Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina iesaistīties Dziesmu svētku kolekcijas veidošanā

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku kolektīvu dalībniekus iesaistīties 2018. gada Dziesmu svētku kolekcijas veidošanā, informēja muzeja pārstāve Laura Brokāne.

Dziesmu svētku mēģinājumos, ceļā, ikdienas notikumos, gājienā un koncertos piedzīvotajam, izjustajam, izdziedātajam un izdejotajam ir emocionālā un dokumentālā vērtība ne tikai personisko atmiņu, bet arī kopējā, lielā svētku notikuma kontekstā. Lai šo neatkārtojamo pieredzi saglabātu arī nākamajām paaudzēm – Dziesmu svētku tradīciju turpinātājām, muzejs ar pateicību pieņems izvērtēšanai un iekļaušanai kolekcijā šādus priekšmetus:

dalībnieku uzņemtas fotogrāfijas un video, kas atspoguļo gatavošanos un citas ar Dziesmu svētkiem saistītas norises – gan mēģinājumus un sadzīvi, gan svētku gaitu. Videoierakstos var būt arī dalībnieku ierunāti vēstījumi par svētkos piedzīvoto un sajusto, kā arī savstarpējas intervijas.

Lietiskus priekšmetus ar stāstu (gan Dziesmu svētku oficiālos priekšmetus, gan svētku laikā jaunu nozīmi ieguvušos).

Individuāli vai kolektīvi veidotas svētku dienasgrāmatas, tverot notikumus, izjūtas, pārdomas.

Svarīgi iesūtītajiem materiāliem pievienot precīzu informāciju – datumu, vietu, fotogrāfijās vai video redzamo personu vārdus, kolektīvu nosaukumus, foto vai video autoru un nelielu komentāru par saturu. Lietiskiem priekšmetiem lūdzam pievienot informāciju par tā izcelsmi un stāstu par tā īpašo nozīmi svētku pieredzē. Fotogrāfijas un video var būt uzņemti arī telefonā.

Ja esat gatavi iesaistīties un sniegt savu īpašo ieguldījumu kolekcijas veidošanā, aicinām sazināties ar Rakstniecības un mūzikas muzeja Krājuma izpētes nodaļas vadītāju Inesi Žuni e-pastā inese.zune@rmm.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Klusā perfekcija un pašpietiekamība

Izcilais fotomākslinieks Andrejs Grants nav izaudzinājis sava stila turpinātāju vai atdarinātāju grupu, viņa ietekme vairāk ir saistīta ar smalkas un vērīgas fotogrāfiskās domāšanas attīstīšanu

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja