Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kultūras ministrija uz pieciem gadiem akreditē Memoriālo muzeju apvienību

Kultūras ministrija (KM) līdz 2022.gada 18.decembrim akreditējusi Memoriālo muzeju apvienību Ojāra Vācieša ielā 19, Rīga, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Memoriālo muzeju apvienība savu darbību sākusi 2009.gada 1.oktobrī. Tajā iekļauti tādām personībām kā Jānim Akurateram, Krišjānim Baronam, Rainim un Aspazijai, Janim Rozentālam, Rūdolfam Blaumanim, Andrejam Upītim un Ojāram Vācietim veltīti muzeji.

Līdzās muzeju apvienībai, akreditāciju līdz 2022.gada 17.decembrim saņēmis Neretas pagastā esošais Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs Riekstiņi, kā arī Franča Trasuna muzejs Kolnasāta, kas atrodas Rēzeknes novada Sakstagalā.

Rakstnieka un gleznotāja Jaunsudrabiņa bērnības mājās Riekstiņi muzejs ierīkots kopš 1967.gada, un tajā aplūkojamā pamatekspozīcija apmeklētājus iepazīstina ar šī mākslinieka dzīvi. Savukārt garīdzniekam, politiķim, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Trasunam veltītais muzejs Sakstagalā dibināts 1992.gadā. Apmeklētājiem muzejā tiek piedāvāta ekspozīcija Franča Trasuna dzīve un darbība, kā arī pastāvīgā krājuma izstāde Senie sadzīves priekšmeti.

Akreditācija ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku, pirmreizējā akreditācijā - uz pieciem, bet kārtējā akreditācijā - uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirta valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss.

Muzeju akreditācija Latvijā tika sākta 1999.gadā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Rīgas svētkos skanēs Māras ezera balss

Kā viens no galvaspilsētas svētku notikumiem, pie un uz Māras dīķa 18. augustā tiks īstenota īpaša fonda INITIUM un Pārdaugavas radošā centra veidota koncertprogramma Māras ezera balss, kas cau...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja