Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Liepājā ar vērienīgu koncertu un īpašu konferenci tiks svinēta festivāla Liepājas dzintars 55 gadu jubileja

25. maijā koncertzālē Lielais dzintars ar vērienīgu koncertu un īpašu konferenci tiks svinēta leģendārā festivāla Liepājas dzintars 55 gadu jubileja. Koncerta režija un mākslinieciskā vadība ir uzticēta dziedātājam Igo, informē koncerta pārstāvji.

“Lielkoncerta pirmajā daļā, kurai dots nosaukums Vilnis krastā, tiks godināti mūziķi, kuri savulaik bijuši uz festivāla skatuves, tikuši godalgoti, bet kuru vairs nav starp mums: Zdislava Romanovska, Ojāra Grīnberga, Mārtiņa Freimaņa, Nika Matvjeva dziesmas Jāņa Strazds vokālās grupas pavadījumā dziedās Olga Rajecka, Zigfrīds Muktupāvels, Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, Ivo Fomins, arī es pats. Savukārt  koncerta otrajā daļā  Dzintars plaukstā skanēs dziesmas no grupas 2 x BBM repertuāra, Juris Pavītols spēlēs septiņdesmitajos gados tapušās dziesmas, arī slavenos Vairogus, Vjačeslavs Mitrohins uz vienu vakaru uzburs grupu Stroncijs (1972), Ieva Kerēvica muzicēs kopā ar grupu Spirit Shadows, ar kuriem viņa uzstājās 2002. gada Liepājas dzintarā, būs arī grupa Credo un vēl daži skaisti un nopietni pārsteigumi,” 25. maijā gaidāmo ieskicē Igo, gan atklājot, ka koncerta noslēgumā skanēs komponista Zigmara Liepiņa īpaši komponētā dziesma Es būšu, ja tu būsi, kas tapa Liepājas dzintara jubilejas pasākumam 2006. gadā: “Šoreiz to atskaņos divi kori diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā. Manuprāt, tam vajadzētu būt ļoti vērienīgi!”

Igo arī atgādina, ka pirms koncerta plkst.14 ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt festivālam Liepājas dzintars veltīto konferenci (tā notiks Ziemeļu atpūtas telpā, koncertzāles 3. stāvā), kuras pamattēmas būs festivāla Liepājas dzintars vēsture, kultūras un politiskais konteksts, mantojums, festivāla Liepājas dzintars estētika.

“Šī būs lieliska iespēja apmēram divu stundu garumā dzirdēt gan faktus, gan arī emocionālas lietas un saprast, kas festivāls Liepājas dzintars bija par fenomenu, turklāt konferencē akcents tiks likts uz Liepājas mūzikas vēsturi. Galu galā, savulaik, kad šis festivāls notika, Liepāja uz vienu nedēļu pārvērtās par Latvijas mūzikas galvaspilsētu, un šis notikums pārkāpa Liepājas slieksni, kļūstot par Vissavienības nozīmes notikumu. Festivāls katru gadu uz nedēļu pārvērtās par revolūciju, kas iedeva "švunku" mūziķiem un ļoti augstu pacēla profesionālo latiņu,” norāda Igo.  Viņš arī atgādina, ka koncertzāles foajē būs skatāma festivālam veltītā izstāde, kurā varēs aplūkot grupām un mūziķiem piešķirtos diplomus un balvas, plakātus un citas trofejas.
 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja