Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kultūras ministrija uz pieciem gadiem akreditē Memoriālo muzeju apvienību

Kultūras ministrija (KM) līdz 2022.gada 18.decembrim akreditējusi Memoriālo muzeju apvienību Ojāra Vācieša ielā 19, Rīga, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Memoriālo muzeju apvienība savu darbību sākusi 2009.gada 1.oktobrī. Tajā iekļauti tādām personībām kā Jānim Akurateram, Krišjānim Baronam, Rainim un Aspazijai, Janim Rozentālam, Rūdolfam Blaumanim, Andrejam Upītim un Ojāram Vācietim veltīti muzeji.

Līdzās muzeju apvienībai, akreditāciju līdz 2022.gada 17.decembrim saņēmis Neretas pagastā esošais Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs Riekstiņi, kā arī Franča Trasuna muzejs Kolnasāta, kas atrodas Rēzeknes novada Sakstagalā.

Rakstnieka un gleznotāja Jaunsudrabiņa bērnības mājās Riekstiņi muzejs ierīkots kopš 1967.gada, un tajā aplūkojamā pamatekspozīcija apmeklētājus iepazīstina ar šī mākslinieka dzīvi. Savukārt garīdzniekam, politiķim, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Trasunam veltītais muzejs Sakstagalā dibināts 1992.gadā. Apmeklētājiem muzejā tiek piedāvāta ekspozīcija Franča Trasuna dzīve un darbība, kā arī pastāvīgā krājuma izstāde Senie sadzīves priekšmeti.

Akreditācija ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku, pirmreizējā akreditācijā - uz pieciem, bet kārtējā akreditācijā - uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirta valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss.

Muzeju akreditācija Latvijā tika sākta 1999.gadā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Baukultur – netulkot(3)

Arhitektu kopiena šogad tikusi pie jauna dokumenta savas nākotnes morālajam un estētiskajam ietvaram – Davosas deklarācijas, ko pieņēma Pasaules ekonomikas forumā satikušies Eiropas kultūras ministri.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja