Laika ziņas
Šodien
Migla

Pagarina konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde lēmusi līdz 1. novembrim pagarināt 21. augustā izsludināto konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu, aģentūrai LETA norādīja LOMB valdes priekšsēdētājs Valters Nollendorfs.

Valters Nollendorfs atgādināja, ka konkurss tika izsludināts, jo līdzšinējais muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus, šī gada 20. jūlijā iesniedza atlūgumu. LOMB valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, savukārt par viņas vietnieci - ilggadējo muzeja direktori Gundegu Micheli.

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās, norādīja Nollendorfs. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta LOMB valde, biedrības biedri un Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu.

Valdes priekšsēdētājs paredz, ka jauno direktoru amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

Muzeja direktoram tiks piedāvāts atalgojums, sākot no 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Nollendorfs stāstīja, ka muzeja direktora galvenie pienākumi būs plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, atbildēt par darba plānu izstrādi, kā arī attīstības un ziedojumu piesaistes stratēģijām. Direktoram būs jāsadarbojas ar LOMB valdi, sniedzot ziņojumus par muzeja darbu, darba plāna un budžeta izpildi, kā arī jāpilda LOMB biedru sapulces un valdes norādījumi.

Jaunā direktora pienākums arī būs, saskaņojot ar LOMB valdi, pārstāvēt muzeju Latvijas Republikas institūcijās, ārvalstu pārstāvniecībās, Latvijas un ārvalstu sabiedrībā, kā arī gādāt par pozitīva muzeja tēla veidošanu sabiedrībā.

Jau ziņots, ka 20. augustā amatu pameta Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus - kopš 2014 .gada 1. jūlija.

Gunārs Nāgels no muzeja direktora amata atkāpās jūlija beigās. Atlūgumā viņš norādīja, ka muzeja biedrības valde ir iejaukusies muzeja operatīvajā darbā un stingri ierobežojusi viņa tiesības līdzekļu izmantošanā. Viņaprāt, šī iejaukšanās novedīs, vai jau ir novedusi, pie līdzekļu neracionālas izmantošanas.

Komentējot situāciju, Valters Nollendorfs norādīja, ka Gunāram Nāgelam ir savi uzskati un valde tos ir respektējusi, cik varējusi. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja