Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas-Slovēnijas kopdarbs Show Your Face! pēdējo reizi tiks izrādīts Ļubļanā

Leļļu un fiziskā teātra tehnikā veidotā izrāde Show Your Face!, kurā apvienojušies latviešu un slovēņu aktieri un mūziķi, pēc desmit gadu ilgas skatuves dzīves un viesizrādēm Eiropā un ASV, vēlreiz tiks izrādīta Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas skatuvē Stara Elektrarna 10. un 11. decembrī.

Show Your Face! ir multimediāla izrāde, kurā apvienots leļļu un objektu teātris, fiziskais teātris un dzīvā mūzika. Izrādes autors ir slovēņu režisors Matjažs Pograjcs sadarbībā ar slovēņu fiziskā teātra trupu Betontanc un leģendārās latviešu leļļu teātra apvienības umka.lv pārstāvjiem Andri Kalnozolu, Mārci Lāci, Gintu Širmeli-Širmani, piedaloties slovēņu elektroniskās mūzikas duetam Silence un multiinstrumentālistam Uģim Vītiņam. Izrādes producenti ir Latvijas Jaunā teātra institūts un Bunker no Ļubļanas. Show Your Face! pirmizrāde notika 2006. gadā Rīgā. Pēc tās darbs ātri izpelnījās uzmanību un atzinību ārpus Latvijas un desmit gadu laikā ir regulāri ticis izrādīts festivālos un teātros Slovēnijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Portugālē, Francijā, Horvātijā, Serbijā, Nīderlandē, kā arī bijis plašā viesturnejā ASV.

Slovēnijā Show Your Face! ir viena no neatkarīgā teātra skatītāju desmitgades iecienītākajām izrādēm. Tādēļ likumsakarīgi, ka slovēņu producents Bunker, kas ir viens no aktīvākajiem slovēņu neatkarīgās skatuves mākslas producentiem, starptautiskā teātra festivāla Mladi Ļevi rīkotājs un vada Ļubļanas teātri Stara Elekrarna, savas darbības divdesmitgadei veltītajā pasākumu nedēļā piedāvā skatītājiem unikālu iespēju noskatīties šo izrādi pēdējo reizi.

Show Your Face! ir stāsts par mazo cilvēku, anonīmu personāžu, kas ceļo cauri pagājušā gadsimta globālajiem vēsturiskajiem notikumiem. Tas ir cilvēks bez sejas, bet ar kritisku balsi un tādēļ neērts varas struktūrām, kas cenšas ar viņu izrēķināties. Izrādes stāsts nav ne mierinošs, ne optimistisks, bet tas iedarbojas ar suģestējošu spēku, atgādinot, ka par iespēju dzīvot mūsdienu komfortablajā pasaulē, esam maksājuši dārgu cenu.

Viesizrādes Slovēnijā notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 482

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Jautājums par skumjām

Bērnība. Tas bija laiks, kad daba vēl nesteidzās un liepas neziedēja trīs mēnešus agrāk, tas bija laiks, kad cilvēki nevarēja sasniegt cits citu ar klikšķi jebkurā diennakts stundā.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja