Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Zvaniņš skan, elektroauto brauc

Par elektroauto biznesa mediji sāka rakstīt apmēram pirms desmit gadiem, kad tā joprojām vismaz drusciņ skaitījās zinātniskā fantastika. Nu tā ir realitāte. Elektroauto popularitāte pieaug un līdz ar to arī jautājumu gūzma, vai un cik ļoti tie videi tiešām ir labāki par parastajiem dīzeļa vai benzīna auto. Tāpat vēl nav zvanīts, ka popularitāte aug kopā ar pārdošanas rādītājiem. SestDiena centās noskaidrot, cik pamatota ir šīs pārvietošanās tehnoloģijas slava un vai tik tas nebūs kārtējais tamaguči vai jojo, kura popularitāte uzplauks un norietēs pāris gadu laikā.

Top komentāri

VVZ
V
Mēs visi ļoti labi saprotam, ka elektroauto biznesam ir milzu lobijs. Mēs saprotam arī, ka elektroauto nav ekoloģisks, ja skatās uz to dzīves ciklu, kurš ietver ražošanu, ekspluatāciju un utilizāciju. Mēs saprotam, ka elektroenerģija nerodas rozetēs, bet to iegūst, sadedzinot fosilo kurināmo kaut vai TEC-2. Mēs saprotam, ka ziemā ar elektroauto nekur tālu tikt nevar, jo 80% enerģijas tiek izmantoti salona apsildei pie mīnus 20 grādiem. Ir skaidrs, ka uzlādes vietu skaits un izvietojums, kā arī pieslēguma jaudas ir absolūti nepietiekamas. Un tiem neliešiem, kuri cenšas mums to uzspiest ar spēku, iesaku atrasties savā elektroauto ziemā, mīnus 25 grādos kaut kur starp Balviem un Viļaku, naktī ar strauji krītošu akumulatoru uzlādi! Kad ir jāizvēlas- nenosalt vai aizvilkt līdz kaut kādai civilizācijai.
Sesks Fabrigass
S
Maskēšanas nolūkā iespējams dēlietis rāda nepareizo pirkstu, kaut gan patiesībā labprāt mums visiem parādītu īsfilmu "Trešais izraujas vadība'" jeb "Trīspirkstu kombinācija".
AR
A
NU KĀDS elektroauto, ja ar to var aizbraukt TIKAI 70 km!! (mes pat līdz laukiem nevaram tikt!). Un jauzlādē 4 stundas!!:) Līdz laukiem man ir 100 km, brauciens 1,5 st lenā garā, ļoti lēnā... Un sanāk, ka ar elektroauto jābrauc 70 km, tad 4 st jāpielādē, jāaizbrauc 30 km. Tad atpakaļ 40 km, 4 st jāuzlādē un līdz Rīgai pēdējie 30 km. IZSMIEKLS!!!! Auto, ja tas ir normāls, jānobrauc, kā minimums, 700 km ar 1 bāku (vai 1 uzlādi, ja nu tā būtu). Minimums! Lai tu vari apbraukāt Latviju un par to nedomāt. Vai aizbraukt līdz Ventspilij, Liepājai vai Daugavpilij un atpakaļ, par to nedomājot. Otrkārt- tās vadu uzlādes sievietei vispār nav piemērotas. Tā ka- elektroauto ir utopija un patreiz tikai muļķība. Varbūt pēc vēl gadiem 10 būs kaut kas loģiskāks izdomāts. Vai gadiem 30, ticamāk.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Pēckarš

Atgriezties vietā, kur esi uzaudzis, šķiet it kā pašsaprotami. Bet kāpēc atgriezties laikā, kurā esi dzīvojis pirms trīsdesmit un vairāk gadiem? Kāpēc atcerēties vārdus, kuri zuduši no mūsu ikdienas ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata