Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Lieldienas kā Ziemassvētki

Lieldienas no Jēzus augšāmcelšanās svinībām mūsdienās nereti pāraugušas šokolādes izēšanās svētkos, kuros Rietumu pasaules bērni apēd daudz vairāk našķu nekā ikdienā.

Tik ļoti, ka apzinīgākie vecāki sāk piegriezt skrūves bērnu tik iecienītajai spožo šokolādes olu meklēšanas un dāvināšanas tradīcijai. Lieldienas no Ziemassvētkiem šķir ne vien trīs mēneši, bet arī vairāki desmiti un pat simti eiro, ko cilvēki iegulda svētku rīkošanā un dāvanu iegādē. Tomēr radošie komersanti atraduši veidu, kā arī pavasara sākumā izvilināt no patērētājiem krietnu žūksni naudas un kaut nedaudz pietuvoties gadumijas ieņēmumiem.

Par galveno peļņas avotu kļuvis Lieldienu simbols ola, kas vienlaikus arī simbolizē jaunas dzīvības sākšanos un Jēzus augšāmcelšanos.

ASV Nacionālā mazumtirdzniecības federācija šogad pirms svētkiem aptaujāja patērētājus un noskaidroja, ka katrs amerikānis Lieldienās plāno iztērēt vidēji 146 dolārus jeb ap 130 eiro.

Tā ir lielākā jebkad šādos pētījumos konstatētā summa, un tas liecina, ka – par spīti globālai ekonomiskajai nedrošībai – cilvēki naudu svinībām nežēlo. Tomēr zīmīgi, ka 58,4% respondentu plāno svētku atribūtiku un pārtiku iegādāties zemo cenu veikalos un tikai 41,4% aptaujāto dosies uz prestižākiem lielveikaliem.

Svinēšanas tradīciju ziņā gan amerikāņi ir visai konservatīvi. 57,8% uzrunāto Lieldienās dosies pie ģimenes locekļiem un draugiem vai arī uzņems tos savās mājās, bet 15,6% cilvēku centrālais brīvdienu notikums būs došanās uz restorānu. "Zaķa" atstāto olu meklēšanu dārzā šogad izbaudīs bērni 31,4% ģimeņu, turklāt nepilnos 14% gadījumu bērniem tiks dāvanas – gluži kā Ziemassvētkos.

Visu par Lieldienu tradīcijām lasiet 24. marta žurnālā SestDiena

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Latviešiem piemērīts sporta veids

Pirms 40 gadiem Padomju Savienībā aizsākās bobsleja apgūšana. Atklājēja lomu uzticēja Latvijas trenerim Rolandam Upatniekam, kura vadībā četru gadu laikā PSRS ekipāža ar Latvijas pilotu Zinti Ek...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata