Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā un Ādažos notiks Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018

Festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018 ir mūsdienu latviešu mūzikas kultūras notikums, kas šogad norisināsies no 24. februāra līdz 27. martam Rīgā un Ādažos, informēja Latvijas Komponistu savienības valdes asistente Rita Nikmane.

Festivāla programmā iekļauti deviņi dažādi pasākumi, kā arī tā laikā izskanēs 14 vēl nedzirdēti jaundarbi.

Šogad pirmo reizi festivāla vēsturē ienākušas populārās mūzikas vēsmas. Tās iekļautas ieskaņas koncertā Zvaigžņu lietus, kas norisināsies jau 26. februārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Šoreiz festivāla ietvaros notiek koncerts, kas veltīts viena žanra un viena komponista portretam - Riharda Dubras ērģeļmūzikai.

Savukārt Latviešu klaviermūzikas koncertā, kas notiks 1. martā Rīgas Latviešu biedrības namā, tiks atklātas attiecības starp dažādu paaudžu komponistiem, skolēniem un viņu iedvesmas avotiem – skolotājiem. Koncerts Dvēseles stīgas veltīts stīgu kvarteta, flautas, obojas un klaviermūzikas saspēlei.

Vēl minamas divas eksperimentu pilnas koncertprogrammas, kas īpaši izceļ mūsdienu latviešu instrumentālo mūziku – Autors. Skaņa. Perspektīva. Volume I un Autors. Skaņa. Perspektīva. Volume II. Un noslēguma koncertā trio Art-i-Shock azartiskajā sniegumā skanēs nedzirdētas jaunākās paaudzes komponistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas studentu skaņdarbi un jau zināmas tembru un iztēles pilnas mūzikas partitūras.  

Bagāta ir arī mūziķu plejāde, kas katrā koncertā sniegs jaunu dzīvību komponistu veidotajam nošu rakstam. To vidū ir instrumentālisti, kas pierādījuši sevi kā izcili solisti, profesionāli kamermūzikas pārstāvji, Latvijas labāko ansambļu un orķestru dalībnieki.

Festivāla programmā iekļauti arī divi izglītojoši notikumi. Viens no pasākumiem ir muzikologu sarunas Latviešu kompozīcijas skolas laikmetu lokos, ko vadīs Latvijas Radio 3 Klasika žurnālists un muzikologs Dāvis Eņģelis. Savukārt otrs pasākums ir kompozīciju konkurss mūzikas skolu audzēkņiem Skaņuraksti Ādažos, kur jaunākā mūziķu paaudze un topošie profesionāļi tiek iesaistīti arī atskaņotājmākslinieku statusā. Konkurss notiks 23. martā Ādažu Mākslas un mūzikas skolā.

Latvijas Komponistu savienības rīkotais festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018  ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas kultūrā. Tas notiek jau devīto reizi, un šis ir vienīgais festivāls Latvijā, kas mērķtiecīgi atspoguļo latviešu jauno mūziku visdažādākajos žanros.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv
Vairāk informācijas par festivālu: www.muzikasdienas.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai OIK atcels līdz 31. martam?

Kopā nobalsojuši: 3805

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja