Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Mežaparka estrādes tuvumā privātajām automašīnām stāvvietu nebūs, tāpēc uz koncertu ieteicams doties ar sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām

Dziesmu svētku organizatori aicina nebraukt uz noslēguma koncertu ar privāto auto

Šovakar ar koncertu Zvaigžņu ceļā un Sadziedāšanās nakti noslēgsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Latviešu komponistu kora dziesmas un instrumentālos skaņdarbus, latviešu skatuviskās dejas izpildīs 16500 jaukto, sieviešu, vīru un senioru koru dziedātāji, 1200 dejotāji un 1500 pūtēju orķestru mūziķi, solisti. Svētku organizatori aicina koncerta apmeklētājus ņemt vērā dažas lietas.

Uz koncertu jānāk ļoti savlaicīgi

"Vakardienas ģenerālmēģinājuma pieredze liecina, ka apmeklētāji samērā maz izmanto iespēju nākt uz Mežaparka estrādi savlaicīgi. Tāpēc mūsu ieteikums visiem, kuri šodien apmeklēs koncertu, ierasties Mežaparkā jau līdz plkst. 19, lai savlaicīgi ienāktu teritorijā un ieņemtu savas sēdvietas. Arī mēs no savas puses esam veikuši operatīvas izmaiņas, lai skatītāju ienākšana teritorija noritētu raitāk," akcentē Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Noslēguma koncerta dalībniekiem ieeja Lielās estrādes teritorijā ir no plkst. 16.


Savu auto ieteicams atstāt tālāk

Organizatori aicina uz koncertu doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu novietojot citur pilsētā.

Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs.

Atbilstoši pasažieru plūsmai tiks organizēti papildu reisi 11. tramvaja maršrutā. 3. trolejbusa maršruts no plkst. 16 tiek pagarināts līdz Mežaparkam un kursēs kā 3a. trolejbusa maršruts Centrāltirgus – Sarkandaugava – Mežaparks. Reisi tiks organizēti atbilstoši pasažieru plūsmai. Tāpat, atbilstoši pasažieru plūsmai, pirms un pēc noslēguma koncerta tiks nodrošināti papildu reisi 9. un 48. autobusa maršrutā.


Bez lietussargiem

Koncerta norises vietā nedrīkst ienest lietussargus, šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus, alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, dzīvniekus (par servisa suņiem aicinājums savlaicīgi informēt rīkotājus, rakstot uz e-pastu info@dziesmusvetki.lv vai zvanot +371 67228985), liela izmēra somas (mantu apskate var aizņemt ilgu laiku, veidojot rindas), skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus, foto, video aparatūras statīvus, tostarp tā dēvētos selfijstikus (pašbildēšanas statīvus), pārtikas produktus un visa veida dzērienus (izņēmums ir zīdaiņu un bērnu līdz 4 gadu vecumam pārtika un dzērieni).

Tā kā vakarā gaisa temperatūra jūtami pazeminās un koncerts beidzas pusnaktī, organizatori aicina saģērbties attiecīgi laika apstākļiem un paņemt līdzi siltākas jakas un pledus.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja