Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas Televīzija teju divu mēnešu garumā kļūs par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu galveno skatuvi

Latvijas Televīzija no 18. septembra teju divu mēnešu garumā atspoguļos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises #dziedundejo2021, aicinot mazus un lielus skatītājus pie ekrāniem piedzīvot svētkus, just līdzi dažādu žanru mūzikas un dejas koncertu un koncertfilmu dalībniekiem.

"Lai arī šie ir citādi svētki, Latvijas Televīzija no sirds radīs un raidīs dziesmu un deju norises! Kļūsim par simbolisku skatuvi, no kuras teju divu mēnešu garumā ik nedēļu izskanēs šovasar un rudenī tapušās mākslinieciskās programmas," teic LTV valdes loceklis Ivars Priede.

“Līdz šim plašākai sabiedrībai nebija iespējas redzēt visu, ko šīs vasaras laikā un vēl šobrīd darījuši un dara skolu jaunatnes dziesmu un deju kolektīvi, kas iesaistījušies #dziedundejo2021 norisēs. Sākot ar šo sestdienu teju divu mēnešu laikā viss būs pieejams ikvienam televīzijas skatītājam. Paldies visiem iesaistītajiem – vecākiem, jauniešiem, pedagogiem, pašvaldībām, arī kolēģiem Latvijas Televīzijā par ticību un enerģiju, lai visas mākslinieciskās ieceres tiktu realizētas tādos apstākļos, kādos šobrīd ir iespējams, jo svētki ir tur, kur esam mēs. Svētki ir tādi, kādi esam mēs!” akcentē VISC neformālās izglītības departamenta vadītāja, svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

"XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 atklāšanas tiešraide Svētki esam mēs, kas tapusi ciešā sadarbībā ar LTV, būs skatāma 18. septembrī plkst. 12.00 LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM. Piecu stundu garumā, gandrīz kā citkārt svētku gājienā, tiešraidē dziedāsim, dejosim, spēlēsim un gavilēsim. Un šoreiz ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Tiešraidē pieslēgsimies Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam Rīgā, uzgavilēsim Zemgalei Jelgavā pie pils, Kurzemei Kuldīgā pie Ventas rumbas un Latgalei Rēzeknē pie koncertzāles Gors, jo svētki ir tur, kur esam mēs! Tos radām sirdī un domās, te un tagad!" pauž raidījumu veidotāji.

Visas dienas garumā tradīciju krāsainību parādīs instrumentālie un vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas, folkloras kopas un deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, teātra pulciņi un jaunie stāstnieki. TV skatītājus gaidīs sirsnīgas, emocionālas un iedvesmojošas satikšanās ar bērniem un jauniešiem no visas Latvijas. Pārraidi vadīs Māra Sleja un Dainis Grūbe, kā arī Nansija Garkalne, Kaspars Ozoliņš un Arnis Slobožaņins.

Plkst. 17.00 svētku programmu turpinās īsfilma Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens, kurā parādītas aizkulises, kā tapa trīs nedēļu ilgs notikums, kurā ar īpašu svētku auto cauri visai Latvijai ceļu veica svētku organizatori un sveicēji. Šī ceļa simbols – Saules ripa – dziesmu un deju svētku sajūtu nogādāja bērniem visos Latvijas novados, kaut uz mirkli ļaujot sajust šos svētkus, lai arī šogad nebija iespējas visiem būt kopā.

Svētdien, 19. septembrī, plkst. 15.00 būs skatāma folkloras programma Rotā saule, rotā bite, kuras atslēgas vārdi ir saule, bite(s), medus, rotāšana, gavilēšana, saskaņa, sadarbība, meistarība. Varēs piedzīvot kopīgu muzicēšanu, dziedāšanu, dejošanu un dalīšanos ar savu mantojumu mūsdienu pilsētvidē. Koncertprogramma Rotā saule, rotā bite ir folkloras konkursu Teci, teci, valodiņa 2020, Anekdošu virpulis 2021, Dziesmu dziedu, kāda bija 2021 un Klaberjakte 2021 uzvarētāju koncerts.

No 25. septembra sešus sestdienu vakarus plkst. 21.05 Latvijas Televīzija skatītājiem sniegs iespēju baudīt sirsnīgu kopā būšanu krāšņā spēlē Lai top svētki! Jautrā un muzikālā kompānijā tiks noskaidrots, kurš Latvijas novads vislabāk sagatavojies un ir zinošākais dziesmu un deju svētku vēstures faktos. Katru nedēļu spēlē piedalīsies trīs komandas, kuru sastāvā būs gan bērni un jaunieši, gan sabiedrībā zināmi ļaudis – mūziķi, aktieri un LTV personības. Atraktīvā veidā raidījuma dalībnieki atbildēs uz ātrajiem vēstures jautājumiem, tērpsies tautastērpos, minēs dziesmas un dejas un griezīs Saules ratu. Savus jautājumus komandām būs sagatavojuši visu Latvijas novadu un diasporu kolektīvi. Pie LTV ekrāniem tiek aicināti ne tikai jaunieši, bet arī viņu vecāki, jo LTV arhīvos ir atrasti emocionāli video materiāli, kuros kopkora vai deju lieluzveduma rindās kāds varbūt ieraudzīs arī sevi. Zinošākā novada intriga atrisināsies pēdējā – sestajā Lai top svētki! raidījumā, kad komandās būs virsdiriģenti un deju virsvadītāji. Spēli Lai top svētki! vadīs Māra Sleja un Dainis Grūbe, bet svētku melodijas skandinās muzikālā grupa Katrīnas Dimantas vadībā.

Līdz pat 6. novembrim ik nedēļu Latvijas Televīzija pārraidīs arī citu radošo komandu veidotās svētku norises: mūsdienu deju koncertstāstu Augstāk par zemi, tērpu kolekciju Radi rotājies Latvijai, tautas mūzikas koncertu  Līdz pašām debesīm, kokļu mūzikas koncertfilmu Es varēju lielīties, koru koncertu Dziesmu koks, simfonisko un kamerorķestru koncertfilmu Simfoniskie rotājumi un pūtēju orķestru videofilmu Skanēt. 

Svētki tiks noslēgti novembra sākumā ar trīs Latvijas Televīzijas veidotajām norisēm – latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncertā Tā tik ir vasara! 22 bērnu un jauniešu kolektīvi izdejos skaistas, saulainas un piedzīvojumiem pilnas vasaras stāstu, koncertfilmā Dziesmubērns dziesmu svētku svētvietā – Mežaparka Lielajā estrādē – satiksies kori, diriģenti un virsdiriģenti no visas Latvijas, savukārt 6. novembrī izskanēs tautas deju lielkoncerts Saule vija zelta rotu, kurā bērni un jaunieši ar gadskārtu stāstu četrās deju pīnēs izdejos Saules gadu.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 – no 18. septembra LTV1, REplay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja