrālā mūzika), bēthovenisks klasicisms (Lielā fūga op. 133) un postmodernisms (Dmitrija Šostakoviča iniciāļu monogramma DSCH).

DJ Monsta ir pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs, elektronikas un vinila plašu skrečošanas mākslas jeb scratch stila meistars. Viņš sadarbojies ar visdažādāko jomu mūziķiem no vācu nu-jazz meistara Renegades of Jazz un daudzpusīgākā latviešu saksofonista Denisa Paškeviča līdz pat Latvijas Radio korim un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, kad tika veidots projekts NiMo kopā ar saksofonistu un komponistu Niku Gothamu. 2014. gadā Monsta kļuva par Latvijas dīdžeju čempionāta RedBullThre3Style čempionu un 2016. gadā ieguva 11. vietu DMC Online Dj pasaules čempionātā. DJ Monsta jaunākais izaicinājums ir latviešu tradicionālās tautasmūzikas projekti. Šī nav pirmā viņa un koklētājas Laimas Jansones radošā tikšanās.

Laima Jansone savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai. Viņa ir pasaules mūzikas (world music) virziena pārstāve – izpildītājmāksliniece un mūzikas autore, kurai raksturīgs plašs interešu loks. Viņa spēlējusi ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori, etnodžeza trio Zarbugans. Sadarbībā ar režisoru Olafu Okonovu koklētāja izdeva DVD un CD ierakstu Sidrabs. Laima Jansone uzstājusies ne vien Eiropas valstīs, bet arī Japānā un Austrālijā. 2011. gadā viņa pārstāvēja Latviju plašākajā world music gadatirgū WOMEX. Pēdējo gadu spilgtākie notikumi ir ieraksts ar Renāru Kauperu, sadarbība ar grupu Astro’n’out, uzstāšanās ar Fēru salu dziedātāju Eivoru un pērnpavasar kopā ar DJ Monsta izveidotā koncertprogramma Zeme. "Šoreiz piedalāmies daudzveidīgā koncertā ar pāris duetiem, piemēram, Veļu dziesmu. Iekļausimies arī arābu komponista mūzikas izpildījumā, bet ar kvartetu izpildīsim manus Tumsas ritus. Vēlējos paņemt tradicionālo vienpadsmit stīgu kokli bez trikiem un paskatīties, kā tā tembrāli saskan ar kvartetu," savu izvēli komentē Laima Jansone.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 462

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja