Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

ECB iegādājusies uzņēmumu obligācijas 348 miljonu eiro apmērā

Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmdien paziņoja, ka tā pirmajā dienā, kad tika sākta korporatīvo obligāciju uzpirkšana tā dēvētās kvantitatīvās stimulēšanas programmas ietvaros, iegādājusies uzņēmumu obligācijas 348 miljonu eiro apmērā.

ECB nesen nolēma paplašināt kvantitatīvās stimulēšanas programmu, kas iepriekš tika ierobežota līdz valstu obligācijām, lai tajā iekļautu arī uzņēmumu obligācijas, tādējādi cenšoties kompānijas mudināt palielināt investīcijas un palīdzēt eirozonas ekonomikas atlabšanai.

Pirmā uzņēmumu obligāciju uzpirkšana tika īstenota 8.jūnijā tā dēvētajā sekundārajā tirgū, kur obligācijas jau ir emitētas.

Kvantitatīvās stimulēšanas programmas ietvaros ECB katru mēnesi plāno iegādāties aktīvus līdz 80 miljardu eiro apmērā.

Korporatīvo obligāciju tirgus Eiropā ir salīdzinoši mazs, un analītiķi aprēķinājuši, ka ECB katru mēnesi varētu iegādāties uzņēmumu obligācijas vien 5-10 miljardu eiro apmērā.

ECB norādījusi, ka nākamajā mēnesī tā sāks publiskot sarakstu ar iegādātajām obligācijām, taču neatklās precīzu uzpirkto vērstpapīru apjomu.


  Seko mums

  Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

  Ziņas e-pastā

  Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

  LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

  Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


  Aktuāli

  Iesaka atbalstīt svarīgākās nozares

  Saasinoties Covid-19 izplatības riskiem Latvijā un citur pasaulē, pieaug arī to uzņēmumu skaits, kurus šī situācija jau ir negatīvi ietekmējusi. Patlaban Covid-19 globālo pandēmiju vairs neuzskata tik...

  Airbnb saņem miljarda dolāru investīcijas

  Naktsmītņu rezervēšanas uzņēmums Airbnb paziņojis, ka saņems viena miljarda dolāru (927 miljonu eiro) investīcijas, lai pārciestu pašreizējo krīzi un attīstītos viesmīlības nozarē, kurā koronavīrusa p...

  Ziņas

  Vairāk Ziņas


  Intervijas

  Vairāk Intervijas


  Ražošana

  Vairāk Ražošana


  Karjera

  Vairāk Karjera


  Pasaulē

  Vairāk Pasaulē


  Īpašums

  Vairāk Īpašums


  Finanses

  Vairāk Finanses