Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Kultūras ministrija izstrādājusi detalizētas vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai

Kultūras ministrija ciešā sadarbībā ar Latvijas Pasākumu producentu apvienību, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociāciju un Latvijas Producentu savienību izstrādājusi un ar Veselības ministriju saskaņojusi vadlīnijas, kas palīdzēs publisku un arī slēgtu pasākumu organizatoriem droši, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, organizēt kultūras pasākumus, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

"Izmantojot šīs izstrādātās vadlīnijas, organizators var pārliecināties, vai ir iespējams organizēt pasākumu, ņemot vērā epidemioloģiskos Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumus, kā arī uzzināt, kādas papildu darbības ir iespējams veikt, lai organizētu drošu pasākumu gan tā apmeklētājiem (neatkarīgi no tā, vai pasākuma apmeklējumam nepieciešams iegādāties biļeti vai nē), gan mākslinieciskajam personālam (izpildītāji, solisti, dejotāji, runātāji, vadītāji u.tml.) un tehniskajam personālam (skaņas, gaismu, video, skatuves tehniķi, apsardze, dažādu servisu nodrošinātāji, ēdinātāji u.tml.)," pauž ministrijā.

Pasākumu plānošanas vadlīniju pirmajā daļā ērti lietojamas tabulas veidā apkopoti un aprakstīti galvenie aspekti, kas jāņem vērā, rīkojot publiskus pasākumus – pasākuma raksturs, tā norises laiks un ilgums, apmeklētāju skaits, kas vienlaikus atrodas kopā, pasākuma norises vietas ietilpība, distance, pasākuma teritorijas norobežošana, plūsmu organizēšana, ieejas pasākumā un izejas no tā izvietošana, marķējumu, norāžu un brīdinājumu izvietošana, tirdzniecības veikšana, garderobes izvietošana, dezinfekcijas un higiēnas, kā arī ventilācijas pasākumu veikšana, apmeklētāju reģistrēšana, biļešu tirdzniecības un komunikācijas organizēšana ar pasākuma apmeklētājiem.

Tabulā tiek izdalītas četras pasākumu kategorijas, ņemot vērā pasākuma norises vietu un raksturu: pasākumi, kas norisinās iekštelpās ar noteiktu pasākuma sākuma laiku (vienlaicīga ierašanās), pasākumi, kas norisinās iekštelpās, taču tā apmeklējums ir laikā izkliedēts, pasākumi ārpus telpām ar noteiktu sākuma laiku (vienlaicīga ierašanās) un pasākumi ārpus telpām ar laikā un vidē izkliedētu apmeklējumu.

Vadlīniju otrajā daļā ietverti kopsavilkumā minēto galveno principu paplašināti skaidrojumi un priekšlikumi iespējamiem risinājumiem.

 

Top komentāri

Es..
E
Man no sirds ir žēl kultūra un tai līdzīgie. Viņi cenšas un darbojas un pakļaujas visiem ierobežojumiem! Bet kas notiek lidmašīnās! Ir tak arī jāievēro visi tie noteikumi.Bet nē taču! Cilvēks pie cilvēka!Bez distances! Pilns! Rodas jautājums....kāpēc daži ievēro,bet citi nemaz?! Tātad kāds drīkst to visu neievērot, bet kultūrai jau nu gan obligāti!
Krējums Saldais
K
Tas ir jauki. Varbūt varam pievienot Veselības ministriju kā nodaļu Kultūras ministrijai? Būs vairāk jēgas...
un kas no tā
u
Pasākumi būs, bet kāda būs tā "kultūra"?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja