Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Atbalsta ieceri VKKF finansējumu saistīt ar alkohola un azartspēļu nodokļu ieņēmumiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Vai tas dala īpašumus par sviestmai
V
Vai tas ir tas pats valsts finansētais fonds, kura vadītājs par sviestmaizi pārņēma savā īpašumā fondam piederošu nekustamo īpašumu Jūrmalā?
TrollisJT
T
Laimdotas finansējums no Melnā Bruņinieka nodokļiem.
Kultūrā ir sava mafija
K
Latvijā kultūrā finasējumu saņem vieni un tie paši uzvārdi un runāt par kaut kādu daudzveidību, kas "nodrošinātu pakāpenisku rezultatīvo rādītāju un kultūrpolitikas indikatoru sasniegšanu" ir pilnīgs blefs. Pat palielinot finansējumu, tās pašas cūkas ir pie siles. Piemēram, Hermanis, kas dzīvo no milzīgām valsts dotācijām, bet kurš uzvedas tā, it kā JRT būtu viņa muiža, gluži, kā Putins Krievijā, ko gribu to atlaižu, ko gribu paturu un vēl paprasu 30 miljonus no nodokļu maksātājiem. Kamēr vecā sapuvusī sistēma nemainīsies un nebūs mākslā rotācijas princips finasējuma sadalē, tikmēr mēs būsim un paliksim province.
alīna
a
Un piedošanu: vēlreiz. Kāds rotācijas princips var pastāvēt mākslā?! Talants ir talants un to nevar nepamanīt un nekas nav jārotē. Un viduvējība ir viduvējība un tieši tāpat, lai lokālā līmenī savu gaismas devēju uztur un neko nerotē. Tieši tās runas par rotāciju ir naudas šķiešanas pamatā: pamēģināsim ar šito, pamēģināsim ar to. Nu, nekas, pamēģināsim nākamībā ar vēl kaut ko / kādu.
  • 0
  • 0
alīna
a
Turpinājums to naudu nevajadzēja dot KM, kurai zināma perspektīva, redzams kopskats, ir zināms prestiža (vai arī tā trūkums). Un dod Die's, ka mums vēl vismaz otrs tāds Hermanis būtu, kurš prot un var radošu trupu uzturēt, viesizrādes rīkot, kurām ņēmēju netrūkst, jaunu repertuāru rosināt un realizēt (nu labi - Dieviņš pillā uz pusēm ar aktrisi un mazliet margināls, bet taču dod signālu, pagrūž uz priekšu). Un par to lērumu izglītojamo, kuri dodas pasauli apgūt ar tiem 500, arī jāatlasa stingrāk - kas kaut ko jau parādījis (skolas, augstskolas, valsts līmenī), to arī atbalstīt. Un, starp citu - starptautiskā sadarbība jau zeļ pilnā sparā: (tikai piemēram) - Valka / Valga / Pleskava un internacionālisms gatavs. Variants: Jelgava / Kauņa / Pilzene...
  • 0
  • 0
alīna
a
Nekādas mafijas jau nu nav. Ja nu vienīgi vadība stipri aizsēdējusies. Bet paskatot stipendijas saņemošo sarakstus, kļūst neomulīgi: tam 400, tam 500, vēl kādam 800. Ko tad ar to var iesākt - itin neko: iesniegumu, pamatojumu, rekomendāciju vākšanā paiet 2/3 laika un spēka. Lielo pasākumu (Venēcijas biennāles, visādi [jā] ērģeļu festivāli, kādas grāmatas izdošana, kura ap 250 tirāžas var pārdot...) un pavisam šķidru radošo ieceru īstenošanai (tulkos to, uzņems video par to, sacerēs to un šito, rakstīt lugu latgaliski, dziedās pusnaktī, uz ķiseniem guļot...) izkūst liels kopums, ko varētu dot kā regulāru pamatu muzeja restaurācijai, koncertzāles atjaunošanai (Vāgners!), tai pašai akustiskās koncertzāles apspriešanai un būvei utt., tak to pašu vien pa mazam (laikā īsam) gabaliņam, kas neļauj ne domāt par ko nozīmīgu, institucionalizētu. Lugu konkursi, ledus skulptūru idejas, citi elitāri mērķi katrs saņem pa kādai kripatai. Jā, un nevienam nevajadzīgu CD izdošana?! Vai tad tomēr
  • 3
  • 0
:)
:
Nu tad māksliniekiem jārada tāda māksla, kura rosina iedzert.
TrollisJT
T
...un krist azartā.
  • 2
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 900

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja