"Mēs visi tā steidzamies, it kā baidītos kaut ko palaist garām. Mēs vēlamies uzzināt vairāk, ieraudzīt vairāk, izjust vairāk, izskrienam cauri, it kā būtu septiņjūdžu zābakos. Mēs vēlamies, lai apmeklētājs apstātos, atrastu un, galvenais, atpazītu sevi tieši šajā mirklī. Veltītu laiku tikai un vienīgi pats sev, savām domām un jaunām atklāsmēm," par ieceri stāsta Memoriālo muzeju apvienības direktores vietniece attīstības darbā Sanita Kossoviča. Vieta šim piedāvājumam muzejos iezīmēta ar krēsliem, uz kuriem novietoti krāsaini, tamborēti krēslu pārsegi, kurus radījušas sociālā uzņēmuma Tiptip.lv rokdarbnieces. Skaņu celiņus īpaši šim projektam trim muzejiem radījis Jēkabs Nīmanis.
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, sēžot saulainajā vasarnīcas tornītī, apmeklētāji aicināti saklausīt savu ķermeni, prātu un sirdi meditācijā, ko vada un ierunājusi sertificēta kontemplācijas meditācijas skolotāja Raina Loka. Savukārt abu dižgaru māja Rīgā piedāvā iespēju rezervēt īpašu, muzeja ikdienā neraksturīgu meditatīvu brīdi dzejnieku dzīvoklī – vienatnē vai divvientulībā, sajūtot mājas atmosfēru.
Raiņa muzejā Jasmuiža Andreja Paulāna darbnīca ar cepli Te un tagad interesentiem atdzīvosies caur skaņu ainavu, kur varēs sadzirdēt gan māla trauku virpošanu, gan cepļa liesmu elpu un svilpaunieku sasaukšanos.
Gan Jaņa Rozentāla, gan Rūdolfa Blaumaņa muzejā uzmanības centrā ir mākslinieka filozofiskā ievirzē rakstītās vēstules – ikviens var nejauši izvēlēties kādu no tām un ļauties klusam refleksijas brīdim.
Jāņa Akuratera muzejs savukārt aicina iedziļināties šī literāta dzejā. Pie dzejoļiem pievienotie jautājumi ne vien rosinās pārdomas par tekstā izmantotajiem simboliem un tēmām, bet arī aizvedīs apmeklētāju viņa paša iztēlē.
Ojāra Vācieša muzejā varēs atvērt simbolisku dzejnieka "dzejas portfeli" – dzejas, attēlu un pārdomu izlasi, kas izgaismo dzejnieka 21 dzīves vērtību.
Krišjāņa Barona muzejā, Dainu tēva istabā, izskanēs īpašs audiostāsts – skaņu celiņš ar klusiem soļiem, Dainu skapja lapiņu pāršķirstīšanu un tautasdziesmām, kas ved cauri cilvēka dzīves lokam.
Andreja Upīša memoriālajā muzejā ikvienam būs iespēja ierakstīt savas pārdomas stilizētā viesu grāmatā – gan par pašu rakstnieku, gan viņa pretrunīgo mantojumu.