Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pēdējais laiks tikt skaidrībā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Vjetnamas pilsētā Danangā notikušajā Āzijas un Klusā okeāna valstu ekonomiskas sadarbības forumā, līdzīgi kā iepriekšējā G20 valstu līderu samitā, uzmanības centrā atradās ASV un Krievijas prezidents Donalds Tramps un Vladimirs Putins, pareizāk – viņu gaidāmās, taču beigās tā arī nenotikušās sarunas.

Jāatgādina, ka par vēlmi tikties ar Putinu pirmais paziņoja Tramps, un šim paziņojumam sekoja sagatavošanas darbi, kuru laikā ASV prezidenta administrācijas pārstāvji ik pa brīdim nāca klajā ar pretrunīgiem paziņojumiem. Visbeidzot neilgi pirms foruma Kremlis oficiāli paziņoja par gaidāmo tikšanos, kas, ņemot vērā Maskavas punktuālo pieeju šādiem jautājumiem, liecināja, ka visas vienošanās ir panāktas. Tomēr, kad Krievijas prezidents jau bija ieradies Vjetnamā, ASV diplomāti paziņoja, ka tikšanās nebūs. Trampa nespējas atrast logu darba grafikā dēļ.

Lai arī tas netraucēja abiem līderiem aprunāties foruma gaitā, tostarp par Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, kā arī apstiprināt kopīgu paziņojumu par Sīriju, situācija, kad šāda līmeņa tikšanos pēdējā brīdī atceļ tā puse, kura nākusi klajā ar tikšanās iniciatīvu, nav biežs gadījums, kam nepieciešami kādi patiešām svarīgi iemesli. Pēkšņi pārdomāt tik augstā līmenī nav pieņemts, galvenokārt tāpēc, ka svārstīšanās ievērojami mazina uzticību konkrētajam politiskajam līderim.

Pastāv vairākas versijas par notikušo, lai gan vienu no tām – Trampa vēlmi šādi "pazemot Putinu" – var atmest uzreiz, jo ASV prezidents pats sevi nostādīja neizdevīgākā gaismā. Tuvāk patiesībai varētu būt apgalvojums, ka diplomāti nav spējuši atrast kompromisu kādā vienā vai vairākos svarīgos jautājumos, tāpēc tikšanās atcelta kā nelietderīga. Tiesa, nav skaidrs, kamdēļ lai Tramps, kurš sevi pozicionē kā izcilu sarunvedēju, atteiktos no iespējas nodemonstrēt šo prasmi. Visbeidzot – ticamākā versija skan, ka Tramps tikšanos atcēlis, nevēloties izraisīt kārtējo apsūdzību vilni ASV. Jāņem vērā, ka arī ASV prezidenta administrācijā netrūkst jebkādu prezidenta kontaktu ar Krieviju uzturēšanas pretinieku.

Galvenā problēma tomēr gan ir nevis ASV attiecības ar Krieviju, bet gan tas, ka ilgstošie iekšpolitiskie kari ASV ir noveduši pie tā, ka Vašingtonu starptautiskā līmenī aizvien biežāk sāk uzskatīt par neuzticamu sarunu partneri. Oficiāli tā arī nenotikušās sarunas Danangā ir kārtējais apliecinājums ASV valdošajam haosam, tāpēc pasaules joprojām vadošajai lielvarai būtu pēdējais laiks tikt skaidrībā, kuram un kādas tur ir pilnvaras un tiesības. 

Top komentāri

Latvietis.
L
Onkul, beidz kult tukšus salmus.
Muzikants
M
Sedlenieks manuprār ir labākais politikas analītiķis. Raksta vienmēr korekti un atturīgi. Diemžēl daļa lasītāju, kas raksta pārspilēti negatīvus, neargumentētus un aizvainojošus komentārus par raksta autoru, acīmredzot ir rusofobi un tukšpauri !
MuzikantamEs par onkuli esmu skaidr
M
Es par Onkuli esmu skaidrība, bet vai Tu esi??????
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 11

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kur liela nauda, tur lielas intereses(1)

"Mums ir ziņas, ka ir personas, kuras joprojām mēģina šo procesu ietekmēt, lai panāktu ABLV bankas piespiedu likvidāciju. Mēs obligāti nesakām, ka tas būtu ar augstākām valsts amatpersonām s...

Laiks prestiža spodrināšanai(2)

Pedagoga profesijai vairs nav prestiža – šāda bēdīga atziņa nesen bija dzirdama saistībā ar jaunā mācību gada sākumu. Par savas profesijas zemo prestižu runā ne tikai skolotāji, bet arī daudzi citi, ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē