Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Mājas muzicēšana VEF Kultūras pilī

Sākas jauns koncertu un sarunu cikls Come prima

Ar koncertu Fantāzijas un dejas šodien, 24. janvārī plkst. 19.30 VEF Kultūras pils sadarbībā ar Latvijas Radio 3 Klasika aizsāk kamermūzikas koncertu un sarunu ciklu Come prima jeb "kā iesākumā".

"Šī koncertcikla ideja ir atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, tādēļ arī nosaukumā izmantots mūzikas termins itāļu valodā come prima, kas nozīmē "kā iesākumā". Kā zinām no vēstures, kamermuzicēšana, kas aizsākās jau XVI gs., vispirms notika privāti mājās, no kā arī ieguva savu nosaukumu musica da camera (itāļu valodā – istabas mūzika)," stāsta idejas autore, atjaunotās VEF Kultūras pils mākslinieciskā vadītāja Sandra Zandberga.

Koncertos VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītājiem būs iespēja izbaudīt atraisītu un mājīgu gaisotni un veidot mūzikas draugu kopu, kas uzticas profesionālu mūziķu piedāvājumam, iedvesmojas no izzinošām sarunām un muzikālā baudījuma un rod prieku savstarpējā saskarsmē. "Ar šāda "pietuvināta" mūzikas klausīšanās formāta palīdzību vēlamies nojaukt neredzamo barjeru starp skatuvi un zāli, radīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, satuvināt klausītājus un mūziķus, sniegt lielisku iespēju draudzīgā gaisotnē ar mūziku un sarunām labāk iepazīt un izprast gan mūziku, gan mūziķu personības. Kā jau mājas atmosfērā, sarunas ir ļoti svarīgas, tādēļ programmas vadīs brīnišķīgie un zinošie Latvijas Radio 3 Klasika stāstnieki Gunda Vaivode, Liene Jakovļeva un Andris Dzenītis," stāsta S. Zandberga. Tas sola interesantus, izzinošus un aizraujošus ceļojumus smalkajā kamermūzikas pasaulē.

Cikla pirmā programma 24. janvārī vedīs ceļojumā uz fantāziju un deju pasauli Franča Šūberta polonēzēs un fantāzijās, Antonīna Dvoržāka Slāvu dejās, Ludviga van Bēthovena un Hugo Volfa dziesmās. Programmas centrālo asi veidos Latvijā maz atskaņoti Šūberta opusi. Muzicēs jaunie dziedātāji Laura Purena (soprāns) un Edgars Skarbulis (bass), pianistes Dace Kļava un Herta Hansena, bet stāstniece būs muzikoloģe, Latvijas Radio 3 Klasika direktore Gunda Vaivode. Jau stundu pirms koncerta darbosies Spoguļzālē ierīkota kafejnīca.

"Es ļoti ceru, ka šie iedvesmojošie muzicēšanas vakari kļūs par klausītāju un mūziķu iemīļotu koncertu sēriju, kas dos iespēju uzmirdzēt jaunajiem Latvijas talantiem un jaunās programmās izpausties pieredzējušiem mūziķiem," saka S. Zandberga. Nākamajā koncertā 28. februārī ansamblis Brokastis četratā piedāvās klasiskās mūzikas un džeza sintēzi. 25. aprīlī programmā Trioletas. Ziedonis un mūzika flautiste Dita Krenberga, čelliste Inga Sunepa un pianists Juris Žvikovs paši arī lasīs Ziedoņa dzeju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja