Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Beidzot jāliek punkts

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Matiass
M
Vai Krievijai bijušos ebreju īpašumus nav jāatdod?
xio
x
Polija, kas arī pakļauta restitūtu šantāžai, sūta viņus pupās, un tur pat "kopiena" nav okupācijas gadu migranti, vnk bezmantinieku īpašums paliek valsij, nevis kkādām pašpasludinātām kopienām. Starp citu, Madžiņš ar šo rakstu atkārto Ēlertes kļūdu, kas savulaik atšķirībā un EE publicēja Zurofa "sludinājumus". Varēja jau izmantot iespēju paklusēt.
-->reptilis
-
1.2.3. Latvija bija Vācijas okupēta. Latvija ar Vāciju noslēdza miera līgumu un nekādas prasības pret Vāciju nav izvirzījusi par okupācijas laiku. Ja domā, ka Latvijai ir jāpieprasa lai Vācija kompensē daļu par sagrautajiem īpašumiem un nogalinātajiem Latvijas pilsoņiem, nevar nepiekrist. 4. Vācija NEKAD NAV IZMAKSĀJUSI Latvijas ebrejiem kompensācijas. Ne pēc 1945. gada, ne arī pēc 1990. 5. Krievija nesavāca ebreju īpašumus savā juridiskajā pārziņā - fiziski tie atrodas Latvijas teritorijā un Krievijai nav nekādas daļas ne arī tiesību pār šiem īpašumiem un to īpašnieki ir Latvijas valsts vai Latvijas organizācijas vai privatizētāji. 6. Krievija nav Latvijas mantiniece. 7. Krievijas okupācijas nodarījumi ir pavisam cita vēstures lappuse, - tur cietušie ir ne tikai latvieši.
nor
n
Ashkenazi pretendee uz sefaru iipasumiem?
reptilis
r
Punkts 1.- Kad ebrejiem tika atņemti īpašumi Latvija bija okupēta teritorija. Punkts 2. - Kad tika nogalināti ebreji Latvija bija okupēta teritorija. Punkts 3. Latviju bija okupējušas PSRS un Vācija. Punkts 4. Vācija izmaksā ebrejiem kompensācijas. Punkts 5.PSRS juridiskā mantiniece ir Krievija. Punkts 6. Ebrejiem ir jāgriežas pie Krievijas valdības,lai maksā! Punkts 7. - ja Krievija izmaksās naudu par Latvijas okupāciju,tad no tās daļu var novirzīt arī ebrejiem!
Serjoznijs
S
Okupanti - krievi (sarkanie) bija aizbēguši, bet okupanti vācieši ( brūnie) vēl nebija atnākuši, kad brīvie latvieši brīvā Latvijā jau sāka itin naski nodarboties ar holokaustu.
 • 4
 • 4
Nja
N
Lemberga poļitruks pauž lielblēža ģenerālo līniju
majors Proņins
m
Nepiekritīšu, ''aģentu'' jautājums tiek muļļāts, nekādu reālu sasniegumu nav un kur šajā lēmumā būt ''briedums'', arī nav skaidrs. Par to, ka ''neviens nav nolinčots'' - bija tāds padomju miliču princips ''Kamēr nav līķa, tikmēr nav lietas.'' Autors gan drusku par jaunu, lai būtu dienējis padomju milicijā.
pt
p
Dienai arī samaksāts par PR kampaņu? Varbūt sākt ar to, ka noskaidrot, cik pamatoti savulaik tika atdoti īpašumi, un cik pamatoti tiek prasīts atdot privātpersonu īpašumus citai privātpersonai (nesmīdiniet, lūdzu, par "kopienām").
Alla Borisovna
A
Domāju, minētās kompensācijas jāmaksā tiem, kas tos īpašumus ebrejiem konfiscēja - Vācijai un Krievijai.
Gils
G
Raksta autoram: Ja kāds pārkāpj likumu vienreiz apzināti, tas tikai liecina ka to pašu darīs turpmāk, ja nesaņems sodu. Te nekas var nebūt līdzēts ar ''reizi par visām reizēm''' jo kāre pēc vieglas naudas aug augumā, proporcionāli iegūtas naudas vieglumam. Ja nauda nāk viegli, tad ar kāre aug ātri...tā kā nekas nav beidzies...Tik pat labi naudu var pieprasīt visas citas kopienas, sākot ar čigāniem, utt...
par likumu un vieglu naudu
p
Nuka pastāstiet, cik īpašumu jūs pats esat viegli un ātri ieguvis? Ja kādam ir jautājumi par likumību, tos skata tiesa un lemj par labu vai nu vienai vai otrai pusei. Starp citu, brēka ap īpašumu atgūšanu sākās jau infterfrontes laikos, kad nebija pat skaidrs, vai īpašumu atgūšana vispār varēs notikt.
 • 0
 • 0
???
?
bet mēs taču viņiem jau kaut kādus īpašumus atdevām pirms pāris gadiem. Likās - tas beidzot ir viss, bet atkal???? Kas kompensēs genocīdu pret latviešu tautu?
 • 9
 • 5
Šis punkts ir jāpieliek.
Š
Dieva un cilvēces priekšā. Cerības dēļ, jo Israēls ir pasaules CERĪBA.
snm
s
40 miljonu kompensācija, kas izstiepta 10 garumā, ir vajadzīga, lai cilvēki aizmirstu par OIK, kas ir 260 miljonu gadā jeb 2,6 miljardu 10 gadu laikā. Vienu blēdību aizsedz ar citu blēdību.
Afērai/PAR
A
Īpašumi tika atņemti visiem. Drīkst īpašumus atdot vai nu visiem, vai nevienam. Ja tos atdod tikai vienai grupai, tad tā ir netaisnība pret citām grupām. Diskriminācija augstākajā pakāpē. Un arī nekaunība augstākajā pakāpē. Turklāt īpašumu aizstāšana ar kompensācijām rada iespēju vienmēr apstrīdēt kompensācijas apmēru, jo īpašumu vērtība laika gaitā taču pieaug, un vienmēr varēs prasīt papildu un papildu kompensācijas (salīdzinājumam: latviešiem kompensācijas tika maksātas sertifikātos, kuru tirgus vērtība bija 50 santīmi). Un vislielākais absurds, ka īpašumus prasa tie, kam tie nekad nav piederējuši.
vēstures kurss
v
Labi, cietušo tuvinieki. Starp citu, vācu karaspēks minētajā PSRS iegāja diezgan tālu.
 • 0
 • 0
Miks
M
Jāaa, bet te ir runa par genocīdā (holokosta) cietušajiem...Tikai Krievijas jevreji, kas te tagad nosaka toni nu nekādi nav pieskaitāmi pie cietušajiem holokosta, jo atradās CCCP...kara laikā...
 • 8
 • 4
jautājums
j
"atsauce uz 2009. gada Terezinas deklarāciju, kurā arī Latvijas valdība apņēmusies aktīvi sekmēt īpašumu restitūciju" Kura bija tā noziedzīgā valdība, kura bez tautas referenduma bija gatava dāvināt kādam valsts īpašumus?
Satversme
S
Referendumus par ekonomiku nerīko. Starp citu, noziedzīgie PSRS kolonisti bija pret īpašumu restitūciju kā tādu.
 • 2
 • 3
atbilde>jautājums
a
Deklarācija ir paziņojums-politisks dokuments bez juridiska spēka...
 • 6
 • 3
Vecsčekists
V
Ja VDK aģentūras sarakstu izbēršanu uz ielas pūļa apskatei dēvē par "politiskā brieduma" drošu pazīmi... tad rodas interesanta apjausma par pārējā sabrieduma kvalitāti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropas Savienības kūtrums(8)

Patlaban valstis eksperimentē ar Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu atcelšanu. Tā situāciju raksturo gan ekonomisti, gan politologi, gan citu jomu eksperti. Šobrīd, līdzīgi kā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē