Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunā Rīgas teātra ēkai nākamnedēļ atsāks pāļu iestrādi

Jaunā Rīgas teātra ēkai nākamnedēļ atsāks pāļu iestrādi, turpinot jaunā apjoma būvniecību pagalma zonā, pauda VAS Valsts nekustamie īpašumi VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

"Būvuzņēmējs apliecina, ka darbu veikšanai izvēlēti konkrētajai situācijai un blīvajai apbūvei saudzīgākie pāļu iestrādes risinājumi, piesaistot augsti kvalificētus speciālistus. Esam izvirzījuši būvuzņēmējam augstākās kvalitātes prasības, darbu norisi operatīvi uzraudzīsim," norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Kopš būvlaukuma nodošanas jūlijā būvuzņēmēja galvenais uzdevums bija saudzīga pāļu risinājuma izstrāde un izpētes darbu veikšana. Šobrīd būvlaukumā tiek ierīkots pagaidu transformators un elektroapgādes pieslēgums apkārt esošajam kvartālam, lai uzsāktu pagalmā esošo ēku demontāžu, kurā līdz šim ir atradies transformatoru punkts. Tikmēr pārējā pagalma teritorijā tiek sagatavots laukums pāļu izbūves tehnikai.

"Jaunā Rīgas teātra pārbūves projektā līdz ar jaunā apjoma izbūvi atsākam aktīvu būvdarbu posmu. Tajā plānots uzbūvēt ēkas daļu, kur paredzēts galvenais ieejas vestibils, pazemes darbnīcas, divas jaunas black-box zāles, trīs mēģinājumu zāles, noliktavas un citas Eiropas līmeņa teātra vajadzībām nepieciešamās telpas. Tas ļaus īstenot "teātris-māja" konceptu –  no dekorāciju izgatavošanas līdz teātra izrādei visu varēs īstenot vienkopus, netērējot liekus transporta, cilvēku vai laika resursus.  Ņemot vērā Projektē un būvē sadarbības modeli, varam būt droši, ka būvnieks ir izstrādājis un īstenos tikai tādus risinājumus, par kuru realizācijas iespējām un drošības aspektiem ir pilnīgi pārliecināts. Par izvēlēto risinājumu arī saņemts pozitīvs ekspertīzes atzinums," pauž R. Griškevičs.

Būvuzņēmējs darbu veikšanai izvēlējies drošākos pieejamos risinājumus, ko īstenos viena no pasaulē vadošajām specializētām ģeotehnisko darbu celtniecības kompānijām Keller, kas nodarbina vairāk nekā 10 000 speciālistu, strādājot vairāk nekā 40 valstīs un 6 kontinentos.

"Lai samazinātu tehnoloģisko procesu radītās vibrācijas un radītās neērtības apkārtējo ēku iedzīvotājiem izvēlētas trīs atšķirīgas dziļo pamatu izbūves tehnoloģijas, kas nodrošinās projektēšanas uzdevumam atbilstošu, bet tai pat laikā apkārtējām būvēm maksimāli saudzīgu dziļo pamatu iestrādes režīmu. Jaunās teātra ēkas izbūve pilnīgi bez vibrācijām apkārtējām ēkām nav iespējama, tomēr, izvēloties attiecīgās metodes, diskomforts kaimiņiem būs ievērojami mazāks. Vibrācijas tiks mērītas reālā laikā, lai konstatētu to atbilstību pieļaujamai amplitūdai un nodrošinātu kaimiņu ēku drošību,"skaidro būvuzņēmēja SBSC valdes loceklis Juris Pētersons.

Pāļu iestrādei izvēlētas trīs atšķirīgas dziļo pamatu izbūves tehnoloģijas – DSM (grunts stabilizācija), VDW (sekantu urbpāļi)  un Jet Grouting (cementa – ūdens maisījuma injekcijas). Specializētie darbi  tiks veikti ar modernām būvmašīnām, kuras vada pieredzējuši operatori. Darba procesā elektroniski tiks uzraudzīti pāļu izbūves darbu specifiskie rādītāji – dziļums, grunts apstākļi, betona padeve un citi parametri. Būtiski atzīmēt, ka tehnoloģija, kura tiks pielietota visvairāk – grunts dziļā stabilizācija –, ievērojami atšķiras no tradicionālām pāļu urbšanas metodēm. Pielietojot dziļās stabilizācijas paņēmienu, uz vietas būvlaukumā esošā grunts, izmantojot īpaši konstruētus mehānismus, tiks samaisīta ar cementu un ūdeni. Attiecīgi – zemes dziļumā esošā grunts netiks aizvākta un aizstāta ar betonu, bet pēc samaisīšanas ar cementa/ūdens suspensiju, kļūs par betona pildvielu, formējot stabilas pazemes kolonnas jaunās ēkas balstīšanai. 

Pērn VNĪ veica apkārtesošo ēku tehnisko apsekojumu, kurā secināts, ka kopumā nav pazīmju, kas liecinātu par ēkas nesošo konstrukciju nestspējas, mehāniskās stiprības un noturības zudumiem.

Šobrīd VNĪ saskaņā ar vienošanos koordinē atlīdzību izmaksu par iepriekšēja būvnieka drošības pārkāpumu rezultātā radīto kaitējumu apkārtējai apbūvei. Ar 4 no 16 apzinātajiem ēkas Ģertrūdes ielā 30 īpašniekiem jau ir noslēgtas vienošanās par atlīdzību izmaksu saistībā ar iepriekšējā būvniecības periodā dzīvokļos radītajām plaisām. Sadarbību ar kaimiņu ēku īpašniekiem VNĪ turpina visā projekta gaitā, regulāri monitorējot ēku stāvokli un informējot kaimiņus par plānotajiem darbiem un izvēlētajiem risinājumiem.

Jau iepriekš ziņots, ka JRT pārbūves darbu atsākšanai VNĪ noslēdzis jaunu līgumu ar iepirkuma konkursa uzvarētāju – pilnsabiedrību SBSC par līguma summu – 29,9 miljoni eiro. Tajā iekļauti ne tikai būvdarbi, bet arī projektēšanas risinājumi papildu drošības pasākumu veikšanai, BIM tehnoloģiju izmantošana, autoruzraudzība un ēkas apsaimniekošana uz pieciem gadiem par kopējo summu 22 miljoni eiro, kā arī teātra tehnoloģiskais aprīkojums un iebūvētās mēbeles par kopējo summu 7,9 miljoni eiro. Projektu plāno pabeigt un atbilstoši plānam teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties līdz 2022. gada rudenim.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja