Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Imanta Ziedoņa fonds Viegli ieskandinās Ziemassvētkus ar radoši izzinošu notikumu bērniem

Imanta Ziedoņa fonda Viegli iniciatīva Ziedoņa klase ieskandinās Ziemassvētkus ar radoši izzinošu notikumu bērniem Lāča Andreja stunda. Interaktīvā nodarbība bērniem notiks 14. un 15. decembrī Latvijas Kultūras koledžas telpās, informēja fonda Viegli pārstāvji.

Ziemassvētku notikums Lāča Andreja stunda ir pirmais Ziedoņa klases pieredzē balstītas mācīšanās notikums arī pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas aicina mācīties svētku laikā. Radoši izzinošais notikums atdzīvinās Imanta Ziedoņa pasaku tēlus Kroko un Suni Funi, kuri mudinās bērnus līdzdarboties stāsta veidošanā, lai katru reizi tas izvērstos nedaudz citāds. Aktieri spēlēs izzinošas spēles un aicinās bērnus dziedāt īpašu Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša sacerētu dziesmu par fonda draugu, Ziedoņa Muzeja krājuma atpazīstamāko priekšmetu - lāci Andreju Upīti. Radoši interaktīvo uzvedumu Lāča Andreja stunda veido režisors Valdis Pavlovskis, piedaloties aktieriem Mārim Bezmeram, Jānim Kronim un Unai Eglītei.

Līdz ar aicinājumu svētku laikā gūt jaunas zināšanas, fonda Viegli komanda kopā ar uzņēmumu Dižozols mudina Ziemassvētkus atzīmēt dabai draudzīgākā veidā. “Vērtības vēlamies uzsvērt ne tikai sarunās ar bērniem, bet arī ar pieaugušajiem. Aktualizēsim to, ka svētku laikā iespējams, piemēram, doties uz mežu svētku ekspedīcijā, atstāt cienastu, dārzeņus meža zvēriem speciāli veidotās barotavās un izdarīt citus labus darbus sev un dabai,” pauž Ziedoņa klase vadītāja Elizabete Pavlovska. Turpmākā mēneša laikā par šīm aktivitātēm vēstīs kampaņa Samežoties, kas būs padomu sērija par iespējām pamēģināt kādu jaunu svētku tradīciju dabai draudzīgākā veidā.

Ziedoņa klase piedāvā kultūrizglītības mācību stundas skolēniem, kurās bērniem un jauniešiem ir iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā.

 Ieejas biļetes pasākumā bērniem un pieaugušajiem pieejamas mājaslapā ekase.lv

Top komentāri

Pravietisnejaukais
P
Cik saprotu... Jēzus piedzimšanu laikam nepieminēs... .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijas pilīs un muižās koncertēs operas zvaigznes

Mazinoties ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem un atsākoties koncertdzīvei, operas mīļotājus gaida atkalredzēšanās ar Aleksandru Antoņenko, Marinu Rebeku, Jāni Apeini, Perīnu Madefu, Sonoru Vaici ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja